10 Korkunç Ama Enteresan Uyuşturucu

Uyuşturucu. Muhtemelen bu kelimeyi çok duymuşsunuzdur.1 min


128
68 shares, 128 points

Uyuşturucu. Muhtemelen bu kelimeyi çok duymuşsunuzdur. Çok erken yaşlardan itibaren, uyuşturucuların kötü olduğu ve bir denemenin bile sizi bağımlı hale getireceği ve birkaç saniye içinde hayatınızı mahvedeceği öğretildi. Bazıları son derece tehlikelidir, bazıları düpedüz tuhaftır ve bazıları kesinlikle iğrençtir. Aşağıda listelenen uyuşturucular en enteresanlar arasında.

 1. 1 Krokodil


  Ne yazık ki, krokodil (desomorfin) olarak bilinen uyuşturucu sizi yarı sürüngen, yarı insan bir hale dönüştürmez. Aksine, etkileri çoğu sokak uyuşturucusundan çok daha korkunç ve inanılmazdır. 1932’de Rusya’dan çıkan krokodil, deneysel bir morfinin alternatifi idi. İlaç ticari olarak üretildi ancak yüksek derecede bağımlılık yapması nedeniyle üretime son verildi. Krokodil 2002 yılında Sibirya'da eğlence amaçlı bir ilaç olarak yeniden üretildi ve hızla Rusya'ya yayıldı. Son derece etkili ve ucuzdu. Eroinden daha az maliyetle krokodil, benzin, yağ, tiner veya alkol ile birleştirerek bir mutfakta dahi üretilebilir. İlacın sadece 30 dakikada yapılması nedeniyle, bir krokodil bağımlısı sadece bu maddeleri toplamak ve karıştırmaktan başka bir şey yapmadan bu uyuşturucuyu üretebilir. Uyuşturucu adını korkunç etkilerinden alıyor. Krokodil, kullanıcının cildini yeşil, inişli çıkışlı ve pullu hale getiri. Tahmin ettiğiniz gibi bir timsah gibi. Eğer bağımlı damar yolunu ıskalarsa cildi tamamen çürümeye başlar ve en sonunda kemikten başka bir şey kalmaz.

 2. 2 Flakka


  Oldukça benzersiz bir ilaç olan flakka (alpha-PDP), birinin yüzünü ısırmaya çalışan bağımlı insanlar yaratır. Cidden, hangi tür kimyasallar sizi şiddet düşkünü bir yamyama dönüştürür? Flakka, büyük ölçüde Çin'de üretilir ve kullanım başına yaklaşık 5 $ fiyatı vardır. Bu bileşik ilk olarak 1960'larda sentezlendi ve ABD'deki popülerliği 2013 yılında başladı. Uyuşturucu 2014 yılında tanındı ve yasaklandı. 2015'te, kararsız davranan bir flakka kullanıcısını gösteren ve bu uyuşturucuyu halkın dikkatine çeken bir video vardı. Bununla birlikte, üniversite öğrencisi Austin Harrouff evli bir çifti öldürdü ve bu çiftten erkek olanının yüzünü kemirdi. İddiaya göre, yüksek dozda flakka kullanıp bu suç işlemişti. İlaç görünüşte plastik bir torba içinde geliyor ve pis kokuyor. Koklanabilir, yenilebilir, enjekte edilebilir veya hatta buharlaştırılabilir.

 3. 3 Banyo Tuzları


  Banyo tuzları, banyonuzu daha güzel hale getiren kristaller değildir. Bu ilaç ters bir banyo etkisi yaratır. Sentetik katinon olan banyo tuzları, 1920'lerde orijinal olarak sentezlendi ve “yer altı kimyacıları” bileşiklerin yeniden keşfedilmesine ve 2009 yılına kadar rekreasyonel bir şekilde kullanılmasına kadar bu ilacı fark etmediler. İlginçtir ki, bitkinin kendisi genellikle çiğnenir ve sadece çok hafif etkilere neden olur.

 4. 4 Crystal Meth


  Kristal meth çok popüler bir uyuşturucudur. Muhtemelen DARE, Breaking Bad ya da herhangi bir başka TV dizisinde ya da filminde duymuşsunuzdur. Bu ilacın icadı, Japonya'da 1919 yılına kadar uzanıyor. Metamfetaminin suda çözünebilir ve dolayısıyla enjekte edilebilir olduğu bu zamanlarda keşfedildi. İkinci Dünya Savaşı'nda iki tarafın askerlerine de verildi. 1950'de, meth ABD'de yasaldı ve depresyonla baş etmek ya da diyete yardımcı olması için tezgâhın üstünde satıldı. Kolayca erişilebilirdi ve bu uyuşturucunun kötüye kullanımı 1970 yılında yasaklanıncaya kadar devam etti.

 5. 5 Şeytanın Nefesi


  Şeytanın nefesi (ayrıca burundanga veya scopolamine olarak da bilinir), bu listedeki en ilginç ilaçlardan biri. Bu ilaç bağımlılar tarafından kullanılmaz. Bunun yerine, suçlular tarafından mağdurları için kullanılır. Şeytanın nefesi sizi hipnotize. İlaç bitkinin ezilmiş tohumlarından yapılan bir toz maddedir. Kolombiya'da özellikle turistleri veya vatandaşları soymak, tuzağa düşürmek veya daha da kötüye kullanmak amacıyla kullanılır. İlaç ayrıca bir deniz tutması ilacı olarak tezgâhtan satın alınabilir.

 6. 6 Bromo-Dragon Fly


  Çok ilginç bir isimle birlikte Bromo-DragonFLY, normalden çok daha uzun süren etkilere sahip eşsiz bir halüsinojeniktir. Bromo-DragonFLY, üç güne kadar halüsinasyonlara neden olan saykodelik bir ilaçtır. İlk olarak 1998 yılında Matthew Parker tarafından kuruldu. İlacın ismi belli belirsiz bir Yusufçuk hayvanına benzeyen ilacın moleküler yapısından geliyor. İlaç için önerilen kullanım dozajı 1 miligramdan az. Bunun üzerinde kullanım ise tehlikelidir ve birkaç miligram fark ölümcül olabilir.

 7. 7 Lean


  Lean ya da “mor içki”, her şeyden çok yaratıcı ve tatlı bir ilaçtır. Bu öksürük şurubu bazlı içecek, hip-hop sanatçıları ve onu kullanan çok sayıda futbol oyuncusu sayesinde ün kazandı. Bazı öksürük şurupları, bir afyon olan ve eroinle aynı ailede bulunan kodein içerir. Öksürük şurubunu uyuşturucu olarak kullanmak inanılmaz derecede zararlıdır. Etkileri konuşma bozukluğu ve boş gözlerle bakma, yavaş kalp atması ve olası idrar yolu enfeksiyonuna kadar uzanır. Mor içkiden ölüm çok yaygındır, çünkü aşırı dozda almak kolaydır. İçeceğin alkol ile karıştırılması son derece öldürücüdür.

 8. 8 Whoonga


  Güney Afrika’nın en tehlikeli ve yıkıcı ilaçlarından biri olan whoonga (nyaope), birçok toksik elementin bir karışımıdır. Ağırlıklı olarak Durban ve Güney Afrika'daki diğer fakir kasabaların gecekondularında kullanılan Whoonga, 2010 yılı boyunca popüler oldu. İlacın ilk nasıl yaratıldığı hakkında pek bir şey bilinmemesine rağmen, farklı sıçan zehiri karışımlarından yapılabileceğini biliyoruz. Eroin, deterjan tozu, süt tozu, havuz temizleyici ve kabartma tozu gibi. Uyuşturucu, Durban'daki okullarda ve sokaklarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok insan whoonga bağımlısıdır ve bunu kullanmak tam bir işkencedir.

 9. 9 DMT


  Her ne kadar DMT bu listedeki daha güvenli ilaçlar arasında olsa da, yemek yerken son derece dikkatli olmalısınız. DMT, dünyadaki en güçlü halüsinojen olarak kabul edilir. Daha da garip olan şey, neredeyse DMT almış olan herkesin benzer etkiler yaşadığı, bu da bazılarının “ruh molekülünün” başka bir boyuta gerçek bir geçit olabileceğine inanmasına neden oluyor. Tüm süreç çok zor gözükse de, kullanıcı tamamen mutlu bir ruhsal durumdadır.

 10. 10 Salvia


  Salvia divinorum, nane, biberiye ve kekikle aynı ailede olmasına rağmen, inanılmaz derecede güçlü bir halüsinojen olduğu için diğerleri karıştırılmamalıdır. Salvia, son derece güçlü bir psikoterapik bitkidir. Ham yaprakları çiğnemek suretiyle alınabilir. Ancak en yaygın kullanım bitkinin kuru yapraklarını içmektir. Bir kez sigara içildiğinde etkisi anında başlar ve yaklaşık beş ila on dakika sürer. Ancak bundan daha uzun süre de hissedebilirler. Her ne kadar birçok insan bu yasal halüsinojene ilgi duysa da bu aslında anlamsız bir ilgidir. Salvia'nın bu konuda kişiye bir coşku vermez ve kişiyi iyi hissettirmek yerine sadece korku yaşatır. Bu nedenle ilk kez kullanan birisi bir daha kullanmak istemez.

Bir önceki yazımız olan Dünyaya Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi başlıklı makalemizde Günlük Hayata Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi, Hayata bakışınızı değiştirecek 10 Güçlü Bilgi ve Listeler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

128
68 shares, 128 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
14
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
11
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
9
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
7
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
3
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
18
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
17
BEĞENDİM
İYİ İYİ
12
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
10
İDARE EDER!
Medeni PEKDEMİR

Zaatalim Şifai bitkilerle uğraşı halinde olmakla birlikte , daimi üyesi olduk İB Topluluğunun :)

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Flakka geçtiğimiz yıllarda ülkemizde bir anda popüler hale gelmiş ve birçok kişiyi mağdur etmiş oldukça tehlikeli ilaçlardan birisidir. Adeta zombiye çeviriyor insanları denebilir kesinlikle uzak durulmalı.

 2. Salvia enteresan bir bitkiye benziyor acaba çevremde bunu nane sanıp yanından geçmişliğim var mıdır? Deneyip tatmak isterim 🙂 Ama yalnız alınmaması gerekiyor anladığım kadarıyla korku yaşatıyorsa kendime zarar verecek bir şeyler yapmak istemem. Flakka’dan uzak durulmalı çok rahat bulunabiliyor gerçekten ama hiçbir anlamı bulunmayan, zevk vermeyen yalnızca size ve çevrenizdekilere zarar veren bir uyuşturucu.

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı