2. el araba alımı hakkında ilginç bilgiler

5 min


157
77 shares, 157 points
2. el araba alımı hakkında bilgiler
2. el araba alımı hakkında bilgiler

Geçmiş dönemlerde sadece haftasonları kurulan oto pazarlarında yapılan ikinci el araç satışı, internetin hayatımıza oldukça fazla şekilde girmesiyle birlikte internet üzerinden yapılmaya başlandı. Geçmiş dönemlerde yapılan bu satışlarda, alıcılar ve satıcılar aracı görebildiği gibi, pazarlık ve araç hakkında her şeyi öğrenme şansları bulunmaktaydı. Fakat internet üzerinden yapılacak alış verişlerde, aracı görme şansı genellikle olmadığı için, sürpriz olarak nitelendireceğimiz satışlar yaşanmaya başlandı. İkinci el piyasası oldukça büyük bir piyasa olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu piyasadan alış yapmak istediğinizde öncelikle bütçenizi iyi ayarlamanız gerekmektedir. Bütçenizi iyi ayarladığınız takdirde alacağınız modeli belirlemek ve o model üstünde araştırmalar yapmanız gerekir.

Yapılan araştırmalar neticesinde uygun bir araç bulduğunuzu düşürsek, aracın motor numarasını almanız ve ruhsattaki numarayla uyuşup uyuşmadığına bakmanız gerekir. Bu adımı da düzgün şekilde atladığınız takdirde, motor numarası sayesinde gerekli makamlardan aracın geçmişi hakkında bilgi alma şansınız bulunmaktadır. Birçok sorununuzu motor numarası üzerinden halletme, sorularınızın cevabını kolay bir şekilde öğrenme şansınız vardır. Bu nedenle ikinci el otomobil alırken motor numarası üzerinden yapılacak olan araştırma çok önemlidir. Çünkü aracın geçmişiyle alakalı bir sıkıntı olduğu takdirde, para ödendiyse ve araç teslim alındıysa, bazı durumlarda geri dönüş yapılma şansı oldukça düşük olmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için de gerekli araştırmaları titiz bir şekilde yapmanız gerekir. Minimum ikinci el araba fiyatlarını tespit etmek için, detaylı araştırma kesinlikle şarttır.

Gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra aracın muayenelerinin tam olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Boya noktasında sonradan yapılan boya olup olmadığını öğrenmek, lastiklerin durumuna bakmak ve belirli bir gün test sürüşü yapmanız aracı tanımanız için oldukça önemlidir. Tanımadığınız bir aracı almanız demek, aldıktan sonra yaşanabilecek aksiliklere hazırlıklı olmak demektir. Bu nedenle test sürüşü yapmadan ikinci el otomobil almak çok sakıncalıdır. Beğendiğiniz ve bütün araştırmaları yaptığınız bir otomobili gerekli devir teslim işlemlerini noter üzerinden yaptığınız takdirde alıp, kullanmaya başlayabilirsiniz. Fakat maddi durumunuz iyiyse ve ikinci el almak yerine sıfır otomobil alma imkanınız varsa, sıfır otomobil almanız sizin için daha yerinde bir karar olacaktır. Bütçe konusunda problem yaşayan kişiler ise, ikinci el araba kredisi kullanarak, bütçe problemini ortadan kaldırabilir.

Bir önceki yazımız olan Nikotin Replesman Tedavisi Nedir? başlıklı makalemizde ilişkide kasık ağrısı hamilelik belirtisimi, Nikotin Replesman ve Siğarayı bırakma Nikotin Replesman hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

157
77 shares, 157 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
12
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
21
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
31
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
25
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
41
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
19
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
46
BEĞENDİM
İYİ İYİ
27
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
38
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı