2019 İçin Nostradamus Kehanetleri

Nostradamus’un 2019 yılı kehanetlerine göre bu yıl adalet yılı olacak. Amerikanın bazı eyaletlerde depremler ve kasırgalar yaşanacak.13 min


144
68 shares, 144 points

Nostradamus’un 2019 yılı kehanetlerine göre bu yıl adalet yılı olacak. Aralarında Florida, Georgia ve Güney Carolina’nın da bulunduğu bazı eyaletlerde depremler ve kasırgalar yaşanacak. Bu olayların gerçekleşecekleri aylar Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim.
İtalya’daki Vezüv Yanardağı’nın patlaması tüm dünyayı 5 dakika boyunca sallayarak 6000 kişinin ölümüne neden olabilir.

2019 yılı parasal anlamda refahtan uzak geçecek olan bir yıl. Ancak bu durum insanları yeni stratejiler bulmaları yönünde teşvik edecektir. Daha sıkı çalışmak, yeni stratejiler belirlemek, risklerden kaçınmak için doğru şekilde bilgilenmenin ve aynı zamanda doğru çözümler kullanarak tekrar refah düzeyine çıkmanın ne kadar gerekli olduğu belirtiliyor.

Sosyal anlamda daha açık olacağız. Daha fazla sosyalleşeceğiz ve sevdiğimiz insanlar bizi yeni birileriyle tanıştırsalar dahi biz arkadaş çevremizi genişletme konusunda çok daha dikkatli olacağız.
Yaz aylarında borsa çok daha karlı olacak ve sonbahar aylarında sağlıkla ilgili yeni keşifler ortaya çıkacak. 2019 yılı aynı zamanda bizi kalp, dolaşım sistemi, pankreas ve mide ile ilgili herhangi bir sorun olabileceği konusunda temkinli olmamız gereken bir yıl. Bu sebepten dolayı dengeli bir diyet ve özellikle hamile kadınlar ve yaşlılar için rahatlama aktivitelerine önem vermek gerekiyor.
Son on yılda, küresel ekonomik kriz Avrupa ve aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nin bazı bölgelerinde güçlü bir etkiye sahip oldu. Avrupa Birliği, birçok ülkenin ekonomik zorluklarla baş etmesine ve bankacılık sektörünü daha güvenli hale getirmek için “Bankacılık Birliği”nin temellerinin atılmasına yardımcı oldu.

Geçtiğimiz 3 yıl zarfında Nostradamus’un geleceği tahmin etmesini konu alan 900’den fazla yazı yazıldı. Yüzyıllardır konuşulan bu tahminlerin %70’i bugüne kadar doğru çıktı.
Napolyon’un saltanatını, İkinci Dünya Savaşı’nı, Hitler’in yükselişini, aya inişi ve John F. Kennedy’nin suikastını öngördü. Yazmış olduğu dörtlüklerden bir tanesinde “Yanan Gökyüzü”, “Yeni Bir Şehir (New York)”, “Çok Büyük Bir Işık” ve “İki kardeşin karmaşa içinde birbirlerinden ayrılması” üzerine konuşmuştur.

Bu dörtlüğü analiz eden bilim adamları Nostradamus’un 11 Eylül saldırıları hakkında konuştuğu sonucuna varmışlardır

2019 İçin Nostradamus Kehanetleri

İşte 2019 Yılı İçin Nostradamus’un Kehanetleri

1-Nostradamus’a göre 2019 yılında bazı Avrupa ülkeleri olağanüstü büyüklükteki sellerle mücadele edecekler. Bu konuda en fazla zararı görecek ülkeler Macaristan, İtalya, Çek Cumhuriyeti ve İngiltere olacak.

2- Küresel olarak hem Avrupa ülkeleri hem de Amerika Birleşik Devletleri göçmenlik yönetimi ve aynı zamanda artan terör saldırıları ile karşı karşıya kalacaklar.

3- Nostradamus’un kehanetlerine göre başta Orta Doğu ve dünyanın farklı ülkelerindeki aşırı dincilerin artması huzursuzluk ve savaşa yol açacak. Birçok insan ülkelerini terk etmeye ve Avrupa’ya sığınmaya zorlanacak.

Bir yerden kıtlık gelecek olsa da
Yardım da o yerden gelecek
Denizin gözü istekli bir köpek gibidir
Çünkü birisi petrol, diğeri de tahıl verecek

Yukarıdaki metin organik kıtlığa işaret etmiyor. Ruhsal bir kıtlığı işaret ediyor. Başka din ve tarikat mensubu olan birçok insan gerçekleri öğrenme konusundaki manevi açlıkları yüzünden Hristiyanlık dinine geçecekler.


4- Nostradamus, iklim değişikliklerinin dünayı etkilemeye devam edeceğini ve siyasi liderlerin havayı kirleten maddeler ile ilgili bir emisyon anlaşmasına varacaklarını öngörüyor.

2019 yılı kehanetinde “Yükselen suyu ve suyun altında kalan yeryüzünü göreceğiz” demişti.

5- İklim değişiklikleri yaygın olarak görülecek. Amerika’nın farklı bölgelerinde kasırgaların görüleceği de Nostradamus tarafından açıklanmıştır. Amerika’da 2019 yılı içerisinde çok sayıda birinci kategori sınıfına giren kasırga olacak, bu kasırgaların hızı saatte 65 kilometreye kadar çıkacak.

Amerika’da Florida, Teksas ve New Orleans’ta yaşayanlar kötü hava koşullarına karşı hazırlıklı olmalılar. New York valisi Andrew Como’nun söylediği gibi “Aşırı zaman bir gerçekliktir. Görünmez bir yerçekimi fırtınasıyla karşı karşıyayız”. Küresel ısınma birçok silahlı çatışmaya sebep olacaktır. Stratejik bir hamle ile Çin dünyanın yeni lideri olacak.

2019 İçin Nostradamus Kehanetleri

6- 3. Dünya Savaşı aralarında iki süper gücün de olduğu tam 27 ülkeyi içeren bir savaş olacak. 3. Dünya Savaşı son Papa’nın (Papa Benedict XVI’in ölümünden sonra gelecek olan) Hristiyan olmayan birileri tarafından öldürülmesinden sonra başlayacak.

“Aventino Dağı geceleri yanacak
Karanlık gökyüzü aniden aydınlanacak
Hükümdar, yeğenini kovalarken
Kilise insanları skandallar yaratacak”

Burada zihinsel hastalıktan muzdarip olanların koruyucusu olarak kabul edilen Sant’Aventino’ya, aynı zamanda Roma’nın yedi tepesinden biri olan Aventine’ye gönderme yapılabilir.

Dahası, 23 Temmuz 2019’da Katolik Kilisesi’ni ve diğer Hıristiyan kiliselerini saracak olan felaketin başlangıcını işaretleyebilecek bir tam güneş tutulması gerçekleşecek. Katolik Kilisesi liderinin suikastı tüm dünyaya kaos getirecek ve bu olay sonrasında gerçekleşecek.

7- Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları “Büyük deprem” için hazırlanmalı. 500 mil uzunluğa sahip olan ve Amerika’da California’dan Kanada’nın Vancouver Adası’na kadar olan tüm bölge etkilenecek.

Burada iki tektonik plaka bulunuyor ve biri yavaş yavaş diğerinin altına doğru kayıyor. Cascadia plakasının sadece bir bölümü kayarsa meydana gelecek olan deprem Richter ölçeğine göre 8.0 ile 8,6 arasında olacaktır.

Eğer tamamı kayarsa ortaya çıkacak olan “Büyük Deprem” 8.7 ile 9,2 arasında olacak. Bu bölgede 225 Bin millik bir alan tanınmayacak hale gelecek.
8- Nostradamus ayrıca insanların hayvanlarla konuşabileceklerini de öngörmüştür. Hayvanlar insanlara kendi akranlarından daha yakın ve sadık olacaktır.

9- Tıp çok ilerleyecektir. Yeni keşifler insanların yaşamlarını uzatmaya yardımcı olacak. Nostradamus’un kehanetlerini okuyanlar, insanların 200 yıla kadar yaşayacağını öngördüğünü iddia ediyorlar.

Nostradamus

Okültizmden etkilenen bir doktor olan Nostradamus, gelecek yirmi yüzyıl hakkında tahminlerde bulundu. Bu davranışı yüzünden halkı kışkırtmasından dolayı Katolik Kilisesi’nin öfkesini kazandı. Gerçek bir vizyoner mi yoksa zamanla güçlenen bir efsane mi?

Kendi Ölümü de Bildi

En büyük Fransız şairlerden biri olan Pierre de Ronsard, onun çağdaşlığını şöyle yazdı: “Eski bir kâhin gibi yıllarca kaderimizin çoğunu tahmin etti.” 1566’daki ölümüne kadar hep artan bir şöhretle yaşadı.

Birçok insan onun çalışmalarına kadar önyargılı oldu. Bazıları ise onun kitlelerden fayda sağlamaya çalışan akıllı bir sahtekâr olduğunu düşünüyorlardı.

Bazı araştırmacılara göre Nostradamus kendi ölümünü bile tahmin etti: “Bir tezgâhın hemen yanında duran yatakta ölü bulunacağım.”

Bir gün, ertesi gece hayatta kalamayacağını etrafındakilere söyledi ve dediği gece bağırsak rahatsızlığı sebebiyle öldü. Sabah bulunduğunda çalışma masasının yanındaki yataktaydı.

Bir önceki yazımız olan Dünyaya Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi başlıklı makalemizde Günlük Hayata Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi, Hayata bakışınızı değiştirecek 10 Güçlü Bilgi ve Listeler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

144
68 shares, 144 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
11
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
9
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
6
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
22
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
18
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
17
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
22
BEĞENDİM
İYİ İYİ
14
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
9
İDARE EDER!
Duygu SELİVAN

Ben deniz , DuyguSELİ , efendim ,şimdi ben deli gibi sinema tutkunuyum . İlgi alanım , hayallerim...Saygılar..

0 Comments

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı