27 Yaşında Hayatını Kaybeden Ünlü Müzisyenler

Bu liste 27 yaşında ölen rock yıldızları, şarkıcıları ve müzisyenleri barındıran 27 Kulübü olarak adlandırılan kişilerden meydana gelmekte. 1 min


141
123 shares, 141 points

Bu liste 27 yaşında ölen rock yıldızları, şarkıcıları ve müzisyenleri barındıran 27 Kulübü olarak adlandırılan kişilerden meydana gelmekte. "27'liler Kulübü" veya "Kulüp 27" isimleri de bu grup için kullanılmakta. Listedeki kişilerin tamamı 27 yaşında hayatını kaybetmiştir. Çoğunluğu intihar ve uyuşturucu yüzünden ölen bu kişiler arasında ölüm sebeplerinin tam olarak ne olduğu bilinmeyenler de bulunmakta.

 1. 1 Kurt Cobain


  Tartışma halen 8 Nisan 1994'te Washington Gölü'ndeki evinde bir elektrikçi tarafından ölü bulunan Nirvana grubunun solisti Kurt Cobain'in ölümü etrafında dönüyor. Adli rapor, Cobain'in ölüm zamanının 5 Nisan civarında olduğunu ve evde bulunan av tüfeği ile başından kendisini vurarak intihar ettiğini yazmakta.

 2. 2 Amy Winehouse


  Uzun süre uyuşturucu ve alkol sorunu olan Amy Winehouse, 23 Temmuz 2011 tarihinde Londra'daki evinde ölü bulundu ve daha sonra aşırı dozda alkol yüzünden öldüğü anlaşıldı. Ölümünde, Winehouse'un kandaki alkol oranı yasal ya da tvsiye edilen sınırların çok ötesindeydi.

 3. 3 Jimi Hendirx


  Reçeteli olarak satılan ve Barbitürat içeren uyku ilacının aşırı oranda kullanılması ünlü rock efsanesinin sonu oldu. Uykusunda istifra eden Hendrix uyanamadığı için boğuldu. 18 Eylül 1970 sabahı Londra’daki dairesinde bilinci kapalı bir şekilde bulunduğu söylenir.

 4. 4 Janis Joplin


  Saykodelik-asit rock grubu Big Brother ve Holding Company grubu ile başlayan ve daha sonra solo şekilde kariyerine devam eden efsanevi şarkıcı-söz yazarı Janis Joplin, 4 Ekim 1970'de aşırı eroin yüzünden öldü. Alkolle birlikte tepkimeye giren ve güçlü bir eroin olduğu düşünülen OD, şarkıcının Hollywood’da bulunan evinde ölmesine sebep oldu.

 5. 5 Jim Morrison


  Resmi polis raporunda, Doors grubunun solistinin aşırı dozda eroin yüzünden bir küvet içinde hayatını kaybettiğini yazmasına rağmen, şarkıcının ölümünün sayısız başka versiyonu da mevcut. Kız arkadaşının eroin ve kokain kullanımını karıştırıp Morison’a vermesi de bu versiyonlardan bir tanesi. Yöntem ne olursa olsun, Morrison 3 Temmuz 1971'de öldü. Sevgilisi de olaydan 3 yıl sonra intihar etti.

 6. 6 Robert Johnson


  Blues şarkıcısı ve müzisyen Robert Johnson, 16 Ağustos 1938'de Greenwood’da, büyük olasılıkla bozulmuş viskiyi içtikten sonra olası striknin zehirlenmesinden öldü.

 7. 7 Alan Wilson


  Şarkıcı ve Canned Heat grubunun solisti, Alan "Blind Owl" Wilson, 3 Eylül 1970’te Kaliforniya’da aşırı dozda uyuşturucu kullanımı sonucunda hayatını kaybetti.

 8. 8 Brian Jones


  Rolling Stones'un ilk kurucularından biri olan Avukat Brian Jones, diğer üyeler Keith Richards ve Mick Jagger tarafından Haziran 1969'da gruptan çıkarılmasına yol açacak bir uyuşturucu sorunu yaşadı. 3 Temmuz'da, gruptan çıkarılmasının üzerinden bir aydan kısa bir süre sonra, Jones havuzunun dibinde boğulmuş olarak bulundu. Bu ölüm kayıtlara "talihsizlik nedeniyle ölüm" olarak geçti.

 9. 9 Fat Pat


  Fat Pat, Houston'dan gelen etkileyici bir rapçiydi. Kardeşi Big Hawk ve arkadaşı DJ Screw' ile Screwed Up Click grubunun bir üyesiydi. 1998'de öldürüldü. Kardeşi Big Hawk da 2006 yılında benzer şekilde öldürüldü ve son kalan üye DJ Screw da 2000 yılında aşırı dozda uyuşturucudan öldü.

 10. 10 Kristen Pfaff


  Hole ve Janitor Joe gubunun bas gitaristi 16 Haziran 1994'te aşırı dozdan hayatını kaybetmiş şekilde oturduğu apartman dairesinde bulundu.

 11. 11 Sean McCabe


  Ink & Dagger gubunun şarkıcısı, istifra sonucu boğulma yüzünden hayatını kaybetti. 28 Ağustos 2000'de bir otel odasında bulundu.

 12. 12 Kim Jonghyun


  K-pop şarkıcısı ve erkek grup SHINee'nin vokalisti Jonghyun Kim, bir apartman stüdyosunda kömür yakıp intihar etti. Kalbi durmuş şekilde hastaneye kaldırıldı ancak hastanede öldüğü açıklandı.

 13. 13 Jeremy Michael Ward


  The Mars Volta ve dub grubu De Facto için bir ses manipülatörü ve vokal operatörü olan Ward, 25 Mayıs 2003'te, Mars Volta'nın yeni albümünün çıkmasından kısa bir süre önce aşırı dozda eroin aldığı için ölü bulundu.

 14. 14 Mia Zapata


  7 Temmuz 1993 sabahının erken saatlerinde, punk grubu The Gits'in vokalisti Mia Zapata önce dövüldü, sonra tecavüz edildi ve boğularak öldürüldü. Zanlılar şarkıcının ölmüş bedenini en son yaşadığı yer olan Seattle'da bir sokağa atıp kaçtı.

 15. 15 Jean-Michael Basquiat


  Müzisyen Jean-Michel Basquiat, 12 Ağustos 1988'de bir apartman dairesinde aşırı dozda eroinden öldü. Kendi başına ayılmaya çalışsa da banyoda birkaç kanlı şırınga ile yerde yatarken bulundu.

 16. 16 Richey Edwards


  Tüm zamanların en ünlü kayıp insanlarından biri olan Manic Street Preachers'ın yazarı ve gitaristi Richey Edwards, tanıtım turunda İngiltere'den Amerika'ya gitmesi gerektiği gün olan 1 Şubat 1995’te kayboldu. Müzisyenin izinin yıllarca takip edileceği açıklandı ancak Edwards bulunmadı ve 23 Kasım 2008'de yasal olarak ölü ilan edildi. Grup, Edwards’ın ortadan kaybolması ardından yasal olarak ölü sayıldığı 2008 yılına kadar geçen 13 yıllık süre zarfında kazandığı tüm paralardan onun payına düşeni banka hesabına ödemeye devam etti.

 17. 17 Linda Jones


  Kariyerine 6 yaşında Jones Singers grubunun bir üyesi olarak başlayan ve bir soul şarkıcısı olan Linda Jones, 14 Mart 1972'de Harlem'deki Apollo Tiyatrosu'nda diyabet teşhisi konduktan sonra hayatını kaybetti.

 18. 18 Fredo Santana


  19 Ocak 2018'de Fredo Santana, Los Angeles'taki evinde ölümcül bir nöbet geçirerek öldü. Muhtemelen ağır yağsız kullanımından kaynaklanan karaciğer ve böbrek sorunları nedeniyle hayatını kaybetti.

Bir önceki yazımız olan Almanya Hakkında İnanması Zor 10 Şaşırtıcı Bilgi başlıklı makalemizde Almanya hakkında bilinmeyenler, Almanya hakkında duymadıklarınız ve Almanya hakkında ilginç bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

141
123 shares, 141 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
7
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
5
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
2
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
18
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
15
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
12
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
11
BEĞENDİM
İYİ İYİ
5
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
4
İDARE EDER!
Medeni PEKDEMİR

Zaatalim Şifai bitkilerle uğraşı halinde olmakla birlikte , daimi üyesi olduk İB Topluluğunun :)

0 Comments

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı