30 Yaşından Önce Ölen 10 Müzisyenden Tüyler Ürpertici Sözler

Hayat insanlar hayallerine ulaşma yeteneği veren kırılgan bir hediyedir. Müzisyenler zamanlarını olağanüstü müzikler yaratmaya adamışlardır. 2 min


161
98 shares, 161 points

Hayat insanlar hayallerine ulaşma yeteneği veren kırılgan bir hediyedir. Müzisyenler zamanlarını olağanüstü müzikler yaratmaya adamışlardır. Bazen ortaya koydukları işler o kadar derin olur ki dinleyicileri asla beklemedikleri yerlere götürebilir. Maalesef yakın zamanda bu dünyadan alınmış birçok harika müzisyen var. Bununla birlikte “27’ler Kulübü” herkes tarafından bilinen bir olgu. 27 yaşında hayatını kaybetmiş olan müzisyenlerin dahil olduğu mecazi bir olgudur.

Garip bir şekilde bu dünyadan erken ayrılmış olan müzisyenler arkalarında gerçekten üzerinde durulması gereken sözler bıraktılar. Bu sözler oldukça ürpertici. İnsanların bu sözleri okuduklarında akıllarına gelen ilk şey bu müzisyenlerin gerçekten kendi ölümlerini tahmin ettikleri mi yoksa bu durumun sadece tesadüf olduğu mu. Bununla birlikte müzisyenlerin söyledikleri bu sözlerden bazıları insanlar üzerinde ürkütücü bir his oluşmasına sebep olabilir.

 1. 1 Janis Joplin


  Janis Joplin zamanının en büyük kadın rock yıldızlarından bir tanesiydi. 1966 yılında Big Brother grubu ile tam bir patlama gerçekleştirdi. Big Brother grubu ile birlikte psychedelic enstrümanlar üzerinde dinamik ve eşsiz vokallerini kullanarak büyük bir ses getirdi.

  Diğer birçok rock yıldızı gibi uyuşturucu ve alkol de Joplin’in hayatının büyük bir parçasıydı. 4 Ekim 1970’de henüz 27 yaşındayken aşırı dozda uyuşturucudan hayatını kaybetti. Janis Joplin ölmeden önce “Sahnede 25 Bin kişiyle sevişirim ama sonra eve yine yalnız dönerim” dedi. Bazen aramızda en ünlüsü bile yalnız olabilir veya zamanının çoğunu yalnız geçirmeyi tercih edebilir.

 2. 2 Lil Peep


  Lil Peep olarak da bilinen Gustav Elijah Ahr, 15 Kasım 2017 tarihinde yanlışlıkla Xanax doz aşımı nedeniyle henüz 21 yaşında hayatını kaybetti. Peep ölümü hip-hop müzik camiası içinde anti-Xanax hareketinin de başlamasına sebep oldu. Peep’in baskın ve melodik sesi emo hip-hop olarak bilinen müzik tarzı içinde oldukça devrimci özellikler taşıyordu ve ilerisi için de çok büyük bir potansiyele sahipti. Bazı kişiler onun soğuk vokalini Kurt Cobain’in efsanevi sesine benzetiyorlardı.

  Lil Peep, uyuşturucu bağımlılığı ve akıl hastalığı ile mücadele etti. Taşıdığı dövmelerin çoğu yoğun uyuşturucunun etkisi altındayken yapıldı. Bazen yeni dövmelerini sabah uyandıktan sonra keşfederdi. Bir Youtube röportajında sabah uyandığında alnında “Get Cake Die Young” (Pasta Ye Erken Öl) dövmesi olduğunu fark ettiğinden bahsetmiştir.

  Lil Peep yaptığı müzikte zaman zaman kendi ölümünden bahseden sözler kullanırdı. Bu sözlerden birçoğu insanlar tarafından bir yardım çağrısı olarak görülmekteydi. “Drive-By” adlı şarkısında “Ben ölüyorum, 25 yaşında bile değilim” şeklinde söyleniyor. Genelde Lil Peep’in sözleri dinleyicileri kaybetme duygusu ve kalp kırıklığı hissine sürükler.

 3. 3 The Notorious B.I.G.


  Aynı zamanda Biggie Smalls olarak da bilinen Notorious B.I.G., 1.90 boyunda ve yaklaşık 180 kilo ağırlığındaydı. Bu özelliklerinden dolayı adında Big (Büyük) kelimesi geçiyordu. Biggie tüm zamanlarından en büyük ve en etkili hip-hop sanatçılarından bir tanesi olarak bilinir. Maalesef kariyeri 1997 yılında henüz 24 yaşındayken Los Angeles sokaklarında vurularak öldürülünce son buldu. Bugün cinayeti hala çözülemedi. Bu cinayetin Doğu ve Batı kıyısı arasındaki Rap müzik rekabeti yüzünden işlendiği tahmin edilmekte. Kendisinin bu konudaki en büyük rakibi Tupac Shakur olmuştur.

  Biggie bir keresinde şöyle demiştir: “Acaba öldüm mü? Onun gözleri yaşaracak mı? Saygısızlık ettiğim için beni bağışla. Yalanlarım için beni bağışla.” Biggie sık sık karamsar bir bakış açısıyla düşünerek çalışmalarında ölüm hakkında konuşurdu. “Ready To Die” (Ölmeye Hazır) ve “Life After Death” (Ölümden Sonra Yaşam) adlı albümleri bulunmaktadır.

 4. 4 Buddy Holly


  1959 yılında Buddy Holly muhtemelen zaman hakkında hiçbir düşünceye sahip değildi. “Ölüm genellikle iyi bir kariyer hamlesi olarak adlandırılır.” Sözlerini söylerken 22 yaşında trajik bir uçak kazasında öleceğini de tahmin edemiyordu.

  Buddy Holly Rock’n Roll müziğin öncü sanatçılarından bir tanesiydi. Elvis Presley’in açtığı yoldan o da müzik endüstrisine giriş yaptı. Grubunun adını Crickets olarak değiştirdi ve çok hit alan şarkılar yapmaya başladı. Crickets iki gitar, bir davul ve bir bas gitarın bulunduğu standart grup kavramını da bulan gruptur. Buddy Holly erken hayatını kaybetse de etkisi sürmeye devam etti. Onun müziği Beatles başta olmak üzere pek çok müzisyene ilham verdi.

 5. 5 Amy Winehouse


  5 kez Grammy müzik ödülü kazanan pop yıldızı Amy Winehouse kariyerinin büyük çoğunluğunu depresyon ve bağımlılıkla mücadele ederek geçirdi. Her zaman asi bir kızdı ve genç yaşta müziğe başladı. İlk albümünü 19 yaşında çıkarmıştı.

  Winehouse’un ünlü sözlerinden bir de “hayat kısa. Her şey olabilir ve genellikle olur. Bu yüzden tüm ‘eğerler’, ‘amalar’ ve diğerleri hakkında düşünmenin bir anlamı yoktur.” Asi yaşam tarzına bakıldığında bu sözleri gerçekte de yaşadığı anlaşılmakta

  2011 yılında Londra’da henüz 27 yaşındayken alkol zehirlenmesinden hayatını kaybetti. 

Bir önceki yazımız olan Dünyaya Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi başlıklı makalemizde Günlük Hayata Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi, Hayata bakışınızı değiştirecek 10 Güçlü Bilgi ve Listeler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

161
98 shares, 161 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
3
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
2
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
17
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
18
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
12
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
11
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
12
BEĞENDİM
İYİ İYİ
4
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
21
İDARE EDER!
Gül Karaca

Gülce Yaşam , Özden Gelir . İnsanların pek Çoğu Kabuktur . Pek Azı Öz'e Dokunur. Diyelim Bir Kişi O Öz'e Dokunacak , Değmez mi Hiç Bin Kişinin Kahrını Çekmeye :)

0 Comments

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı