Almanya hakkında 10 büyüleyici gerçek

Pazar günü sessiz olması ile bilinen Autobahn'da saatte 320 km hız ile hareket eden bir Almanya ile karşınızdayız. Tüm bunları bir kenara bırakalım ve çok daha ilginç gerçekleri ele alalım. 1 min


158
72 shares, 158 points
 1. 1 Penaltı Psikolojisi


  1982 yılından bu yana Dünya Şampiyonasında ve Avrupa Şampiyonasında hiçbir alman futbolcupenaltı kaçırmadı.

 2. 2 Almanların Eroin Hapı


  Bayer şirketi 1982 yılında minimum yan etkileri olan ilk ağrı kesiciyi geliştirdi ve dünyanın önde gelen şirketlerinde oldu. Günümüzde bile hala en çok ağrı kesici Bayer’den alınmaktadır. Ancak almanlar ağrı kesici ile beraber Eroini de içmeye başladı ve bu onları gerçekten rahatlattı.

 3. 3 Almanlar Komik – Ya da Değil


  Almanlarla tanışmış olan ve komaya giren biri Almanların aptal olduğunu söyleyebilir. Tabi ki bunlar yalan Almanlar oldukça komik insanlar. Sonuçta devrim niteliğindeki komedi kitapları tüm dünyayı 200 yıldır güldürüyor.

 4. 4 Bilimindeki muhteşem katkıları


  Nazilerin dünyayı fethetme veya her yeri yok etme planları dışında bilime oldukça fazla katkıları olmuştur. Diktatörlüklerde bilimin gelişmesi imkansız oluyor ancak Almanlardaki diktatörlükte modern havacılık ve roketler alanında yeni buluşlara imza atıldı. Ateş üfleyen silahlar ilk olarak 1. Dünya Savaşında Rus ve Fransızlara karşı kullanıldı.

 5. 5 Çok Kültürlülük Başarısız Oldu


  2010 yılında Alman Başbakanı Merkel Çok Kültürlülüğün başarız olduğunu ve ülkeye milyonlarca göç olduğunu belirtti. Ancak medyada görünen gerçekte şu ki göçten dolayı suçların artacağından endişe eden halk ırkçılıkla kendini motive etmeye başladı. Almanlara karşı olan saldırılarda halk yine Alman güçlerine karşı isyan başlatıyorlar ve bu saldırıları da yine ırkçı Almanlar eleştiriyor.

 6. 6 Nazi Kamplarında İdarede Üst Sınıf İnsanlar Vardı


  Nazi döneminde Almanya insanlığı rahatsız eden ve en iğrenç suçları gerçekleştiren bir devletti yapılanlar insanoğlunun kötülük kapasitesini ortaya koyuyordu. İnsanlar hayvanlara, makinelere veya hammaddelere yaptığı değişiklikler ile insanların kapasitesini gösteriyor .

 7. 7 Alman Araştırmacılar Göç Krizini Çözdüler


  Ülkedeki bayanlar açısından düşünen ırkçı gençler göçmen olarak gelen 1 milyon erkekten oldukça rahatsız olmuşa benziyor. Bonous Üniversitesinde yapılan araştırmalar gösterdi ki ırkçı hormonlara sahip bir kişi ilaçla yabancılara karşı olan fikrini değiştirebiliyor. Anneler ile bebeklerin arasındaki sevgi hormonu insanları da birbirine bağlamayı başarabilir.

 8. 8 Deutsche Bank Almanların Bile Yozlaşabileceğini Gösteriyor


  Deutsche Bank Hitler rejimini ayakta tutan ayrıca çalınan Yahudi altınlarını alarak ününü yayan bir bankadır. 10 milyar dolarlık Rus rublesi kimse fark edilmeden aklandı ve harcandı. Bir çalışanın ifadesinde “ Kültürel suçlar yaşanıyordu Deutsche Bank yolsuzlukla kazanılan paraların aklanması için tasarlanmış özel bir bankadır. ”

 9. 9 Alman Kimliğinin 150 Yıllık Arayışı

  Almanya hakkında 10 büyüleyici gerçek

  Bismarck’ın 1871 ‘de tasarladığı Birleşik Almanya hayali hayata geçmesinden bu yana ulus dünya görüşlerinde odak olmuştur. Almanlar birçok savaşta onlarca parçaya bölündüler son kez birleşme planında modern bir Roma İmparatorluğu olma arayışına girdiler.

 10. 10 Tüm Zamanların En Büyük Devlet Adamı


  Efsane Demir Şansölyesi Otto Von Bismarck modern Almanya’yı neredeyse tek başına oluşturdu. Muhafazakâr bir savaşçı olan Otto, Fransa’nın egemenliğine de son verdi. Aynı zamanda Avrupa’nın ilk refah devletini kurdu. Ulusal sağlık sigortası, kaza sigortası ve yaşlılık maaşı oluşturdu. Savaş yerine barışı önemsedi ancak ordularında hazırlıklı olmasını sağladı.

Bir önceki yazımız olan Nicola Tesla Hakkında muhtemelen daha önce duymadığınız 11 ilginç bilgi başlıklı makalemizde Edison ve Tesla, Listeler ve nicola tesla hakkında ilginç bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

158
72 shares, 158 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
21
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
25
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
19
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
20
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
33
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
30
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
48
BEĞENDİM
İYİ İYİ
28
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
32
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

2 Comments

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı