Almanya Hakkında İnanması Zor 10 Şaşırtıcı Bilgi

Almanya, uzun bir geçmişe sahip inanılmaz ve çok ilginç bir ülke. Almanya'nın bugün için ünlü olduğu pek çok şey var.1 min


146
186 shares, 146 points

Almanya, uzun bir geçmişe sahip inanılmaz ve çok ilginç bir ülke. Almanya'nın bugün için ünlü olduğu pek çok şey var. Ancak çoğu Almanya hakkında bazı şeyleri doğru olarak bilmiyor. Almanya hakkında hoşunuza gidecek ilginç bazı gerçekleri öğrenmek için okumaya devam edin.

 1. 1 Hapisten Kaçarsanız Ceza Almazsınız


  Bu, kesinlikle bu listedeki Almanya ile ilgili en bilinmeyen bilgilerden biri olacak. Buna ilk başta inanmayabilirsiniz, ancak Almanya’da insanlar hapisten kaçtıkları için cezalandırılmıyor. Almanya'daki genel fikir birliği sonucunda, kaçmaya çalışmanın insanın temel doğası gereği olduğu ve böyle bir eylemin cezalandırılmaması gereken bir suç olarak kabul edilmesi gerektiği sonucuna varılmıştır.

 2. 2 Almanya’da Bebeklere İsim Koyma Şekli Farklıdır


  Almanya ile ilgili eğlenceli gerçekleri öğrenmek bazen sizi modern Almanya'nın bazı garip kurallarını keşfetmeye yönlendirecektir. Alman hükümeti, bebeklerin ülkelerinde nasıl adlandırıldıkları konusunda biraz farklıdır. Bir bebeğin cinsiyetini belirten bir isme sahip olması onlar için önemlidir. Bu, dünyanın çoğunun sosyal olarak bulunduğu yer göz önüne alındığında oldukça tartışmalı olabilir. Ancak Alman yasaları belirli isimleri ve adlandırmaları kurallar ile yasaklar.

 3. 3 Almanya Avrupa Birliği’ndeki En Kalabalık Nüfusa Sahip


  Bu liste, ülkenin çok yoğun bir nüfusa sahip olduğunu belirtmeden tamamlanmış sayılmaz. Bu ülkenin 80 milyondan fazla vatandaşı var ve bu sayı Almanya'nın sahip olduğu arazi için inanılmaz derecede yüksek bir rakam. Yalnızca Berlin, 3,5 milyon nüfusa sahip bir şehir. Bu durum Almanya'nın biraz kalabalık olabileceği anlamına geliyor, ancak ülkede hala çok sayıda bekar insan var ve çoğunun çocuğu yok. Almanya'daki nüfus aslında son zamanlarda azalmaktadır. Şu anda, Almanya dünyadaki en düşük doğum oranlarından birine sahip, yani doğanlar ölenlerden daha az. Alman kadınları hayatlarının ileri safhalarında çocuk sahibi olmayı bekliyorlar ve bu nüfusun azalmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi. Çoğu Alman kadının, anne olmak için 30 yaşına kadar beklemesi nüfusun da azalmasına sebep olacaktır.

 4. 4 Almanya’da İnsanlar Uzun Bir Hayat Yaşıyorlar


  Almanya için en güzel gerçeklerden biri de insanların uzun süre yaşama eğiliminde olmaları. Tüm Avrupa'da en yüksek yaşam süresi ortalamasına sahip. Kadınlar ortalama 83 yaşında, erkekler ise 78 yaşında ölüyorlar. Alman nüfusunun büyük bir kısmı yaşlılardan oluşmakta. Alman halkının dörtte birinden fazlası 60 yaşın üzerindedir.

 5. 5 Bira Almanya’da Oldukça Önemli


  Bira Almanya'da çok popüler ve istatistiksel anlamda yıllık olarak en fazla tüketilen ikinci Avrupa Birliği ülkesi. AB içinde Almanya'dan daha fazla bira içen tek ülke Çek Cumhuriyeti. İkinci sırada olmasına rağmen, Almanya genellikle Avrupa'da bira içmek için en ideal yer olarak düşünülmektedir. Almanya’nın bira kökleri çok derinlere dayanıyor ve ülkede 1.200’den fazla bira fabrikası var. Binlerce farklı bira türü üretilirken bira kültürü ülkede oldukça yaygın. Her yıl düzenlenen Oktoberfest bira festivaline dünyanın dört bir yanında insanlar akın ediyorlar.

 6. 6 Almanya Yenilenebilir Enerji Çözümleri Üzerine Çalışıyor


  Almanya için ilginç gerçeklerden biri de Almanya'nın bugünlerde yenilenebilir enerji çözümlerine bağlı olduğuyla tanınmasıdır. 2020'lerin başına kadar tüm nükleer santralleri tamamen devreden çıkaracaklar ve onları yenilenebilir enerji kaynaklarıyla değiştirecekler. Avrupa ülkeleri iklim değişikliği tehdidini Amerika Birleşik Devletleri'nden çok daha ciddiye alıyor ve fosil yakıtlardan da uzaklaşmayı planlıyor.

 7. 7 Fanta Meşrubatı II. Dünya Savaşı Yüzünden Üretildi


  Almanya için harika gerçeklerden biri, Fanta'nın II. Dünya Savaşı nedeniyle doğrudan ortaya çıkmasıdır. Bu savaş sırasındaki ticaret kısıtlamalarından dolayı Coca-Cola şirketi kola yapan şurubu ithal edemedi, bu yüzden Almanya yeni bir arayışa girdi. Artık malzemeleri kullanarak, kendilerine uygun olanı yeni bir meşrubat yaptılar. Fanta bu deneyin sonucuydu ve Amerika dışında Coca-Cola markasının en popüler ikinci meşrubatı oldu.

 8. 8 Almanya’nın Önemi Bir Kısmı Hala Orman


  Almanya ile ilgili ilginç bir başka madde ise ülkenin yaklaşık üçte birinin şu anda bile ormanlık olmasıdır. Almanya yukarıda belirtildiği gibi çok yoğun nüfuslu bir ülke. Almanya'da şehir kurmak için kullanılabilecek alanların olduğu gibi korunmuş olması hayret verici. Bu durum birçok yönden, Alman halkının ataları tarafından bırakılan arazilerin güzelliğini korumaya bağlı olduğunu göstermektedir. Kara Orman, doğal güzellikleri seviyorsanız ziyaret etmeniz gereken bir yer. Dikkat etmeniz gereken bir manzaraya ve nefes kesici bir atmosfere sahip. Almanya'da tonlarca harika yürüyüş noktası var, bu nedenle dış mekânı seven insanlar kendilerini evlerinde hissedecekler.

 9. 9 Yakıtınız Biterse Ceza Ödüyorsunuz


  Almanya hakkındaki bu gerçek kesinlikle ilginç! Autobahn’da (otoyol) herhangi bir hız sınırlaması için endişelenmenize gerek kalmadan arabanızı sürebileceğiniz dünyaca ünlü bir yer. Dünyanın dört bir yanındaki otomobil tutkunları, gerçekten hızlı sürüş heyecanını yaşamak için otoyollara akın ediyor. Almanya, Autobahn ile gurur duyuyor ve bu deneyimi herkes için mümkün olduğu kadar eğlenceli kılmak için çıkarılmış birkaç yasa var. Bu yasalardan biri eğer otoyolda yakıt tükenirse insanların para cezasına çarptırılmasıdır. Autobahn'da durmak yasadışıdır, bu nedenle yakıtın tükenmesi çevrenizdeki diğer sürücüler için önemli miktarda tehlike yaratacaktır. Autobahn'da yürümek veya koşmak da yasaktır. Autobahn'da yürümeye çalışacak kişiler hakkında hiç iyi kararlar verilmez.

 10. 10 Almanya'nın Kitaplarla Uzun Bir Tarihi Var


  Almanya ile ilgili bir sonraki ilginç gerçek edebiyatla ilgili. Kitaplar ve edebiyat Alman tarihi için çok önemlidir. İlk seri üretilen kitap Almanya'da yapıldı. İncil’in Latince bir versiyonuydu ve 1455 yılında yayınlandı. Almanya'nın birçok büyük edebiyat eserini üreten bir millet olma özelliği var. Almanya'nın en ilginç gerçeklerinden biri, şu anda bu ülkenin kitap çıkarmak için en iyi ülkelerden biri olması. Her yıl bu ülkede 90.000'den fazla eser yayınlanmaktadır. Almanya'nın birçok ünlü yazarı var ve ülke Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı'na ev sahipliği yapıyor. Bu fuar, büyük bir edebiyat festivalidir ve Almanya'nın sanatı edebiyatla ilerletme konusundaki kararlılığını göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Avrupa’da Gezilecek 10 Hesaplı Ülke başlıklı makalemizde en ucuz avrupa ülkeleri, Listeler ve turistler için en hesaplı avrupa ülkeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

146
186 shares, 146 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
9
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
8
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
6
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
4
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
21
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
14
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
15
BEĞENDİM
İYİ İYİ
8
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
7
İDARE EDER!
Medeni PEKDEMİR

Zaatalim Şifai bitkilerle uğraşı halinde olmakla birlikte , daimi üyesi olduk İB Topluluğunun :)

One Comment

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı