Avrupa’da Gezilecek 10 Hesaplı Ülke

En pahalı şehirlerden bazılarına ev sahipliği yapan Avrupa, aynı zamanda az bir bütçeyle ziyaret edilebilecek birçok şehri barındıran bir kıta. 1 min


125
169 shares, 125 points

En pahalı şehirlerden bazılarına ev sahipliği yapan Avrupa, aynı zamanda az bir bütçeyle ziyaret edilebilecek birçok şehri barındıran bir kıta. İzlanda her geçen yıl daha pahalı olmaya devam ederken, İngiltere pahalılık olarak göreceli bir ülke haline geldi. Avrupa'nın en ucuz şehirlerinden bazıları gezmek isteyenlerin ceplerine zarar vermeyecek. Burası heyecan verici bir kıta ve burada seyahat etmek pahalı olabilir. Ancak Avrupa'da hala popüler olan ve güzel zamanlar geçirebileceğiniz bazı şehirler var. Avrupa endişe duymadan, sadece sırt çantasında gezebileceğiniz en ucuz şehirleri öğrenmek için bu yazımızı okuyun.

 1. 1 Bulgaristan


  Bulgaristan zengin tarihi, muhteşem mimarisi, dost canlısı insanları ve lezzetli mutfağı nedeniyle Doğu Avrupa'daki en ilginç yerlerden biri. Ülke temel olarak Farsça, Slav, Yunan ve Osmanlı etkileri olan kültürel bir erime kabı olduğundan, gezginler bir ülkede çok sayıda farklı kültürleri deneyimleme fırsatına sahipler. Bu ülke aynı zamanda Avrupa’yı gezmek isteyen öğrenciler için de son derece uygun bir ülke.

 2. 2 Polonya


  Polonya, Fransa ve İspanya gibi Batı ülkelerine kıyasla daha düşük fiyatlar nedeniyle turistler için her zaman en iyi yerlerden biri olmuştur. Bununla birlikte, Polonya'da görülmesi gereken şaşırtıcı şeylerin sayısı oldukça fazla. Örneğin, Tatra Dağları, Wawel Şatosu, Lazienki Parkı, Krakow Kumaş Salonu, Slowinski Ulusal Parkı, Jasna Gora Manastırı ve birkaç diğer turistik yer var. Polonya'da yapılacak en iyi şeylerden bazılarının oldukça ucuz olması sizi şaşırtabilir. Ancak şu da unutulmamalı. Gezilecek yerler araştırma yapılmadan yola çıkılmamalı.

 3. 3 Romanya


  Her Romen kasabasında, turistlerin geçmiş yüzyılların güzel mimarisine hayran kalabilecekleri “Eski Kent” bölgeleri vardır. Ülke mimarileri ile ilgilenenler için bu ülke harika bir keşif çünkü hemen hemen tüm eski binalar görülmeye değer. Bükreş’in eski şehri özellikle büyüleyici! Heyecan arayanlar için, genellikle "Dracula’nın Şatosu" olarak bilinen Bran Şatosu'na bir gece gezisine çıkabilirsiniz. Buraya gelen turistler oldukça ucuz fiyatlarla karşılaşacaklar.

 4. 4 Macaristan


  Diğer tüm Avrupa ülkeleri gibi, Macaristan da inanılmaz katedrallere, kalelere, parklara, meydanlara, otellere ve hatta kaplıcalara sahiptir. Budapeşte gittikçe daha popüler hale geliyor ve bu durum Budapeşte’yi gezmek için önemli bir sebep. Burası turistler için harika bir yer çünkü konaklama, ulaşım ve yemek nispeten çok ucuz. Yine de sizin için bir ipucu olarak şehir merkezlerindeki oteller yerine şehrin biraz dışında bulunan otelleri tercih edebileceğinizi söyleyebiliriz. Ucuz ülke turları ile Macaristan’ı çok daha ucuza gezebilirsiniz.

 5. 5 Ukrayna


  Ukrayna, şu anda Avrupa'da ziyaret edilebilecek en ucuz yerlerden biri. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, ülke turizm açısından etkileyici bir gelişme kaydetmiştir. Aynı zamanda gezilecek çok fazla yeri olan, tam anlamıyla keşfedilmemiş Avrupa ülkelerinden biridir. Mesela, Ukrayna'nın Lviv kentinin Prag'ın hemen ardından görebileceğiniz en üst seviye Doğu Avrupa şehri olduğunu biliyor muydunuz? Eşsiz Polonya, Avusturya ve Macar kökleri, Doğu Avrupa kültürünü İtalya ve Almanya'dan gelen stillerle harmanlamaktadır.

 6. 6 Çekya


  İhtişamlı Orta çağ kaleleri, 14 yüzyıldan kalma binalar, müzeler, konser salonları, Gotik kiliseler ve kaleler. Hepsi bu güzel ülkede sizi bekliyor. Çekya’da özellikle Prag mükemmel korunmuş mimarisi, dünyaca ünlü biraları ve muhteşem doğası ile Avrupa'da bilinen en ucuz yerlerden bir tanesidir. Mimarlık, tasarım veya sanat tarihine merakınız varsa Çekya mutlaka görülmesi gereken bir yer. Burası aynı zamanda öğrenciler için de ucuz olması bakımından pek çok fırsat sunan bir ülke.

 7. 7 Hırvatistan


  Batı Avrupa standartlarına göre hala oldukça ucuz olan Hırvatistan, turistler için bir başka harika destinasyon. Hırvatistan'ı ziyaret etmenizin nedenleri arasında dünyanın en atmosferik Roma harabesi, muhteşem plajları, çarpıcı milli parkların ve görkemli dağları geliyor. Ayrıca Game f Thrones’ın da burada çekildiğini eklemek gerek. Hırvatistan’ın AB'nin bir parçası olmasına rağmen, Euro’nun yaygın olarak kabul görmediğini unutmayın.

 8. 8 Letonya


  Bu az bilinen ülke gerçekten harika. Eski şehirler, art nouveau mimarisi, güzel plajlar, Rundale Sarayı, antik kaleler ve masalsı ormanlar. İsveç'in karşısında Baltık Denizi'nin diğer kıyısında yer almaktadır. İskandinav ülkelerinin havasını burada almak mümkündür. Diğer komşu ülkelerden çok daha ucuz olduğu için turistler için de oldukça uygun fiyatlara sahip olan Letonya sadece bir hafta sonu dahi ziyaret edilebilir.

 9. 9 Slovakya


  Slovakya'nın başkenti Bratislava, Viyana ve diğer Batı Avrupa şehirleri kadar çarpıcı olarak kabul edilir, ancak önemli bir avantajı vardır. Burası çok daha ucuz! Aynı zamanda dağlara, eski mimariye sahiptir ve ilk ziyaretinizde âşık olacağınız doğa ve yürüyüş için ormanlarla çevrilidir. Sadece yayalara özel olan “Eski Şehir” gece hayatı ve şaşırtıcı kafeleri ile ünlüdür. Gece hayatı fiyatları da oldukça makuldür.

 10. 10 Portekiz


  Portekiz’in popülaritesinin yükselmesi ve turizmdeki yükseliş enteresan bir şekilde fiyatlara etki etmiyor. Portekiz’in şaşırtıcı tarihine, eşsiz kültürüne, denizlerine, kaplıcalarına ve şehirlerine âşık olmak kolaydır; Avrupa’nın en eski ikinci başkenti olan Lizbon’a ev sahipliği yapar. Ayrıca, özellikle deniz ürünlerinin hayranıysanız yerel mutfağı da unutmayın. Taze balıklardan ahtapotlara kadar her şeyi Portekiz’de bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sivas Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Bilgi başlıklı makalemizde Listeler, Sivas hakkında bilinmesi gerekenler ve Sivas ili hakkında bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

125
169 shares, 125 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
11
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
10
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
8
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
6
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
1
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
17
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
15
BEĞENDİM
İYİ İYİ
10
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
8
İDARE EDER!
Medeni PEKDEMİR

Zaatalim Şifai bitkilerle uğraşı halinde olmakla birlikte , daimi üyesi olduk İB Topluluğunun :)

0 Comments

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı