Bilim Tarafından Desteklenen 10 En Eski Sağlık Uygulaması

Bu yazımızda sağlık konusunda bugüne kadarki en iyi bilimsel araştırmanın en iyi 10 özetini sunuyoruz.1 min


186
94 shares, 186 points

Alternatif Çin tıbbı, bütüncül terapi ve ritüel Şamanizm gibi gelenekler genellikle psödosyacılık olarak adlandırılmaktadır. Ancak bu işin sırrı oldukça eskidir ve tarihsel bir kaynağa bağlıdır. Bilim adamlarının yaptığı araştırmalar sonucunda bu bilgilerin ve uygulamaların faydası olduğu kanıtlanmıştır. Bu yazımızda bugüne kadarki en iyi bilimsel araştırmanın en iyi 10 özetini sunuyoruz.

 

 1. 1 Akupuntur


  Akupuntur uygulamasının tarihi binlerce yıl eskiye dayanmaktadır ve yeni tamamlanan araştırmaya göre Akupuntur tedavisi NHS hastalığının çözümünde de oldukça faydalı. Şuan İngiltere’nin bazı bölgelerinde NHS tedavilerinde kullanılmaktadır.
 2. 2 Meditasyon


  Son yıllarda etkin olarak yapılan araştırmalarda meditasyonun daha sabırlı, kendine güvenen, mutluluk, sakinlik gibi olumlu durumlarda etkili olduğu gözlendi.
 3. 3 Müzik Terapisi


  Müzik birçok insanın ruh halini yansıtır hatta geliştirir. Yapılan araştırmalarda müzik dinlemek bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi insan sağlığı üzerinde de çok büyük etkiye sahip olabileceğini tespit edildi.
 4. 4 Enerji Şifası(Reiki)


  Bir Japon tekniği olan Reiki el uzatılması ile enerji aktarımı olarak tarif edilebilir. Ünlü Doktor Mehmet Öz yaptığı kalp ameliyatlarında ünlü Reiki ustası Julie Motz’u da yanında ameliyata götürmesi ile bu işlem daha da popüler oldu.
 5. 5 Tai Chi


  Çin’de milyonlarca insan için günlük aktivite olan Tai Chi özellikle yaşlılarda oldukça etkili. Hem bedensel hemde ruhsal anlamda iyileştirmelerde bulunan Thai Chi vücudu daha dinç hale getirmektedir.
 6. 6 Mantra Dua


  Mantra’ya ses aracı da diyebiliriz ve en ünlü sesi ise “OM”dur. Bu sesler sayesinde beynimize titreşimler gönderilir ve bu titreşimler sayesinde duygularımız karıştırılır. Fiziksel ve ruhsal anlamda daha da dinginleşilir.
 7. 7 Telepati ve esp


  Bilim adamlarının yaptığı birçok araştırmadan sonra telepatinin sadece bilim kurgu filmlerinde olmadığı anlaşıldı. Bu tür çalışmaları ilk olarak 90’lı yıllarda CİA denemiştir ve çalışmalar günümüzde de devam etmektedir.
 8. 8 Hipnoz


  Hipnoz herkes tarafından bilinir günümüzde ise sigara benzeri bağımlıklardan veya takıntılardan kurtulmak için başvurulur. Ancak bir araştırmada ise Hipnozun hayatımızı iyileştirdiği de savunulmaktadır. Yapılan bir deneyde ameliyata girecek olan hastanın ilk olarak hipnoz edilmesinin ardından ameliyatın daha başarılı geçtiği de görülmüştür.
 9. 9 Akustik Levitasyon


  Akustik eski zamanlardan beri efsanelere konu olmuştur ve belirli bir dini olan veya olmayan herkesin kafasını karıştırmıştır. Ancak Argonne National Laboratory ilaçlarda kullanılan farmasötik moleküllerinin çözünürlüğü için akustik levisyona başvurmuştur ve azda olsa başarılı olduğu gözlemlenmiştir.
 10. 10 Aromaterapi


  Aromaterapi yaklaşık 600 yıldır Mısır, Çin ve Hindistan’da kullanılan bir tedavi yöntemidir. Eskiden insanlar farklı kokuların vücuttaki farklı organları etkilediğini düşünürlerdi. Bir örnek verecek olursak lavanta kokusu stresi azaltırdır ve bedeni sakinleştirirdi. Günümüzde bu tedavi yöntemi özellikle Alzheimer hastalarının tedavisi için kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan II.Dünya Savaşı Hakkında 20 İlginç Gerçek başlıklı makalemizde 2. Dünya Savaşı Hakkında Bilinmeyen 20 İnanılmaz Gerçek, 2. Dünya Savaşı Hakkında İlginç Bilgiler ve Herkes Tarafından Bilinmeyen 20 Fotoğrafla 2. Dünya Savaşı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

186
94 shares, 186 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
15
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
22
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
13
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
39
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
32
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
32
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
57
BEĞENDİM
İYİ İYİ
39
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
28
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Birinci ve ikinci sağlık uygulamasını ben fazlasıyla günlük hayatımda kullanıyorum, bir çok sorunda anlık çözüm olarak rahatlıkla kullanılabiliyorlar.

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı