Cep Telefonunun 7 Gizli Özelliği

Cep telefonları artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmuş durumda. Bu kadar çok özellikleri barındıran telefonların bizler sadece birkaç özelliğini kullanmaktayız. Birçok kişinin bilmediği bazı özellikler telefonumuzda mevcuttur.1 min


144
66 shares, 144 points

Telefonların Hayatımızdaki Önemi

Telefonlar görüldüğü üzere birçok fonksiyonel özelliklere sahip elektronik cihazlardır. Bu özellikleri sayesinde bizlere yardımcı olmakta ve işlerimizde zaman kazandırmaktadır. İnsanlar daha bilinçli şekilde teknolojiyi ve telefonları kullanmaları halinde günümüzün en çok ihtiyacı olan zamanı kazanabilmektedirler.

Cep telefonları artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmuş durumda. Bu kadar çok özellikleri barındıran telefonların bizler sadece birkaç özelliğini kullanmaktayız. Birçok kişinin bilmediği bazı özellikler telefonumuzda mevcuttur.

 

 1. 1 Klavye ve Mouse Bağlama


  Bu işlemi yapabilmek için ihtiyacınız olan şey bir ara kablodur. Bu kablo sayesinde telefonunuzu bir bilgisayarmış gibi kullanabilirsiniz. Usb ile bilgisayara yada laptopa bağlanabilen her fiziksel donanımı telefonunuza da bağlayabilirsiniz. Harici olarak gamepad ve oyun konsollarını bağlayabilirsiniz. Aslında bu özellikler sayesinde Android işletim sisteminin serbestliğini ve sınırsızlığını daha çok anlayabilmekteyiz.
 2. 2 Siyah Ekran Tema


  Siyah arka plan kullanmak telefonlarınızda şarj süresini uzatmak için gayet mantıklı bir yöntemdir. Ancak bunu yapabilmek için ekranınız led ekran olması gerekmektedir. Led olmayan lcd ekran teknolojileri siyah rengi normal bir renk gibi algılayıp yine aynı enerjiyi harcarken led ekranlar siyah rengi vermek için piksellerini kapatmaktadır bu sayede telefonlar şarj süresi uzayarak daha uzun süre kullanılmaktadır.
 3. 3 Müzik Uyku Zamanlayıcı


  Genelde her insan uyumadan önce müzik dinlemeyi sever. Ancak ilerleyen zamanda uykuya dalarken müziği kapatama konusunda şikâyet etmektedir. Bu durumdan dolayı rahatsızlık duyanların imdadına müzik uyku zamanlayıcı yetişiyor. Telefonlarda ki bu özellik sayesinde istenilen zamanda müzik otomatik olarak kapanmaktadır.
 4. 4 Kayıp Telefon Bulma


  Kayıp ve çalınmış telefonlarınızı bulmak artık çok kolaylaşmış durumda. Bunun için öncelikle telefonunda ayarlar menüsünden Google ayarlarına girip oradan Android Cihaz Yöneticisi seçeneğinde girmeniz gerekmektedir. Daha sonra karşınıza çıkan bu cihazın konumunu uzaktan belirle, uzaktan kilitleme ve fabrika ayarlarını sıfırlama seçeneklerine izin vermeniz gerekmektedir. Daha sonra başınıza talihsiz bir olay gelip telefonunuz çalındığında Android Cihaz Yöneticisi sitesine girip telefonunuz nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.
 5. 5 Önbellek Temizleyerek Telefonu Hızlandırma


  Telefonunuzdan sırasıyla ayarlar, genel, uygulama yöneticisinden kullandığınız uygulamayı seçip önbelleği temizle seçeneğine basarak ön bellek temizlemiş olursunuz. Tüm kullandığınız uygulamalar için bunu yapabilirsiniz. Bu şekilde cihazınızda gözle görülür bir şekilde hızlanma olacaktır.
 6. 6 Mathpix


  Bu uygulama matematikle arası iyi olmayan kişilerin imdadına yetişmektedir. Akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz bu program sayesinde problemleri rahatlıkla çözebilirsiniz. Bu uygulama matematik işleminin fotoğrafını çektikten sonra size direk sonucunu göstermektedir. Bir kağıdın üzerinde yazılı olan matematik işleminin uygulamayı açtığınızda karşınıza gelen kutucuğa sığacak şekilde fotoğrafını çekerek ve anında sonucunuzu ekranda görebilirsiniz.
 7. 7 Telefondan Hologram Projeksiyon


  Bu proje ile akıllı telefonunuzu evinizde kolaylık bir 3 boyutlu hologram projeksiyon haline getirebilirsiniz. Bunun için ihtiyaç duyacağınız malzemler cd kabı, maket bıçağı, cetvel, tükenmez kalem, bant ve kareli bir defter kağıdı. Öncelikle cd kabını piramit şeklinde kesiyoruz ve birleştiriyoruz. Daha sonra bunu telefonun ortasına koyuyoruz. En son olarak telefondan hologram videosu açıp izliyoruz. Karanlık ortamlarda daha etkili olan bir projedir.

Bir önceki yazımız olan Nicola Tesla Hakkında muhtemelen daha önce duymadığınız 11 ilginç bilgi başlıklı makalemizde Edison ve Tesla, Listeler ve nicola tesla hakkında ilginç bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

144
66 shares, 144 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
16
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
26
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
21
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
19
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
36
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
33
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
49
BEĞENDİM
İYİ İYİ
35
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
23
İDARE EDER!
Sezai USTA

Anadolu çoğu sezai :)

6 Comments

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı