CİMNASTİK HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN 6 HUSUS !

CİMNASTİK HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN 6 HUSUS ! 1 min


148
81 shares, 148 points
 1. 1 Sağlıklı bir vücut


  Cimnastik denilince ilk başta akıllara sağlıklı bir vücuda sahip olmak için yapılan egzersizler gelmektedir. Bu egzersizler minderde, labut ile, ip ile, top ile ve daha da sayabileceğimiz örnekler sayesinde yapılmaktadır. Cimnastiğin en faydalı olduğu grup ise çocukların bulunduğu gruptur. Çünkü bebeklikten gelen bir vücuttaki esneme payı vardır. Bu esnemeyi cimnastik ile birleştirince çocukların sağlıklı ve dinç bir vücuda sahip olması sağlanmaktadır.
 2. 2 Çocukların cimnastiğe başlatılması


  Cimnastiği tabiki de her yaş gurubu yapabilir. Ama 3 yaşını geçen çocukların cimnastiğe başlatılması önemli bir noktadır. Çünkü, 3 yaş grubu çocukların bedeni tam yerine oturmaya başlıyorken cimnastik sayesinde sağlıklı ve dinç bir vücudun temelleri atılmaktadır. Ayrıca o yaştan itibaren cimnastik sayesinde tanışacağı hocaları ve arkadaşları sayesinde sosyal ve kültürel bir çevresi de oluşmaya başlamaktadır.
 3. 3 Folklor çalışmaları ve dans çalışmaları ile birleştirilmek


  Cimnastik denilince sadece cimnastik sporunu yapmak akıllara geliyorsa elbette sıkıcı birşey olarak düşünülebilir. Ama cimnastiği folklor çalışmaları ve dans çalışmaları ile birleştirip yapılırsa, cimnastikten oldukça fazla zevk alma olanağı doğmuş oluyor.
 4. 4 Çocuklarının hem fiziken hem de ruhsal olarak başarıya ulaşması


  Çocuklarının hem fiziken hem de ruhsal olarak hayatta başarı sahibi olmasını isteyen veliler cimnastiği seçmede oldukça doğru bir karar vermiş oluyorlar. Cimnastiğin faydaları açısından kişinin kuvvetli bir birey olmasını sağlar. Yapmış olduğu antrenmnalar sonucu esnek bir vücuda sahip olmasını destekler.
 5. 5 Sorumluluk hissi yaratır


  Küçük yaşta cimnastiğe gönderilmiş olan çocuklarda girmiş olduğu ortamında etkisiyle üzerinde bir sorumluluk hissi yaratır. Bu his sayesinde hayatta kendine daha çok özgüveni artar. Grup halinde çalışılan cimnastikte, çocuklar arasında yardımlaşma eğilimi, önceden belirlenmiş resmi kurallara saygı çerçevesinde davranarak hâl ve hareketlere dikkat etme ve oluşturmuş oldukları bir takım ruhu anlayışına uyma eğilimi görünmektedir.
 6. 6 Çok küçük yaşta başlanılan


  Çok küçük yaşta başlanılan cimnastik sayesinde vücut meydana gelebilecek olası hastalıkları da önlemektedir. Bu hastalıklar; kanser türleri, kalp hastalıkları ve şeker hastalıkları gibi insan hayatı açısından tehlikeli hastalıklardır. Bu tür hastalıklara karşı koruma görevini de üstlenir. Çünkü sürekli hareket halinde olan bir vücutta hastalık görülme olasığı biraz düşüktür.

Bir önceki yazımız olan Demir Yumruk Mike Tyson Hakkında 10 Bilgi ! başlıklı makalemizde Demir Yumruk Mike Tyson, Demir Yumruk Mike Tyson Hakkında ve Demir Yumruk Mike Tyson ilk profesyonel maçı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

148
81 shares, 148 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
6
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
10
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
3
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
22
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
17
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
20
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
22
BEĞENDİM
İYİ İYİ
11
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
8
İDARE EDER!
Mehmet BATUHAN

Kalem İlmi Temsil Eder... -Tabi bu bir surettir. Zira Tüm Alem ve İlim Onu Temsil eder...!

One Comment

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı