Düğün Bütçesi Nasıl Oluşturulur?

Nasıl Evlilik Bütçesi Yaratırsınız?Düğün Bütçesi Oluştururken Nelere Dikkat Etmeliyiz?5 min


135
69 shares, 135 points

Burada gerçekçi olalım. Düğünler pahalıdır! Kendiniz de ödüyor olsanız, size yardımcı olan harika aile üyelerinizde olsa bu değişmez bir gerçektir. Ancak masrafları kim üstlenecek olursa olsun, planlama sürecinizde bir bütçe hesaplaması yapmanız ve buna bağlı kalmanız gerekmektedir.

Bütçenizi Yaratın

Bunun için öncelikle bir liste yapmanız gerekecek. Düğün için yapacağınız masrafları ve giderleri düşünün. Hepsinin size ortalama ne kadara patlayacağını hesaplayın. Bu dönemde gelirlerinizi de hesaba katmalısınız. Bütün bunları listeledikten sonra, yinelenen aylık masrafları planlayabilir ve harcama kararlarınızın ay veya yıl sonunda sahip olduğunuz parayı nasıl etkilediğini tam olarak görebilirsiniz.

Her Şeyi Gözden Geçirin

Düğün söz konusu olduğunda, yiyecek, müzik, alkol, çiçek, dekor, mekan, davet ve daha fazlası gibi ödeme yapmanız gereken bir çok şey var! Gerçekçi bir bütçe oluşturmak için birkaç şey yapmalısınız.

Borca girmeden harcayabileceğiniz gerçekçi bir bütçeye karar vermek için nişanlınızla masrafları ve sahip olduğunuz parayı konuşun.

İstediğiniz düğün tipine karar verin. Örneğin, bir otelde olmasını istiyorsanız, tören ve karşılamanın aynı yerde olması veya konuklarınızın bir yerden diğerine geçmesi için ödeme yapmanıza gerek kalmayacak ve daha az para harcamış olacaksınız.

Başka bir örnek açık hava düğünü. Pek çok insan, büyük çadırlar kiralamaları gerektiğini fark etmez. Aynı zamanda, dışarıdan elektrik elde etmek ve aydınlatma için jeneratörlere, uzatma kablolarına da ödeme yapmak zorundadırlar. Ayrıca; masa kiralama, sofra takımları, sandalyeler gibi iç mekanda zaten olan şeyler için de ayrıyeten masraf yapmaları gerekmektedir.

Düğün bütçesinin ne kadarını karşılayabileceğinizi öğrendikten sonra, bütçenin yüzde kaçının düğünün hangi bölümüne gittiğine karar verebilirsiniz. Tipik olarak, tüm bütçenin% 50’sinden fazlası yemek, müzik, dekor maliyetleri, mekan, herhangi bir fotoğraf kabini ya da yapmayı seçtiğiniz ekstra bir şeyden dolayı, sadece servis için olacaktır.

Düğünler pahalıdır ve ekstra şeyler düğünleri o kadar kolay daha pahalı hale getirir ki, farkına bile varmazsınız. O yüzden, ulaşım, elbise değişiklikleri ve düğün pastası gibi şeyleri de hesaba katmayı unutmayın.

Harcamalarınızı Takip Edin

Bütçenizi göz önünde bulundurup, bunun farklı bölümlerini nerede harcayacağınızı kararlaştırdığınızda, her bir bölümdeki harcamalarınızı takip etmek için bir e-tablo oluşturabilirsiniz. Böylece, paranızın nerede olduğunu her zaman bilirsiniz. Ne de olsa, yetişkin olmanın bir parçası, paranı ve bütçesini istediğin şeyler için gerçekten kontrol etmeyi öğrenmendir.

 

Bir önceki yazımız olan Dünyaya Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi başlıklı makalemizde Günlük Hayata Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi, Hayata bakışınızı değiştirecek 10 Güçlü Bilgi ve Listeler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

135
69 shares, 135 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
15
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
17
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
12
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
11
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
12
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
4
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
12
BEĞENDİM
İYİ İYİ
17
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
16
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

3 Comments

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı