Dünya Üzerinde Gelmiş Geçmiş En İlginç 5 Moda Akımı

Bazen bir filmden bazen bir yiyecekten bazense sadece esinlenilerek oluşturulmuş moda akımların en ilginç 5 tanesini şöyle sıralamak mümkün.1 min


151
90 shares, 151 points

Moda güzel bir akım olduğu kadar da ilginç bir erguvan. Akımı başlatanın ruh hali sorgulanmadan ayak uydurmaya çalışmak bazen komik ve ilginç görüntülere sebep olabiliyor. Bazen bir filmden bazen bir yiyecekten bazense sadece esinlenilerek oluşturulmuş bu akımların en ilginç 5 tanesini şöyle sıralamak mümkün.

 

 1. 1 Erkek Taytları


  Aslında gelmiş ancak henüz geçmemiş olan bu moda akımı kimine göre oldukça ilginç karşılansa da kimine göre gayet normal. Tüm dünyada görülebilen bu moda akımının ise nerden başladığına dair herhangi bir fikir üretmek mümkün değil. Üstelik külotlu çorap tarzı, pullu ya da deri olarak erkekler tarafından kullanılan bu taytlar her yerde satılmıyor. Bu ürünleri ya lisanslı mağazalardan fahiş fiyatlara ya da internet üzerinden satın almak mümkün.
 2. 2 Göz Aksesuarı


  8 sene evvel Hollanda'da başlayan bu moda akımı hala izlerini koruyor. Özellikle genç yaştaki kızların sıkça tercih ettiği göz aksesuarları geliştirilen bir teknoloji ile gözün içine yerleştiriliyor. Oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabilen bu akım o dönemde büyük bir beğeni ile karşılaştı.
 3. 3 Manga Makyajı


  Bu ilginç moda akımı ise Japonya'da hala devam ediyor. Japon kızlarının yüzlerini kahverengiye göz çevresini ve saçlarını sarı ya da beyaza boyayarak başlattığı bu akım oldukça ilginç. Amaçlarının ise plastik bir görüntü elde etmek olduğu biliniyor.
 4. 4 Yüze Takılan Mayo


  Çin'de başlayan bu akım aslında tamamen kadınlara özgü değil. Bronzlaşmanın kötü karşılandığı bu Asya ülkesinde denize ya da havuza gidenler için yüz mayoları geliştirildi. Sadece gözlerin açıkta bırakıldığı bu mayolar aslında tam anlamıyla maskeden ibaret.
 5. 5 Donut Akımı


  Japonya'da başlayan bu akım en çok gençleri etkisi altına alıyor. İnsanların alnına tuzlu bir çözelti enjekte edilerek ortasına bastırılıp donut şekli veriliyor. Oldukça ilginç olan bu görüntü ise sadece 16 saat sürüyor.

Bir önceki yazımız olan II.Dünya Savaşı Hakkında 20 İlginç Gerçek başlıklı makalemizde 2. Dünya Savaşı Hakkında Bilinmeyen 20 İnanılmaz Gerçek, 2. Dünya Savaşı Hakkında İlginç Bilgiler ve Herkes Tarafından Bilinmeyen 20 Fotoğrafla 2. Dünya Savaşı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

151
90 shares, 151 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
6
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
8
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
9
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
18
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
15
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
12
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
10
BEĞENDİM
İYİ İYİ
5
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
2
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bunlar nasıl olur da moda akımı olur anlamıyorum gerçekten ya çok ilginç insanlar neden böyle şeylere ihtiyaç duyarlar anlamıyorum.

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı