Dünya Üzerindeki 5 Değişik Çiçek Türü

Değişik renkler, farklı görünüşler ve hizmet ettiği alanlar hepsi birbirinden bağımsız sayısızca bitki. Dünya üzerinde yerini almış 5 değişik çiçek türünü listeledik.1 min


138
76 shares, 138 points

Çiçekler o kadar masum ve doğaldır ki adeta neşenin habercisidir. Çiçeğin ya da yeşilliğin olduğu her ortam farklı bir havaya bürünür baharı getirir size. Gözünüzün gördüğü birçok çeşide sahip çiçek bulunmaktadır. Fakat yeryüzünde gördüğünüzden çok daha fazlası vardır. Değişik renkler, farklı görünüşler ve hizmet ettiği alanlar hepsi birbirinden bağımsız sayısızca bitki. Dünya üzerinde yerini almış 5 değişik çiçek türünü listeledik.

 

 1. 1 Küstüm Çiçeği


  Adı üstünde çok narin ve kırılgan bir yapısı vardır. Yapraklarına dokunmanız halinde teker teker hepsi kapanır. Bu yüzden bu bitkiye sahip olanlar daha dikkatli davranmalıdır. Yerinden oynattığınızda yerini beğenmezse yaprakları açılmaz. Narin yapıdaki bu çiçek narin yapılı insanları sever.
 2. 2 Ezan Çiçeği


  Oldukça kıymetli adı ile eşdeğer çiçektir. Türkiye’de rahatlıkla yetişebilen sarı renkli bir bitkidir. Gül gibi etrafa koku yaymaz fakat ezan sesini duyduğu an tomurcuk halinde olan yaprakları birden açılmaya başlar ve çiçek haline dönüşür. Sadece akşam ezanında açar. Diğer vakitlerde tomurcuk halindedir.
 3. 3 Sinek Kapanı


  Mayıs ve ekim aylarını çok seven bu bitki tamamen yeşil renkte, iki taraftan kapan şeklinde uç kısımlarda dikensi yapıda çocuklar için oldukça tehlikeli bir bitkidir. Kenarlarında bulunan tüylerden en küçük bir nesneye kadar algılar ve hemen kapanır.
 4. 4 Balerin Orkide Çiçeği


  Çiçeğe ilk bakıldığında ellerini yukarı kaldırmış sanki her an hareket edecekmişçesine beyaz etekli bir bayan görüyorsunuz. Bu yüzden adı da balerin orkidedir. Bu bitki genellikle Avustralya civarında görülmektedir.
 5. 5 Öpücük Çiçeği


  Kıpkırmızı rengi ve tamamen dudak şekline benzemesiyle adını kendi belirlemiş de denilebilir. Bu bitki Orta Avrupa’da tropikal ormanlarda yetişmektedir. Bu yüzden çok da sık görülebilecek bir çiçek değildir. Çiçeğin gerçek adı Pyschotria Elata’dır.

Bir önceki yazımız olan Nicola Tesla Hakkında muhtemelen daha önce duymadığınız 11 ilginç bilgi başlıklı makalemizde Edison ve Tesla, Listeler ve nicola tesla hakkında ilginç bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

138
76 shares, 138 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
14
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
17
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
9
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
10
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
29
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
23
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
30
BEĞENDİM
İYİ İYİ
17
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
17
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

4 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. O kadar ilginç yapıları varki üstelik bunlar sadece bizim bulabildiklerimiz, belki daha bulamadığımız ne çeşit bitkiler vardır.

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı