Dünyadaki En Yüksek IQ’lu 10 Kadın

Kadınlar zekidir ve bu tekrar tekrar kanıtlanmıştır. Herkesin bildiği ve hatta en çok kabul ettiği şeylerin başında gelir. 1 min


124
67 shares, 124 points

Kadınlar zekidir ve bu tekrar tekrar kanıtlanmıştır. Herkesin bildiği ve hatta en çok kabul ettiği şeylerin başında gelir. Son derece yüksek bir IQ seviyesine sahip çok sayıda kadın vardır. Bu kadınlar şimdiye kadar var olan en zeki insanlardan daha yüksek bir IQ'ya sahipler. Burada, şimdiye kadar doğmuş en zeki kadınların 10 tanesine göz atacağız. Bu kadınlar hemen hemen dünyadaki en yüksek IQ seviyesine sahip olan kadınlar.

 1. 1 Olivia Manning: (IQ 162)


  Olivia Manning Mensa 12 yaşındayken birçok arkadaşıyla oynamaktan ve ev ödevlerini yapmaktan nefret ediyordu. IQ ile test edildi. Tüm dünya 2012'de 160'ın üzerindeki puanını öğrendiğinde şaşırdı. '160' puanı önemli ve özeldir çünkü Albert Einstein ve Stephen Hawking dışında hiç kimse tarafından elde edilmemiştir. Olivia, bu kadar genç bir yaşta, IQ puanı söz konusu olduğunda bu popüler efsanelerin üstesinden gelmeyi başarmıştı.

 2. 2 Fabiola Mann: (IQ 162)


  Fabiola Mann, 21 yaşında genç bir kadın. Popüler bilim adamı Albert Einstein ve ünlü fizikçi Stephen Hawking'in sahip olduğundan yaklaşık 2 puan daha yüksek IQ’ya sahip. Mann satranç oynamayı çok seviyor ve her zaman Tıp alanında çalışmak istiyor. Eğitimini Londra'da Northwood College Kız Okulundan tamamladı. Mann ayrıca mor karate kuşak sahibi ve müziği seviyor, gitar çalmaktan hoşlanıyor.

 3. 3 Judith Polgar: (IQ 170)


  23 Temmuz 1976 doğumlu Judit Polgar, Macar Satranç Ustası ve şimdiye kadarki en iyi kadın satranç oyuncusu olarak kabul ediliyor. Daha 15 yaşındayken satrançta Büyük Usta unvanını kazandı. FIDE Top 100 oyuncu listesine çok genç yaşta girdi ve rekorları kırdı. Judith diğer başarıları ve unvanları da elinde tutuyor. Vishwanathan Anand ve Garry Kasparov gibi birçok ünlü satranç ustasına karşı oynadı. IQ seviyesi 170'dir. Ayrıca, dünyanın en zeki insanlarından biri olarak kabul edilir.

 4. 4 Ruth Lawrence: (IQ 175)


  Ruth Elke Lawrence-Naimark veya Ruth Lawrence, İngiliz Matematik profesörüdür. Knot teorisi ve cebirsel topoloji alanında geniş ölçüde çalışmıştır. 1971'de doğan Ruth Lawrence, en zeki kadınlardan biri olduğu gibi deha çocuk olarak biliniyordu. Sadece 10 yaşındayken Oxford giriş sınavına kolayca girdi ve yakın dönemde Oxford'dan mezun olan en genç insandı. İnanılmaz derecede yüksek tam 175 IQ puanına sahip.

 5. 5 Grace Hopper: (IQ 175)


  Grace Hopper, Amerika Birleşik Devletleri'nden popüler ve parlak bir bilgisayar bilimcisi idi. Derleyici ile ilgili ilk araçları keşfeden kişi oydu. 34 yaşındayken donanmaya katılmayı denedi ama başarılı olamadı. Daha sonra, bilgi işlem alanına eğilmeye karar verdi ve o günden bugüne bu alanda adından söz ettirmeyi başardı. Donana rütbesi ve büyük başarısı sayesinde “İnanılmaz Grace” unvanını kazandı. Dünyadaki birçok üniversiteden 40 onursal derecesi var ve IQ puanı 175’dir.

 6. 6 Germaine Stael: (IQ 180-185)


  Madam de Stael olarak da bilinen Germaine Stael, 1766'da Paris'te doğdu ve Fransız bir Sosyal Yorumcu ve Siyasi Aktivistti. Ayrıca ünlü bir yazardı ve çok sayıda güzel eserler kaleme aldı. Germaine, yazıları nedeniyle Fransa'dan yasaklanan Napolyon'un ana rakibi ve eleştirmeniydi. Almanya'da görev aldıktan sonra Goethe Grubunun bir parçası oldu. Farklı testler ile IQ seviyeleri hesaplandı ve skor 180 ile 185 arasındaydı. Listede 5 numarada olmasına rağmen, zamanının en akıllı kadınlarından biriydi.

 7. 7 Marie Curie: (IQ 185)


  Marie Curie, tarihteki en ikonik ve güçlü figürlerden biridir. IQ puanı da güçlü olduğunu gösteren 185 puandı. Çoğunlukla radyoaktivite çalışmaları ile tanınan bir Fransız asıllı Polonyalı Kimyacı ve Fizikçi idi. 1903 yılında Fizik ve 1911'de Kimya dallarında iki Nobel Ödülü kazandı. Aslında Marie Curie, şimdiye kadarki en popüler kadın bilimcidir. Modern dünyayı şekillendirmede büyük rol oynadı ve katkıları her zaman hatırlanacak.

 8. 8 Marilyn vos Savant: (IQ 190)


  Marilyn vos Savant tam 190 IQ değerine sahip bir köşe yazarıdır. Bir dergide, birçok soruyu yanıtladığı ve bulmacaları çözdüğü özel bir “Marilyn'e Sor” bölümü vardır. Adı, bu yüksek IQ seviyesi sayesinde Guinness Dünya Rekorları Kitabına girdi. Tüm zamanların en zeki kadınlarından ve en zeki insanlarından biri.

 9. 9 Hypatia: (IQ 190+)


  Popüler matematikçi Alexandria Theon'un kızı Hypatia 351-370 yılları arasında doğdu. Mısır'da ve sonra Doğu Roma İmparatorluğu'nda bir Yunan filozof, gökbilimci ve matematikçiydi. Hypatia'nın astrolabe ve hidrometre gibi birçok bilimsel aracı icat ettiğine inanılıyor. Çeşitli yorumlar ve incelemeler yazdı. 190'dan fazla IQ puanına sahip, şimdiye kadarki en büyük akıllardan biri olduğu biliniyor.

 10. 10 Edith Stern: (IQ 200)


  Edith Stern, dünyadaki en akıllı kadınlardan biri. Çocuk yaşta bir dehaydı ve 1 yaşında girmeden önce bile hesaplamalar yapabiliyor ve düzgün cümleler kurabiliyordu. Tıpkı diğer çocuk dahilerde olduğu gibi, 18 yaşına girmeden önce birçok lisans derecesi kazandı. Adının üzerinde 128'den fazla ABD patenti var. Mühendislik alanında ömür boyu başarı ödülü gibi birçok ödül kazandı. IQ puanı yaklaşık 200'dür ve bazı IQ testlerinde bundan daha fazla puan dahi almıştır.

Bir önceki yazımız olan 2019 Yılının Pratik İş Kıyafetleri başlıklı makalemizde 2019 kadın iş elbiseleri, kadınlar için ofis kıyafetleri ve Listeler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

124
67 shares, 124 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
16
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
12
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
11
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
9
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
4
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
2
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
17
BEĞENDİM
İYİ İYİ
12
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
11
İDARE EDER!
Medeni PEKDEMİR

Zaatalim Şifai bitkilerle uğraşı halinde olmakla birlikte , daimi üyesi olduk İB Topluluğunun :)

One Comment

 1. Olivia’yı daha öncesinde duymuş ve hakkında birkaç yazı okumuştum. Gerçekten takdire şayen bir kız. Onun IQ seviyesinin belirlendiği yaşlarda bende ders çalışmaktan hiç hoşlanmıyor, arkadaşlarımla pek vakit geçirmiyordum. Ailem beni bir doktora götürdü ve IQ testi yaptırdı. 138 çıkmıştı test sonucunda.

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı