Dünyanın En Güzel 8 Şehri

İşte Dünyanın En Güzel 8 Şehri neresidir ; 1 min


120
59 shares, 120 points
 1. 1 Londra-İngiltere


  İngiltere ülkesinin en görkemli kenti olan Londra, kendine has muhteşem müzeleri, dünyaca ünlü olan sokak pazarları ve yoğun olarak ziyaretçi kitlesine sahip olan finans merkezi sayesinde dünyanın en güzel 8 adet şehir listesinde yer almaktadır.
 2. 2 Marakeş-Fas


  Fas ülkesinin en görkemli kenti olan Marakeş, özellikle de labirant tarzı uzun koridorları sayesinde dünyanın en güzel 8 adet şehri listesinde yer almaktadır.
 3. 3 Petra- Ürdün


  Ürdün ülkesinin muhteşem kenti olan Petra, dünyanın en büyük antik kenti olarak da tüm dünyaya nam salmıştır. Petra şehrine vardığınızda rüzgarlı bir çölün orta kısmında kaya binaları görmeniz mümkün olabilmektedir.
 4. 4 Roma-İtalya


  İtalya ülkesinin en önemli şehir olan Roma, başlı başına antik bir kent olması sayesinde tarih atmosferin yoğun olarak yaşanabildiği bir şehirdir. Güzel sanatı ve mutfağa sahip olan Roma, tonlarca tarihi kalıntılara ev sahipliği yapması bu kenti ''Ebedi Şehir'' adıyla anımsatmasını sağlamaktadır.
 5. 5 Havana-Küba


  Halen sosyalist bir yönem tarzı ile yönetilen Küba ülkesinin en önemli kenti olan Havana, devrim öncesinde görkemli binaları ve klasik arabaları sayesinde dünyanın en güzel 8 adet şehir listesinde yer almaya devam etmektedir.
 6. 6 Paris-Fransa


  Fransa denildiğinde akla ilk gelen Paris şehri veya diğer bir adıyla Işıklar Şehri, sayısız müzeleri, görkemli meydanları, tonlarca kafeleri sayesinde dünyanın en güzel 8 adet şehir listesinde yer alması ile birlikte dünyanın en romatik şehri ünvanına da sahip olmaktadır.
 7. 7 Pekin-Çin


  Çin ülkesinin tarihi ve kültürel başkenti olan Pekin şehrini dünyanın en güzel 8 adet şehir listesinde yer almasını sağlayan en önemli özelliği, Yasak Şehrin ve ünlü Çin Seddi'nin bu kentte yer almasıdır.
 8. 8 Atina-Yunanistan


  Yunanistan ülkesinin başkenti olan Atina, yoğun güneş gören sokakları ve rengarenk çiçekler ile donatılan meydanları sayesinde dünyanın en güzel 8 adet şehri listesinde yer almaktadır. Birbirinden güzel özelliklere sahip olan dünyanın en güzel 8 şehrinden herhangi birine gittiğinizde yukarıdaki özelliklerini görmenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Uçaktayken Vücudunuza Neler Oluyor? başlıklı makalemizde Listeler, Uçağa Bindiğinizde Vücudunuzda Meydana Gelen Birbirinden ilginç şeyler ve Uçakla yolculuk hakkında çok ilginç bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

120
59 shares, 120 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
17
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
17
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
13
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
14
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
10
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
12
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
8
BEĞENDİM
İYİ İYİ
19
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
16
İDARE EDER!
Mehmet BATUHAN

Kalem İlmi Temsil Eder... -Tabi bu bir surettir. Zira Tüm Alem ve İlim Onu Temsil eder...!

One Comment

 1. Bu listede ülkemizden bir şehri görememek gerçekten beni hayal kırıklığına uğrattı. Gezip görülmesi gereken doğal güzellikleri ve mimarileriyle Antalya başta olmak üzere birçok şehrimiz bulunuyor bir tanesini görmek isterdik en azından 🙁 Fakat Londra ve Roma gerçekten bu listede yer almayı sonuna kadar hak eden iki şehir eğer fırsatınız olursa bu şehirleri ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı