Dünyanın En Pahalı 10 Yiyeceği

Hiç kuşkusuz ki tüm yiyecekler kendilerine has lezzette ve özelliklere sahiptir. Ancak bazı yiyecekler var ki, fiyatları ile dudak uçuklatıyor. 1 min


139
65 shares, 139 points

Hiç kuşkusuz ki tüm yiyecekler kendilerine has lezzette ve özelliklere sahiptir. Ancak bazı yiyecekler var ki, fiyatları ile dudak uçuklatıyor. Bu bakımdan da tabiri caizse parası olanlar tarafından tercih ediliyorlar.

İşte Dünyanın En Pahalı 10 Yiyeceği

 1. 1 Densuke Karpuzu


  Oldukça lezzetli bir tada sahip olan ve inanılmaz düzeyde sulu olan Densuke Karpuzunu dünyanın en pahalı 10 yiyeceği listesinde almasını sağlayan en önemli özelliği ise, satış fiyatının 6300 dolar olmasıdır.

 2. 2 Kobe Sığır Eti


  Wagyu sığırlarından elde edilen Kobe Sığır Eti, dünyanın en pahalı 10 yiyeceği listesinde almasının yanı sıra, ayrıca dünyanın en yağlı etidir. Kobe Sığır Eti yalnızca 1 kilogramı 1000 ila 1500 dolar arasında satışa sunuluyor.

 3. 3 Kuş Kafesi Çorbası


  Çin mutfağına özgü lezzetli bir yemek türü olan Kuş Kafesi Çorbası, Hong Kong kentinde hizmet sunan birçok restaurantlarda yalnızca 1 kase olarak 30 dolardan satışa sunuluyor ve 1 kilosu ise 910 dolar ila 4535 dolardan satışa sunuluyor.

 4. 4 Altın


  Dünyanın en pahalı 10 yiyeceği arasında yanlış okumadınız altın da yer alıyor. Peki bu nasıl oluyor, diye soracak olursanız, altın birçok yemek türlerinde kullanılıyor. Yalnızca 1 kil tüketilebilir altının değeri ise 33 bin ila 110 bin dolar aralığında olabiliyor.

 5. 5 Safran


  Safran baharatının sadece 1 kilosu ise, 1000 ila 10000 dolar arasında satışa sunuluyor.

 6. 6 Essen Sandviç


  Alt tarafı basit bir sandviç dediğinizi duyar gibi oluyoruz, ancak Essen Sandviçi diğer sandviç türlerinden ayıran en belirgin özelliği ise, içeriğinde trüf mantarına yer vermesidir. Bu sayede Essen Sandviç 200 dolardan satışa sunuluyor.

 7. 7 Yubari Kavunu


  Japonya ülkesinde özgü bir meyve olan Yubari Kavunu görünüm itibariyle diğer kavun türlerine benzese de, yalnızca 1 adet satış fiyatı küçük bir servete denk geliyor. Yubari Kavunu satın almak istediğinizde 26 bin doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

 8. 8 Elmas Havyar


  Havyarın dünyanın en lezzetli yiyeceklerinden olduğu biliniyor. Ancak Elmas Havyar, Beluga Balığının yumurtasından elde edilmiş olması sayesinde dünyanın en pahalı 10 yiyeceği listesinde yer alıyor. Bu özelliği sayesinde yalnızca 500 gramı 8400 dolar ila 15500 dolar arasında alıcı bulabiliyor.

 9. 9 Beyaz Yer Mantarı


  Beyaz Yer Mantarını dünyanın en pahalı 10 yiyeceği listesine dahil eden özelliği, yalnızca 1 kilosunun 2720 dolar ila 8400 dolar arası olmasıdır.

 10. 10 Durian


  Meyvelerin kralı olarak da bilinen Durian, kötü bir tada sahip olmasının yanı sıra, 1 adeti 200 dolardan satışa sunuluyor. İğrenç tadına rağmen Durian meyvesi, bazı ülkelerde yoğun bir şekilde tüketiliyor.

Bir önceki yazımız olan Günlük İhtiyacımız Olan Vitaminler başlıklı makalemizde günlük a vitamini ihtiyacı, günlük alınması gereken vitamin hapları ve günlük b12 ihtiyacı nasıl karşılanır hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

139
65 shares, 139 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
10
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
19
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
10
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
8
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
22
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
18
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
19
BEĞENDİM
İYİ İYİ
24
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
14
İDARE EDER!
Mehmet BATUHAN

Kalem İlmi Temsil Eder... -Tabi bu bir surettir. Zira Tüm Alem ve İlim Onu Temsil eder...!

3 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Normal olarak bunları tüketmek bence biraz gereksiz, çünkü hem fiyatları pahalı hemde fiyatlarını karşılayacak özlelikleri yok.

 2. Param çok olsaydı yermiydim bilmiyorum ancak şuan ki görüşüm kesinlikle bu ürünleri tüketmemekten yana.

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı