Dünyanın En Tehlikeli 10 Köpek Irkı

1 min


137
70 shares, 137 points

Dünyada bir çok farklı köpek türü vardır ve bunlardan bazıları ısıran, yaralayan ve öldüren türleri de içinde barındırmaktadır. Ancak bazı köpek türleri var ki bunların beslenmesi ve üretilmesi dahi yasaklanan tehlikeli köpeklerdir. En tehlikeli 10 köpek cinsi incelendiğinde bu şekilde olması gerektiği daha iyi anlaşılacaktır.

 

 1. 1 Danua


  90 kg ve 86 cm boyuta kadar ulaşabilen bu köpek türü gerektiği gibi eğitildiğinde uysal ve sadık bir köpek olmaktadır. Ama yanlış kişiler tarafından eğitim verildiğinde tehlikeli bir ırk haline gelmektedir. Amerika'da 2 yaşındaki bir çocuğu da 2003 yılında öldürmüştür.
 2. 2 Boxer


  Eğitimi zor olan bir köpek ırkı olmakta ve saldırgan, dik başlı bir yapısı vardır. Av köpeği türünden gelen bir ırk olmakta, güçlü çene ve diş yapısından dolayı da 1. Dünya savaşında bekçi ve saldırı köpeği olarak da kullanılmış, hala Almanya'da polis köpeği olarak kullanılıyor.
 3. 3 Kurt - Köpek Kırması


  Bu tür köpekler kurtlar ile melez edilerek ortaya çıkmaktadır. Dünya üzerinde çoğu ülke tarafından bulundurmak, beslemek üretmek yasak hale getirilmiştir. Çünkü belgelerde görünen yüzü ile 14 insanı öldürmüşlerdir.
 4. 4 Malamut


  Kızak köpekleri olarak kullanılan bu köpekler aç kaldıklarında ve sürü halinde olduklarında saldırıya yatkın köpeklerdir ve son zamanlarda bu şekilde bir çok saldırı gerçekleştirmişlerdir.
 5. 5 Husky


  Bir kızak köpeği olan Husky köpekleri şuan da evcil hale yavaş yavaş getirilmiş olsa da 1960 - 1990 yılları arasında oldukça saldırgan olup insanların ölümüne neden olan bu köpekler diğer kızak köpeklerine göre daha kaslı ve hareketlidir.
 6. 6 Bullmastiff


  Bu ırk köpekler bekçi köpeği olarak 1. Dünya savaşından beri kullanılmaktadır. Erkekleri 60 kiloya kadar gelebilirken, kaslı vücudu ve iri cüssesi nedeni ile korkutucu bir yapısı vardır. Ülkemizde beslenmesi ve bulunması yasak olan bu köpek ırkı Amerika'da 3 kişinin ölmesine sebep olmuştur.
 7. 7 Doberman


  Sahiplerine karşı sadık olan bu köpek ırkı yabancılara karşı her zaman saldırgan bir yapıdadır. Hala devam ettiği gibi polis köpekleri olarak uzun yıllar boyunca kullanılmıştır. Hatta 2. Dünya savaşında eğitilerek su bulma köpeği olarak da kullanılmıştır.
 8. 8 Alman çoban köpeği


  Zekası ile ün salan bu köpek ırkı evcil bir köpek olarak kullanılmaktadır. Sahiplerine karşı itaatkar oluşları da özelliklerini öne çıkaran bir durumdur. Genelde polis ve sağlık kurumları tarafından arama, kurtarma görevlerinde kullanılmıştır. 2. Dünya savaşında da kritik bölgelerde kullanıldığı bilinmektedir.
 9. 9 Rottweiler


  Bu zamana kadar köpek ölümlerinin yarısından çoğunu üstlenen, görünüş ve yapı itibari ile de tehlikeli, güçlü ve saldırgan bir köpek türüdür. Isırma kuvvetleri de 1188 ile 1460 Newton arasında olup oldukça yüksektir.
 10. 10 Pitbull


  En tehlikeli köpek türü sorulduğunda akla ilk gelen saldırgan yapısı ile ün salmış olan bir köpek türüdür. Ülkemizde de bir çok kişinin yaralanmasına ve ölmesine sebep olan bu köpek cinsi de ülkemizde bulundurulması yasaktır ve son yılda dahi 22 kişiyi öldürmesi ile bilinmektedir. Yapılan araştırmalar sonunda diğer köpek ırklarına göre bakıldığında insanlara saldırma eğilimleri %95 daha fazla olduğu bilgisi ortaya çıkmıştır.

Bir önceki yazımız olan Nicola Tesla Hakkında muhtemelen daha önce duymadığınız 11 ilginç bilgi başlıklı makalemizde Edison ve Tesla, Listeler ve nicola tesla hakkında ilginç bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

137
70 shares, 137 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
5
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
31
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
23
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
18
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
28
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
10
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
16
BEĞENDİM
İYİ İYİ
25
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
23
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

3 Comments

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı