Dünyanın En tehlikeli Hayvanları

Dünyanın En tehlikeli Hayvanlarının listesini hazırladık . 1 min


136
67 shares, 136 points
 1. 1 Kutu Denizanası


  Normal denizaltılara göre zehirli bir tür olan kutu denizaltı denizde yaşayan en tehlikeli canlılardan biridir. İnsanları sokması halinde dakikalar içinde ölümüne neden olabilir. Masum görünen bu tür aslında ölüm makinesidir.
 2. 2 Koni Salyangoz


  Denizde yaşayan bir diğer canlı da koni salyangozdur. okyanuslarda yaşayan bu canlı çok nadir görünür ancak oldukça zehirlidir. Bir insanı sokması halinde dakikalar içinde ölümüne neden olur. Denizde yaşayan en zehirli yaratıklardandır. Diğer salyongozlardan farklı olarak anteni yoktur.
 3. 3 Kara Memba


  İnanılmaz şekilde hızlı olan bu yılan diğer tüm yılan türlerine göre daha zehirlidir ve kurbanlarını takip etme gibi bir özelliği vardır. Tehlike anında veya canı istediği için insanı takip eder ve intikamını alır.
 4. 4 Cape Buffalo


  Afrika çayırlarında yaşayan ağır hayvan türlerinden tehlikeli bir hayvan cape buffalo oldukça agrasif olan bu canlı bir aslan kadar tehlikelidir ayrıca vücut ağırlığı onun için avantajdır. Herhangi bir canlıyı bir tehlike sezmeden bile düşman olarak görebilir.
 5. 5 Sürücü Karıncalar


  Yolda giderken u karıncalardan birine rastlarsanız hemen oradan uzaklaşın. 50000 karıncalık sürüler halinde yaşayan bu canlılar genellikle düşmanlarına hep birlikte saldırırlar. Çok güçlü çeneleri olan bu canlılar insanları ısırmaları halinde gözünden yaş getirecek kadar canını yakarlar.
 6. 6 Sarı Akrep


  Sarı akrep her yerde bulunabilen bir canlıdır ne kadar tehlikesiz görünse de öldürücü bir zehri vardır özellikle bünyesi zayıf kişiler için apaçık ölüm tehtitidir. Bu tür bir akrep görmeniz halinde yok etmek için onunla savaşmayın bile derhal orayı terk edin.
 7. 7 Kirpi Balığı


  Denizde yaşayan bir diğer zehirli canlı türü de kirpi balıklarıdır. görünüşleri oldukça sempatik ve sevimlidir ancak dikenlerinin etinize batması halinde veya yanlışlıkla yemeniz halinde nefes darlığı felç geçirmenize neden olur.
 8. 8 Sırtlan


  Leş yiyici olarak bilinen sırtlanlar eğer leş bulamaz da aç kalırlarsa insanların evlerine veya kamplarına saldırırlar çığlıkları ile ürkütücü bir hava yaratıp insanları tehtit ederler.
 9. 9 Stonefish


  Dünyanın en zehirli balığı olarak bilinen bu balık farklı bir şekildedir.İnanılmaz hızlı olan bu canlıları hareket halindeyken görmeniz imkansızdır. Dikenleri ile saldırı yapan bu canlılar zehir enjekte ederek düşmanını anında öldürür.

Bir önceki yazımız olan Nicola Tesla Hakkında muhtemelen daha önce duymadığınız 11 ilginç bilgi başlıklı makalemizde Edison ve Tesla, Listeler ve nicola tesla hakkında ilginç bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

136
67 shares, 136 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
11
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
29
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
12
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
11
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
32
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
20
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
22
BEĞENDİM
İYİ İYİ
16
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
13
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

One Comment

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı