Dünyanın farklı yerlerinde düğünler nasıl olur?

İşte dünyanın en büyüleyici düğün geleneklerinden bazıları.1 min


153
184 shares, 153 points

Bir gelinin düğün günü hayatının en önemli günlerinden biridir. Geleneksel bir düğün ülkeden ülkeye değişir (çoğunlukla bölgeden bölgeye), ancak bunların çoğunda ortak noktalar vardır: arkadaşlar, aile ve çok sayıda yiyecek! Gün geçtikçe daha çok gelin ve damadın daha eski çağdaş stilleri lehine eski gelenekleri terk ettiği halde kültür, büyük günlerinde hala çok fazla etkiye sahiptir. İşte dünyanın en büyüleyici düğün geleneklerinden bazıları.

 

 1. 1 Japonya


  Geleneksel bir Japon düğününde gelin sadece beyaz bir kimono giymekle kalmaz aynı zamanda bazen saflığını temsil etmek için baştan aşağıya beyaza bürünür. Ayrıca beyaz bir başlık takarlar. Modern gelinler, genelde resepsiyon boyunca düğün görünümünü değiştirip, beyaz kimonoyu kırmızı bir kimonoya, daha sonra Batı tarzı bir beyaz gelinlik giyiyorlar . Çiftin birliğini simgelemek için birlikte bir şeyler içecekler. Bir kez yudum alındıktan sonra birliktelik başlamış olur.
 2. 2 Hindistan


  Hintli düğünler, ülkenin ve gelinin ve damadın dinine bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Çoğu Hintli düğün, genellikle birkaç güne yayılmış olan eski törenlerle yapılır . Bir Hint düğünün en önemli bölümlerinden biri, gelinin elleri, kolları, bacakları ve ayakları kına ile boyanmış olan Mehendi töreni. Kadın arkadaşları ve akrabaları da bu ritüele sıklıkla katılırlar.
 3. 3 Çin


  Çin'de gelinlikler geleneksel olarak beyaz yerine kırmızı renklidir ancak artık bir çok gelin Batı tarzı beyaz gelinliklerini düğünlerine dahil etmeyi seçmektedir. Bu durumda , gelinler , partinin ortasında geleneksel kırmızı elbiselerinden beyaz gelinliğe geçecektir. Kırmızı renk iyi şansı temsil eder ve yeni evli çiftlerden kötü ruhları uzak tutmaya yardımcı olur. Gelin elbiseleri genellikle altın bir anka ve ejderhaya ait görüntülerle süslenir ve erkek ve kadın güçlerini sembolize eder. Düğünün yapıldığı gün, damat gelini evinden alacak .Bu arada arkadaşları onu çevreleyecek ve damadın gitmesine izin vermeyeceklredir . Gelinin arkadaşlarının onu düğün için serbest bırakmaları için damat onlara genellikle para zarfı vererek ikna etmelidir. Çinli kadınlar toplumsal baskı nedeniyle oldukça genç evlilik eğiliminde. Halen evli olmayan 30 yaşına yaklaşanlara genellikle " evde kalmış " denir .
 4. 4 Moritanya


  Batı Afrika'da bir ülke olan Moritanya'da kadınların evliliğe bol şans ve refah getirdiği düşünülmektedir. Dünyanın bazı yerlerinde, gelinler kısıtlayıcı diyetlere ve evlilik elbiselerine uyacak egzersiz planlarına gidebilirler, ancak Moritanyalı gelinler büyük günlerinden önce kilo almak için çaba gösterirler. Yine de, bu her zaman iyi bir şey değildir. Moritanya'da yaşayan birçok kadın , onları erkekler için daha çekici kılmak amacıyla, obezite olmak pahasına zorla beslenmektedir .
 5. 5 Jamaika


  Jamaika'da, düğünler tüm toplumu bir araya getiren büyük sosyal olaylardır . Köylüler, eski (ve şimdi nadiren uygulanan) bir gelenekle en iyi görünmesi beklenen gelini görmek için sokakta dolaşıyorlar. Köylüler yeterince iyi görünmediğini hissettiyse onu eleştirirler ve daha güzel görünmesi için evlerine gönderirler.
 6. 6 Almanya


  Polterabend'in(Bekarlığa veda partisi) Alman geleneğinde düğün öncesi gece gerçekleşir. Etkinlik, gelin ve damatın arkadaşlarının davet edildiği bir bekar ve bekârlık partisinin bir kombinasyonudur.
 7. 7 Afganistan


  Afganistan'da düğünler için ortak bir renk yeşil, İslam geleneğinde refah ve cenneti temsil ediyor . Afgan gelinler , düğün öncesi elleri ve ayakları kına ile süslenmiştir . Kadın akrabaları da kına uygulanacak; Geleneklere göre, pinkie parmağındaki kına, evlenmemiş kızların damadını bulmalarına yardımcı olur. Düğünler Afganistan'da üç gün boyunca gerçekleşen büyük sosyal olaylardır. Törenler arasında hem dini bir tören hem de ailenin ve arkadaşlarının bayramda kutladığı kutlamalar yer alıyor.
 8. 8 Meksika


  Meksika düğünleri genellikle renkli . Ülkenin bazı bölgelerinde bir gelin basit beyaz pamuklu bir elbise giyebilir; evliliğini yiyecek, para ve tutku ile kutsamak için sarı, mavi ve kırmızı kurdele ile süsleyebilir. Damat tipik olarak açık renkli, bol bir gömlek giyer. Meksika düğünlerinde dini etki güçlüdür. Damat düğününde gelinine İsa Mesih ve onun 12 havarisini temsil eden 13 altın para verir. Çift, yeminlerini ettikten sonra rahip, artık birbirine yapıştıklarını göstermek için boynuna uzun bir tespih, ip veya çiçek zincirinden yapılmış bir kordonu saracaktır.
 9. 9 İtalya


  Toskana'nın İtalyan bölgesinde, gelin kıyafetleri için seçilen geleneksel renk siyahdır. Ülkenin her yerinde gelinler çoğu kez bu günlerde bir beyaz perde ile beyaz giyiyorlar. Geneksel olarak, mutlu çifte gül yaprakları veya konfeti atıyor. Düğün davetlilerine tipik olarak lezzetli şeker bademleri verilir. Badem beyaz şekerle kaplıdır ve verilen badem sayısı çift sayılamaz; Evlilik iki kişi arasında gerçekleştiğinden, badem bölünmemesi gerektiği gibi bölünmemelidir.

Bir önceki yazımız olan II.Dünya Savaşı Hakkında 20 İlginç Gerçek başlıklı makalemizde 2. Dünya Savaşı Hakkında Bilinmeyen 20 İnanılmaz Gerçek, 2. Dünya Savaşı Hakkında İlginç Bilgiler ve Herkes Tarafından Bilinmeyen 20 Fotoğrafla 2. Dünya Savaşı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

153
184 shares, 153 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
8
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
17
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
10
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
22
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
23
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
17
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
27
BEĞENDİM
İYİ İYİ
14
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
11
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

One Comment

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı