En Garip 10 Restoran Mekanları

Dünyanın herhangi bir yerinde ilginç ve sıra dışı restoranlar bulabilirsiniz. 1 min


118
106 shares, 118 points

Dünyanın herhangi bir yerinde ilginç ve sıra dışı restoranlar bulabilirsiniz. Kaliteli yemeklerden fast-food’a kadar hepsi müşterilerinin tekrar gelmesini sağlayacak eşsiz bir deneyim yaratmaya çalışırlar. Çoğu geleneksel restoranlarda veya amaca yönelik binalarda bulunmaktadır. Çok sayıda eski bina yeniden inşa edildiğinde, bu binalarda bir banka veya kilisede bir restoran veya kafe bulmak kesinlikle alışılmadık bir durum değil. Ancak bazı restoranların bulundukları gerçekten yenilikçi yerlere hayran kalacaksınız. Bu mekanlar o kadar benzersiz ki, alışıldık yemek yeme konusunda gittikçe büyüyen trendler haline geldiler. Bazıları ustaca, bazıları biraz ürpertici, bazıları ise düpedüz komik.

 1. 1 Kilise Mahzenleri


  Kilise mahzenlerinin karanlık derinlikleri geleneksel olarak mezar yeri olarak kullanılmıştır. Bununla birlikte, modern zamanlarda bu mahzenlerdeki tabutlar yer değiştirerek karanlık boş alanlar açıldı. Kilise cemaatleri bu alanları kullanmanın yaratıcı yollarını buldular. Savaş sırasında çoğu, depo, evsiz sığınağı, hatta ordu kışlası olarak yeniden düzenlenmiştir. Sydney, Paris ve Londra, eski kilise mahzenlerinde işletilen başarılı restoranlara sahip şehirler arasındadır. Paris'teki St. Madeline’s yaşlılar ucuz ve evsizler için ise bedava yemekleri kilisenin altındaki mahzende sunan hayırsever bir işletme. Sydney’in St. James kilisesindeki mahzen kafesi, küçük bir avluda olmasına rağmen oldukça popüler. Eski bir kamçılama direği ve kilise heykelleri gibi eserler, bir kilisenin mahzeninde yemek yemek için son derece ilgi çekiyor. Burada yemek yerken üzerinde konuşulacak çok şey olacak.

 2. 2 Eski Tuvalet Blokları


  Bir tuvalet bloğu da muhtemelen bir restoran veya kafe olarak bulmayı umduğunuz en son yerlerden biridir. Yine de restoranlar için gittikçe popüler hale gelen mekanlardan biri olarak kullanılmayan bir başka bina sınıfıdır. Bir zamanlar kötü görünümlü, kirli ve grafiti kaplı binalar, modaya uygun restoranlar haline gelmeye başladı. İngiltere'de, kullanılmayan su dolaplarını popüler kafe ve barlara dönüştürmek oldukça yaygın hale geliyor. Birkaç küçük kasaba, binaları yıkmak yerine bu eski tesisleri restoranlara dönüştürüyor. Sydney’de, belediye meclisi, eski tuvalet bloklarını kafelere dönüştürmeyi araştırıyor. Bu eski tuvaletlerin birçoğu halka açık yerlerde bulunmakta. Bu nedenle ilginç olmasalar da bir yemek için ideal yerlerdir.

 3. 3 Eski Metro Tünelleri


  Çoğu modern şehir, sokakların altında gizlenen karanlık tünel labirentlerine sahiptir. Bazıları metro ve tramvay güzergahları olarak kullanıldı; diğerleri savaş sığınakları veya drenaj kanalları olarak görev yaptı. Hepsi karanlık, ürkütücü ve çok az kişinin ziyaret etmek isteyeceği yerler. Sydney’de, Depresyon yıllarında kentin raylı sistemini genişletme projesi yarım bırakıldı. St. James istasyonu tüneli o zamandan beri büyük ölçüde boşta kaldı. Bu nemli tünelleri bir bar ve restoran kompleksi haline getirmek için planlar yapılıyor.

 4. 4 Havadaki Yemek Masası


  Uçan bir yemek masasında süslü bir akşam yemeği? Aslında yükseklik korkunuz yoksa bu iyi bir şey olabilir. 2006 yılında Belçikalı bir iletişim ajansı bir lunapark şirketi ile bir araya geldi ve dünyayı havaya uçuran bir akşam yemeği konsepti olan Dinner In The Sky'ı buldu. 22 kişinin oturabildiği platform, havada bir şölenin tadını çıkarmak için yerden 50 metre yukarı çıkıyor.

 5. 5 Uçakta Yemek


  Havayolu firmalarının yemekleri iştah açıcı olmadıkları için ünlüdür, bu nedenle bir uçak, lezzetli yemekler için tam olarak bakacağınız yer değildir. Ancak kullanılmayan uçaklar restoran olarak değerlendiriliyor. Bazıları kaliteli yemek deneyimleri sunarken aynı zamanda tuhaf temalı restoranlardır. Malezya'da restorana dönüştürülmüş bir Boeing 737'de üç çeşit yemeğin tadını çıkarabilirsiniz. Havayolu şirketi temasına göre, menüler ekonomiden, bussiness ve birinci sınıfa kadar uzanıyor. Benzer şekilde, Colorado'da eski bir Amerikan hava kuvvetleri jetinde yemek yemenin tadını çıkarabilir, Kosta Rika'da ise terk edilmiş bir askeri uçağın kanatlarının altında yemek yiyebilirsiniz.

 6. 6 Mağaradaki Restoranlar


  Muhtemelen bir mağaraya giderken sarkıt ve dikitler görmeyi düşünürsünüz ya da belki su altı hazinelerini keşfetmek için dalış yaparsınız. Mağaralar piknikler ve partiler için her zaman popüler yerler olmuştur ve kurulan mağara restoranlarının artan bir popülerliği görülmüştür. İtalya'daki Grotta Palazzese mağara restoranının, 1783’teki bir suluboyadaki tasviriyle kanıtlandığı gibi 1700’lere kadar uzandığı düşünülmektedir. Adriyatik Denizi manzaralı kaliteli bir yemek deneyimi sunar.

 7. 7 Çamaşırhane Barları


  Çamaşırhanelerde çamaşır yıkamak pek çok kişi için zorlu bir angaryadır. Ancak, en az bir kafe modası yıkama gününün sıkıntısını hafifletmeye yardımcı oluyor. Restoranlarda, kafelerde ve çamaşırhanelerde bar kurmak artık moda. Dünyanın dört bir yanındaki çamaşırhaneler yıkanmanızın bitmesini beklerken vakit geçirebileceğiniz yerlerden bir tanesi.

 8. 8 Eski Akıl Hastaneleri


  Pek çok büyük akıl hastanesi terk edilmiş durumda. Bu binaların tarihçesi ürperticidir ve karanlık bir atmosfere sahiptir. Bununla birlikte, büyüklükleri, mimarileri ve konumları genellikle lüks oteller ve restoranlar olarak yeniden geliştirilmesi için idealdir; bu nedenle, dünya genelinde, bu eski büyük binaların çoğunun konukseverliğe geçiş yapmaları istenir. Edinburgh’taki 18. yüzyıldan kalma bir akıl hastanesi, şu anda ideal romantik hafta sonu kaçamağı sağlayan benzer birçok bina arasında. Tazmanya'da, bölgenin en eski akıl hastanelerinden biri restoran haline dönüştürülmüştür.

 9. 9 Mezar Restoran


  Hindistan, Ahmadabad'daki Restoran, eski bir Müslüman mezarlığının üzerinde yer almaktadır. Ölüleri rahatsız etmek yerine, mezarları saran masalar oluşturulmuştur. Metal çitler yükseltilmiş tabutları çevreler, ayrıca yemek yiyenlerin kahve ve körili yemeklerin tadını çıkarabilirler.

 10. 10 Ağaçta Akşam Yemeği


  Akşam yemeğinde bir ağaca tırmanmayı düşündünüz mü? Bu benzersiz bir akşam yemeği deneyimi olabilir. Kosta Rika'da, basit bir şekilde merdivenleri tırmanarak erişebileceğiniz, masif bir ficus ağacının dalları etrafında inşa edilmiş bir restoran ve kafe bulacaksınız. Bununla birlikte Tayland'da ağaç üzerindeki kendi özel bölmenizde yemek yiyebilirsiniz. Yemekler, aşağıdan gelen bir dizi kablo ile servi edilmekte.

Bir önceki yazımız olan Kahverengi Gözler İçin Göz Farı - En Güzel Kombinasyonlar başlıklı makalemizde Kahverengi Gözler İçin Göz Farı, Listeler ve Renkli göz farları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

118
106 shares, 118 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
16
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
15
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
13
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
11
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
6
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
5
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
3
BEĞENDİM
İYİ İYİ
15
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
14
İDARE EDER!
Medeni PEKDEMİR

Zaatalim Şifai bitkilerle uğraşı halinde olmakla birlikte , daimi üyesi olduk İB Topluluğunun :)

3 Comments

 1. Kilise mahzenlerinde bu tarz yerler olduğunu bir arkadaşım söylemişti fakat gerçek olduğunu düşünmemiştim. Oldukça şaşırtıcı bir yer seçimi. Böyle bir yerde yemek yemek ister miydim açıkçası bilmiyorum bana kalırsa oldukça itici bir yer.

 2. Mağara içerisinde yer alan restoran beni büyüledi. Mağarala karşı özel bir ilgim var, gerçekten inanılmaz bir doğa harikası oluyor genellikle. Böyle bir yerde yemek yemek bambaşka bir duygu olurdu sanırım.

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı