Filmlerde Görüp İnandığımız Uydurulmuş 12 Klişe Sahne

Sinemada film izlerken Görüp İnandığımız Ama Aslında Tamamen Uydurma 12 Klişe Sahneyi listeledik.1 min


163
99 shares, 163 points

Bildiğimiz gibi filmleri dünyadaki herkes izlemiştir. Bazıları gerçek olsa da bazıları cidden uydurma sahnelerdir. Bu filmleri izlerken ”gerçek hayatta bunlar nasıl olur?” diye aklınızdam hemen hemen her filmde geçirirsiniz. Ama bu filmlerde gördüğümüz 12 klişe sahneyi anlattıktan sonra gerçek hayatı düşünmenize gerek kalmayacaktır;

 

 1. 1 Kayıp İhbarı Yapmak


  Filmlerde bir kişi kaybolduğu zaman tabii kide hemen polis aranır ve telefondaki memur ''24 saat dolmadan kayıp ihbarı yapamıyoruz'' diye bir söz söyler. Korkmayın tabii kide bu laf uydurmadır. Gerçek hayatta hemen kayıp başvurusunu yapabilirsiniz.
 2. 2 Kloroform ile Bayıltmak


  Evet, hemen hemen her aksiyon filminde geçen bir sahnedir. Adam kaçıracağı kişinin arkasından sinsice gelir ve kloroformla hemen bayıltır. Hayır hiç de öyle bir şey yoktur. Kloroformu ağzınıza tuttuktan en az 5 dakikada bayılırsınız.
 3. 3 İki Silah Kullanmak


  Filmde karakterimiz iki silahı eliyle alır ve adamların 50 metre ötesinden iki silahla da aynı anda ateş ederek tüm adamları öldürür. Aslında bu tamamen uydurma olan bir sahnedir. İki silahla 50 metre öteden tüm adamları on ikiden vurmak aslında çok ama çok zordur.
 4. 4 Boğulurken Bağırmak


  Filmde kişi suda boğulmaya başlar. Elleri ve kafası suyun içine girer ve çıkar sonrada bağırır. Tabii kide gerçek boğulma böyle değildir.
 5. 5 Asteroid Kuşağından Geçmek;


  Eğer uzayla ilgili bir film izliyorsanız kesinlikle bu sahne vardır. Uzay gemisi uzayda yol alırken birden karşılarında asteroid kuşağı çıkar hepsinden sollayarak geçer. Aslında böyle birşey olamaz çünki asteroid kuşaklarının arasında onlarca kilometre vardır.
 6. 6 Bombanın Pimini Dişle Çekmek


  Filmlerde hani el bombasının pimini dişle çekerler ya işte o sahne gerçekten klişe sahnelerin başında yer alır. Eğer gerçek hayatta dişinizle çekerseniz dişlerinizden olursunuz.
 7. 7 Susturucu Silahla Vurmak


  Evet, filmlerde bir sokak ötede susturucu bir silahla cinayet işlenir ve kimsenin ruhu duymaz. Aslında susturucunun işlevi ses dalgalarını daha dengeli yaymasıdır. Yani her ne olursa olsun ses duyulur.
 8. 8 Telefon Görüşmesinden Konum Belirlemek


  Suçlu bir kişi telefon açtıktan dakikalar sonra açtığı yeri polisler basar çünkü telefondan anında yer belirlemişlerdir. Uydurmadır çünkü telefonla konum bulmak 1 saate yakın sürer.
 9. 9 Elektrik Şokla Kalp Çalıştırmak


  Hastanede bir kişinin kalbi durduğunda hemen elektro şıkla çalıştırmaya başlarlar. Gerçekte öyle değildir çünkü aslında elektro şok kalp ritimleri düzensiz olanlara uygulanır.
 10. 10 Gökyüzü Dalışında Konuşmak


  Hava dalışı sırasında 2 kişi havada konuşur. Bu gerçek dışı olan bir durumdur çünkü rüzgârın sesi bir şey duymamızı engeller.
 11. 11 Mermi İle Asma Kilit Kırmak


  Filmde karakter hemen asma kilidi tabancayla kırar. Aslında öyle bir şey olamak çünkü asma kilidin ucunda metal vardır ve kurşunla kırılması çok zordur.
 12. 12 Adli İnceleme


  Ölen kişi hemen otopsiye alınır ve nasıl öldürüldüğü 1 günde öğrenilir. Bu olamaz çünkü adli incelemeler haftalar ve hatta aylar sürmektedir.

Bir önceki yazımız olan Nicola Tesla Hakkında muhtemelen daha önce duymadığınız 11 ilginç bilgi başlıklı makalemizde Edison ve Tesla, Listeler ve nicola tesla hakkında ilginç bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

163
99 shares, 163 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
13
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
34
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
14
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
12
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
13
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
24
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
31
BEĞENDİM
İYİ İYİ
24
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
20
İDARE EDER!
Mustafa POLAT

Yol mu Önemli , Yürümek mi ?

One Comment

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı