Genç Kız Olmanın Rahatsız Edici Yanları

Gerçek şu ki, genç bir kız olmak hiç de kolay değil ve sadece yaşayanlar ne kadar sorun çekildiğini bilecektir. İşte Genç Kız Olmanın dayanılmaz Yanları Listemizde.1 min


161
83 shares, 161 points

Kadınlar yaşlandıkça, zaman ilerledikçe hayat da iş, ilişkiler ve ödenmesi gereken faturalar gibi sorumluluklarla baş edilemez bir hâl alıyor. Tabii bu durumda kadınların ergenlik, gençlik dönemini özlediğini düşünebilirsiniz fakat gerçek bundan daha farklı.

Gerçek şu ki, genç bir kız olmak hiç de kolay değil ve sadece yaşayanlar ne kadar sorun çekildiğini bilecektir.

 

 1. 1 Ciddiye Alınmamak


  İnsanların fikrinizi sorması, ne düşündüğünüze değer vermesi her zaman iyi hissettirir fakat genç kızlar bu konuda özellikle yetişkinler tarafından hiç de ciddiye alınmazlar. Maalesef genç kızlar için ‘Akıl yaşta değil baştadır’ sözü hiç kullanılmaz.
 2. 2 Erken Gelişmek


  Bir an önce büyümek isteyen kızlar için göğüslerin gelişimi hoş olabilir fakat herkes için aynı durum geçerli değil. Hatta öyle ki, kimi genç kızlar için olgunlaşmak rahatsızlık vermeye başlar ve bir anda erkeklerin bakışlarını üstlerine alırlar.
 3. 3 Her Duyguyu Hissetmek


  Ergen kızlar için her şey son derece trajik gelebilir. Anneyle girilen tartışmalar, ondan hoşlanmayan erkekler ve hatta şarkılar dahi hüzün getirebilir. Maalesef pek çok genç kız için bu dönem zorlayıcı geçer.
 4. 4 Dramatik Olmakla Suçlanmak


  Bahsettiğimiz duyguların hissedilmesi başkaları tarafından ‘dramatik’ olarak nitelendirilir fakat aslında genç kızlar için bu gelişimlerinin önemli bir kısmıdır. Ergen kızların duygularını ifade edebilmesi ve yetişkinler tarafından hayatlarında desteklenmeleri gerekir. Fakat çoğu tam tersi bir tepki alırlar.
 5. 5 Boy Takıntıları


  Ergenlik yılları özellikle vücuttaki değişimlerle rahatsızlık verici olabilir. Çok fazla şey yaşanırken, tüm bunlar özgüveni de zedelemektedir. Tanınmış yazar Judy Gaman da boyu konusunda takıntılı olduğunu itiraf ederken, bu konuda kendisi hakkında dalga geçildiğini ve duygularını saklamak zorunda kaldığını söylüyor.
 6. 6 Kaba Kızlar


  Maalesef ergenlikteki bu duygular kimimizi kaba kızlara çevirebiliyor ve diğerlerine karşı kötü yaklaşıyoruz. Bu da pek çok genç kız için sorun olurken, arkadaşları tarafından rahatsız ediliyorlar ve kıyafetleri dahi dalga konusu olabiliyor.
 7. 7 Utangaçlık


  İçe dönük bir yetişkin olmak zor gelebilir fakat genç kızların yaşadığı utangaçlık tam anlamıyla baş belasıdır. Birçok genç kız bunu yaşarken, bu dönemde daha da içe kapanabilirler.
 8. 8 Adetler


  Kramplar, şişkinlikler ve ruh hâlinde değişimler. Tüm bunlar başlayan adet döngüleriyle genç kızlar için berbat bir hâl alırken, özellikle ilk yıllarda ne yapacaklarını dahi bilemezler.
 9. 9 Yalnız Hissetmek


  Bu kadar duygusallığı omuzlarında taşıyan genç bir kız olarak kimi zaman anlaşılamadığınızı hissedebilir, yalnız kalabilirsiniz. Bu durum pek çok kişide yaşanırken, maalesef genç kızlar kendi dünyalarına dönüyorlar ve izole kalıyorlar.
 10. 10 Bu da Geçecek!


  İyi haber şu ki, her ne kadar zorlu bir dönem geçirseniz de aslında her kadın bu aşamayı atlatıyor. Tabii şanslıysanız tüm bunlar sizi biraz daha güçlü ve bilge hâle de getirecek. Unutmayın ki, yaşadığınız her zorluk tecrübe olarak geri dönüş yapar.

Bir önceki yazımız olan II.Dünya Savaşı Hakkında 20 İlginç Gerçek başlıklı makalemizde 2. Dünya Savaşı Hakkında Bilinmeyen 20 İnanılmaz Gerçek, 2. Dünya Savaşı Hakkında İlginç Bilgiler ve Herkes Tarafından Bilinmeyen 20 Fotoğrafla 2. Dünya Savaşı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

161
83 shares, 161 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
18
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
32
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
24
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
23
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
26
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
36
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
59
BEĞENDİM
İYİ İYİ
42
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
27
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

3 Comments

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı