Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

1 min


142
66 shares, 142 points

Göz altı torbaları yüzünden ‘İyi misin, yorgun görünüyorsun?’ gibi sözleri çok kez duyduk. Her ne kadar bu özünde iyi niyetli bir soru olsa da, kimi zaman rahatsız edici de olabiliyor. Tüm bunlar göz altı torbalarından kaynaklanırken, uzmanların ve dermatologların işe yarayacak tavsiyeleri de mevcut. Göz altı torbalarını hem önceden önleyebilir, hem de daha sonra müdahale edebilirsiniz.

 1. Ceyda YILMAZ
  3
  Göz altı torbalarımızdan nefret etmemizin sebebi bizi yorgun göstermeleri. Dolayısıyla durumu önlemenin en kolay yöntemlerinden birisi de iyice dinlenmek. Geceleri iyi bir uyku çekmek, saatlerinize dikkat etmek kesinlikle ekstra önem taşıyor. Her ne kadar niye etkilediği bilinmese de, iyi alınmış bir uyku cildi düzeltiyor. Aksi takdirde ise soluk gözükmeye başlıyor. Son olarak, uyku sırasında çift yastık kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

 2. Ceyda YILMAZ
  3
  Ünlü kozmetik uzmanı Alejandro Falcon, B vitamininin göz altı torbaları için hayati önem taşıdığını ve düzenli kullanılması gerektiğini söylüyor. B vitamini göz altı torbalarının yanı sıra genel sağlığınıza da iyi gelecek ve yaşlanmayı önleyecektir.

 3. Ceyda YILMAZ
  3
  Daha önce göz çevrenize çeşitli güzellik yöntemleri uyguladıysanız, ilk olarak bunların göz altı torbasına sebep olmadığına emin olun. Liz Donat, belirgin göz altı torbaları ve takma kirpik operasyonları arasında bir bağlantı olduğunu söylüyor. Ünlü estetik uzmanı takma kirpiklerin son derece güzel gözüktüğünü belirtse de, kimi zaman göz altı torbalarına yol açtığını belirtiyor. Dolayısıyla bu olasılığı da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 4. Ceyda YILMAZ
  2
  İlk olarak göz altı torbalarınızın neyden kaynaklandığını bulun. Nedeni bilmek, sizi çözüme daha çabuk yaklaştıracaktır. New Yorklu oküloplastik cerrahı Dr. Brett Kotlus, göz altı torbalarının genellikle gözün altındaki yağ dokusunun kaybolmasından ya da çukurlaşmasından (buna gözyaşı oyuğu da denmekte) kaynaklandığını söylüyor. Bu durum da genellikle genetik sebeplerden kaynaklanmakta. Örneğin ebeveynlerinize ya da onların ebeveynlerine bakarak benzer sorunları olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

 5. Ceyda YILMAZ
  2
  Maalesef göz altı torbalarınız kendi kendine yok olmayacaklar ve yaşınız ilerledikçe, daha da belirginleşecekler. İnsanlar yaşlandıkça yüzlerindeki yağı da kaybederler ve bu olduğunda, gözümüzün altındaki yağ yastıkları da belirginleşerek bizi olduğumuzdan daha yorgun gösterirler. Tabii aynı durum kilo kaybettiğinizde de ortaya çıkabilir.

 6. Ceyda YILMAZ
  2
  Yatağa girmeden önce nazikçe yüzünüzü yıkadığınızdan emin olun. Bu sizi gün boyunca daha genç gösterecek en iyi çözümdür. Asla ama asla yüzünüzde makyajla uyumayın. Aynı önerileri New Yorklu estetik uzmanı Liz Donat da yaparken, ‘Sakın makyajla yatmayın’ diyor.

 7. Ceyda YILMAZ
  2
  İşte fazla güneşten kaçmak için bir sebep daha: göz altı torbalarınızı arttırır ve daha belirgin hâle sokar. Bu konuda öneriler veren Liz Donat, aynı zamanda güneş koruyucu kremler kullanılmasını ve güneş gözlüksüz dışarı çıkılmaması gerektiğini söylüyor. Güneşte fazla durmak göz altı torbalarınızı daha da belirgin-koyu hâle getirirken, kesinlikle dikkat edin deriz.

 8. Ceyda YILMAZ
  2
  Göz altı torbaları için her şeyi denediğinizi düşünüyorsanız, daha farklı yöntemler de var. Göz altı dolguları için estetik cerrahınızı ziyaret edebilir ve nereden başlayacağınızı konuşabilirsiniz. Göz altı dolgusu yaptırmak, özellikle kilo kaybıyla ve yaşlılıkla oluşan torbaları önlemek için ideal yöntemlerdendir. Eğer yüzünüzden kilo verdiyseniz, dolguyla buraları eski hâline getirebilirsiniz.

 9. Ceyda YILMAZ
  2
  Son olarak cerrahi operasyonu da düşünebilirsiniz. Göz altı torbaları için pek çok yöntem geçiciyken, ameliyatla tek seferde tamamen kurtulabilirsiniz. Operasyonla birlikte göz altı torbalarına sebep olan yağ yastıkları alınıyor ve yüzün daha boş olan bir alanına kaydırılıyor. Şaşırtıcı mı? Belki. Peki buna değer mi? Bu sorunun yanıtı da torbalardan ne kadar rahatsız olduğunuzda gizli.

 10. Ceyda YILMAZ
  2
  Göz altı torbaları herkes için rahatsız ediciyken, en pahalı kremleri ya da ameliyatı düşünmeden önce işe temel – doğal yöntemlerle başlayın. İlk olarak uykunuza dikkat edin, yüzünüzü her gün temizleyin – yıkayın ve bol bol sabah akşam su tüketimi gerçekleştirin. Türkiye’de bu konuda uzman çok sayıda estetik cerrahı olsa da, tavsiyemiz operasyonu son aşamada düşünmeniz ve önce sağlıklı yaşayıp, stresi azaltarak göz altı torbalarından kurtulmaya çalışmanızdır. Ve henüz oluşmadılarsa, önlem almak için de geç değil!

 11. Ceyda YILMAZ
  1
  Sağlık ve güzellik uzmanlarının göz altı torbalarını engellemek için farklı çözümleri var fakat hepsi tek bir şeyde ortak karara varıyorlar; yok etmektense önlemek her zaman daha kolay! Göz altı torbalarını önlemek için en iyi yöntem devamlı olarak gözü canlı tutmak ve bol bol su içmek. Ayrıca Chalet Cosmetic uzmanlarından Andrea Rodriguez, Chalet Green Apple Ayes gibi yaşlanmayı engelleyen kremlerin de her kullanımını öneriyor.

 12. Ceyda YILMAZ
  1
  Göz altı torbalarını yok etmek için iyi bir kapatıcı satın almak, her zaman hızlı ve kolay bir yöntemdir. Makyaj sanatçısı ve güzellik yazarı Hillary Kline, göz altı torbalarından kurtulmak için bir numaralı stratejisinin kapatıcılar olduğunu söylüyor. Ve doğru kapatıcı seçerken, göz altı torbalarınıza dikkat edin. Eğer torbalar mor bir renge sahipse, sarı kapatıcıları tercih edebilirsiniz. Daha çok kırmızı tonlardaysa, gri kapatıcılar size uygun olacaktır. Mavi noktaları ise en iyi şeftali renk kapatıcılar yok etmektedir. Tabii kapatıcı kullanmadan önce ilk olarak göz kremi sürdüğünüze emin olun. Göz kremleri, kapatıcıların daha pürüzsüz olmasını sağlıyor.

 13. Ceyda YILMAZ
  1
  Kapatıcının altındaki bir göz parlatıcısı, size daha canlı ve hoş görünüm katacaktır. Estetik uzmanı Liz Donat bu konuda C vitamini, meyan kökü, az oranda alfa hidroksi asit, kojik asit ve azelaik asit içeren ürünleri tavsiye ediyor. Tabii dikkat etmekte yarar var çünkü pek çok göz altı kremi hassas ciltlere iyi gelmemekte. İlk başta çok az miktarda kullanarak cildinizin nasıl tepki verdiğini görebilirsiniz.

 14. Ceyda YILMAZ
  2
  Göz altı torbalarının en büyük nedenlerinden birisi de mevsimsel olarak başlayan alerjilerdir. Beverly Hills dermatologlarından Tsippora Shainhouse, alerjisi olan insanların göz altlarında şişme gerçekleştiğini söylüyor. Özellikle alerji dönemlerinde göz altı torbalarınızın daha belirgin olduğunu gözlemlediyseniz, günlük olarak antihistaminik kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu ürünler alerjiye karşı dayanıklılığınızı arttıracaktır.

 15. Ceyda YILMAZ
  1
  Eğer insanların soruları canınızı sıkıyorsa, göz altı torbalarınızdan dikkati uzaklaştırmak için doğru farları kullanabilirsiniz. Uzmanlar bunun için beyaz renkli farlar önerirken, aynı zamanda gözleriniz de daha büyük gözükecektir. Bulma şansınız varsa Osmosis göz farı tavsiyelerimiz arasında yer almakta.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En İmkansız 10 Projesi başlıklı makalemizde Dünyanın en ilginç mimarili binaları, İlginç Binalar ve Yoruma Açık Listeler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

142
66 shares, 142 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
14
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
21
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
11
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
9
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
35
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
25
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
45
BEĞENDİM
İYİ İYİ
34
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
23
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

One Comment

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı