Hayatı Kolaylaştırırken Dünyayı Yok Eden Ürünler

Hayatı Kolaylaştırırken Çevremizi ve Dünyayı Nasıl Yok Ediyoruz? 1 min


171
90 shares, 171 points

İnsan çok tembeldir hatta daha fazla tembellik yapabilmek için sıkı bir çalışmaya bile girebilmektedir. Fakat tüm bu tembellik sonucu korkunç bir fiyatla sonuçlanabiliyor. Evet hayatı kolaylaştırdık fakat işte sonuçları listemizde …!

 

 1. 1 Bardak


  Her yıl milyonlarca bardak çöp olarak karşımıza çıkmaktadır ve çevreye verdiği zarar ise büyüktür ve bunların geri dönüşüm imkanı da bulunmamaktadır. Şirketler ‘ye kadar geri dönüşümlü bardak üreteceklerin belirtiyor.
 2. 2 Teflon


  Yemek pişirmek herkese göre değil bunu sadece tutkunlar yapar ve teflonlara bayılırlar. İş bittikten sonra ise bunları temizlerler ancak bilinmeyen bir şey vardır her temizlikte bazı şeyler çevreye sızmaktadır.
 3. 3 Pipet


  1950 ve 90’larda sadece Fast Food sektöründe bile saman kullanmada büyük bir patlama oldu. Artık petrol, gaz ve elektrikten sonra en çok kullanılan madde samandır. Bunun sonucunda ise milyonlarca ton çöp saman denize döküldü. Balina, balık, yunus, fok ve bir sürü canlı bunları tüketerek zehirlendi.
 4. 4 Mikroboncuklar


  İlk olarak tıbbi alanda kullanılmak için üretilen bu boncuklar daha sonra başka sektörlerde de kullanılmaya başlandı ve bu çevre için bir felaket oldu. Okyanusa atılan bu madde sonucunda hem insanlar hemde hayvanlar zarar görmekteler.
 5. 5 Klimalar


  Klima sıcak havalarda odamızı serin tutan müthiş bir buluştur ancak şunuda ekleyelim hemen. Siz klimanın serinliğine ne kadar alışırsanız dışarının sıcaklığı da sizin için o derece artacaktır.
 6. 6 Şişe Su


  Şişelenmiş suyu icat eden kahrolası dahi bir bilim adamıydı. Çoğu insan için bedava olan ve bu şey daha sonra paralı oldu ve ardından dev şirketlere dönüştü.
 7. 7 Mikrodalga Patlamış Mısır ve Pizza Kutuları.


  Patlamış mısır için kullanılan mikro dalga hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Yaptığımız araştırmalar neticesinde mikrodalga ve Teflon’un birbirine benzediğini öğrendik. Fluorotelomers sayesinde ısınır ve patlar. Aynı şey pizza kutularının astarlarında da kullanılmaktadır.
 8. 8 İlaç


  Bazı ilaçların kesinliği hakkında herhangi bir şey demiyoruz . Hafif bir baş ğrısında kullandığınız veya yorucu bir geceden kaldığınızda içtiğiniz ağrı kesicilerden bahsediyoruz. Tezgah altı ağrı kesicilerin çoğu okyanusa atılıyor ve denizlerin kirlenmesinde büyük rol oynuyor.
 9. 9 Aerosol Kutuları


  Aerosoller 1970’de yasaklanmasına rağmen küresel ısınmadaki görevini hala yerine getirmekten geri durmamaktadır. İçindeki sıkıştırılmış gazla havaya salınmaktadır ve bu oldukça kötü sonuçlara sebebiyet vermektedir.
 10. 10 Dudak Kremi


  Dudak kremlerinin üretiminde çoğu zaman palmiye yağı kullanılmaktadır ve ne yazık ki birkaç kutu krem için yüzlerce hektar orman yok edilmektedir. Bunun sonucunda hayvanların nesilleri tehlike altın girmekte ancak bu kimin uğrunda dudak kremi maymunları seyretmekten daha karlı bir iş sonuçta.
 11. 11 Tek Kullanımlık Kahveler


  Sabahları özellikle işe giderken tek kullanımlık hazır kahvelerden muhakkak alıyorsunuzdur. Tahminlere göre dakika yaklaşık 5 bin adet bardak bu şekilde çöpe atılmaktadır ve bunlarda henüz geri dönüştürülemedi yani hepsi çöp olarak kalmaktadır.

Bir önceki yazımız olan II.Dünya Savaşı Hakkında 20 İlginç Gerçek başlıklı makalemizde 2. Dünya Savaşı Hakkında Bilinmeyen 20 İnanılmaz Gerçek, 2. Dünya Savaşı Hakkında İlginç Bilgiler ve Herkes Tarafından Bilinmeyen 20 Fotoğrafla 2. Dünya Savaşı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

171
90 shares, 171 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
12
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
25
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
33
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
25
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
25
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
21
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
39
BEĞENDİM
İYİ İYİ
17
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
32
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

2 Comments

 1. Rahat bir yaşam için şuan dünyayı git gide kötü kullanıyoruz, eskisine göre bir çok şey çok kötü durumda başta da hava, şuan bir çok kişi sadece hava yüzünden bile kanser olabiliyor.

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı