Her Erkeğin Bilmesi Gereken 10 Giyim Tavsiyesi

Bu listemizde kot pantolon ve tişört dışında da kıyafet kullanmak isteyen erkeklere bazı ipuçları veriyoruz . 9 min


173
87 shares, 173 points

Bu listede kot pantolon ve tişört dışında da kıyafet kullanmak isteyen erkeklere bazı ipuçları vereceğiz. Dolayısıyla her zaman için ‘casual’ şekilde giyiniyorsanız açıkçası pek işinize yaramayacaktır. İş görüşmesinde, mezuniyette, ilk buluşmada ya da yeni ofis işinde ne giyeceğini düşünen erkekler ise okumaya devam edebilir.

Daima Kemer Kullanın

Daima Kemer Kullanın
Daima Kemer Kullanın

Eğer pantolonunuzda kemer askısı varsa, kemer de takmanız gerek. Askısı olan pantolonda kemer kullanmamak, işi yarım bırakmak demektir. Aynı zamanda bu kemer ayakkabılarınızla da uyumlu olmalı. Siyah ayakkabıyla siyah kemer, kahverengiyle de kahverengi kemer kullanılmalı.

Kemer ve Pantolon Askısını Bir Arada Kullanmayın

Kemer ve Pantolon Askısını Bir Arada Kullanmayın
Kemer ve Pantolon Askısını Bir Arada Kullanmayın

Aynı anda hem kemer, hem de pantolon askısı kullanmaktan kaçının. Bu sadece kendinize güveniniz olmadığı izlenimini verir.  Yapmanız gereken şey aslında çok basit. Eğer pantolonda kemer askısı varsa kemer kullanın, eğer yoksa pantolon askısı kullanın. İdeal askılar pantolonunun önüne doğru tokalanmalıdır.

Desenler Minimum Seviyede Olsun

Desenler Minimum Seviyede Olsun
Desenler Minimum Seviyede Olsun

Erkeklerin kıyafet seçerken desenlerin uyumundan kaçınması gerekiyor. Eğer çizgili bir ceket ya da takım elbiseye sahipseniz, altına düz gömlek ve düz bir kravat tercih edin. Bu her daim yüzde 100 şekilde iyi gözükecektir. Eğer ceketiniz düzse, o zaman da düz renkli bir gömlekle desenli kravat veya düz kravatla desenli gömlek tercih edebilirsiniz.

Resmi Ayakkabılar

Resmi Ayakkabılar
Resmi Ayakkabılar

Resmi ayakkabılar deri olmalıdır ve başka bir resmi ayakkabı türü de yoktur. Aynı zamanda sivri veya kare burunlu olmamaları da gerekir. Hepsi doğal gözüken yuvarlak bir burna sahip olmalıdır.

Cep Mendili

Cep Mendili
Cep Mendili

Bugünlerde pek popüler olmasa da bazı erkekler hâlâ cep mendilleri kullanıyor. Bunla ilgili de kural oldukça basit; kravatınızla aynı kumaş olmamalı ve renkleri de mümkünse farklı olmalı. Tabii her zaman için en rahatı beyaz bir mendil (kumaş olmalı, ipek değil) seçmek olacaktır. Cep mendilinizle kravatınız aynı olursa, 1980’lerdeki kötü bir düğün töreninden fırlamış gibi

gözükebilirsiniz.

Atlet

Atlet
Atlet

Gömlek aldına giydiğiniz atlet gibi iç çamaşırlar asla gözükmemeli. Bu hataya çok sık düşülse de, sizi tembel, dikkatsiz ve bakımsız birisi gibi gösterecektir. Yukarıdaki fotoğraftan da atlet gözüktüğü zaman ortaya nasıl kötü bir görüntü çıktığını anlayabilirsiniz.

Kravatınız Düzgün Dursun

Kravatınız Düzgün Dursun
Kravatınız Düzgün Dursun

Asla Hollywood filmlerinde gördüğünüz gibi gevşek kravatlar takmayın. Kravat kullanırken, gömleğinizin üst düğmesi de bağlı olmalı, aksi takdirde ortaya kötü ve dağınık bir görüntü çıkarırsınız. Ayrıca ideal boyuttan konuşacak olursak da, kravat kemer tokatınıza kadar da uzanmalı.

Çoraplar

Çoraplar
Çoraplar

Dünyanın farklı yerlerinde çoraplar için yıllarca farklı kurallar uygulansa da, en geleneksel kural çorapların pantolonla uyumlu olmasıdır. Diğer yanda, çoraplarınızın kravat veya başka bir kıyafetinizle eşleşmesi de hoş olacaktır. Fakat ne olursa olsun (fazla gözükmeseler de) üzeri fotoğraflı veya fazla renkli çoraplardan kaçının. Tek renklere veya sabit desenlere bağlı kalın. Ayrıca ideal erkek çorapları dizin altında olmalıdır ve oturduğunuzda, eğildiğinizde cildiniz asla gözükmemelidir.

Tasarımcı Ürünleri

Tasarımcı Ürünleri
Tasarımcı Ürünleri

Tasarımcı markalar daima ‘sömürmeyi’ hedefler. Genellikle aşırı pahalı olurlar ve birkaç yıl içinde de eski moda gibi gözükebilirler. Şu andaki moda takım elbiseler için ince yakalar olsa da, trend ve modadan kaçının. Bunun yerine orta fiyatlı, iyi kaliteli bir takım elbise veya ceket tercih edin. Yaka genişlikleri orta seviyede ve en fazla 2-3 düğmesi olsun. Bu her zaman için kullanılır ve asla moda dışı kalmaz.

Fakat eğer illa tasarımcı markaları almak istiyorsanız ve fiyatı karşılayabilecek durumdaysanız, Kiton, Isia, Brioni ve birkaç diğer İtalyan markasını tavsiye ederiz. Tom Ford da dahil olmak üzere geri kalan bütün markalar zaman içinde moda dışı kalacaktır.

Tek Takım Elbiseniz

Tek Takım Elbiseniz
Tek Takım Elbiseniz

Eğer tek bir takım elbiseniz varsa, rengi gri (tercihen koyu gri) olmalı. Koyu gri renk düğünler, mülakatlar, cenazeler, tiyatro ve diğer etkinlikler için her zaman idealdir. Birden fazla takım alabilecek kadar paranız varsa da, lacivert ya da kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz. Gerçekten zenginseniz de, bir adet siyah takım elbise alın fakat sadece cenazelerde kullanın. Siyah ‘cenaze rengi’ olarak bilinir ve iş kullanımı için uygun değildir.

Kaydet

Bir önceki yazımız olan Dünyaya Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi başlıklı makalemizde Günlük Hayata Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi, Hayata bakışınızı değiştirecek 10 Güçlü Bilgi ve Listeler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

173
87 shares, 173 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
8
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
33
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
31
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
33
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
31
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
28
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
40
BEĞENDİM
İYİ İYİ
60
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
43
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Gerçekten kaliteli ve ilginç bilgiler vermişsiniz, emeğinize sağlık şahsımda bir webmaster olarak tebrikler 💐
    Resmi ayakkabi olayina çok şaşırdım misal: /

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı