İnanılmaz Selfie Çekme Kazaları

Selfie akımını da yükselen narsizmin bir yansıması olarak düşünmek yanlış olmaz herhalde. Artık yaşadığımız önemli ve güzel anıları yaşamaktan çok çekip paylaşmayı tercih ediyoruz. 1 min


132
67 shares, 132 points

Bazı toplum analizlerine göre, çoğumuzun kendini dünyanın merkezine koyduğu, narsistik bir çağda yaşıyoruz.  Narsizm kavramı, insanların kişiliklerini tanımlamada gün geçtikçe daha fazla kullanılmaya başlanıyor. Selfie akımını da yükselen narsizmin bir yansıması olarak düşünmek yanlış olmaz herhalde. Artık yaşadığımız önemli ve güzel anıları yaşamaktan çok çekip paylaşmayı tercih ediyoruz.  Bazen de  çektiğimiz selfieler göstermek istediğimizin ve amacımızın ötesinde dikkatsizlikle birleştiğinde ortaya suçlar,yaralanmalar, utanç verici tablolar çıkarabiliyor.

 

 1. 1 Balkabağı heykeli ile selfie çekilmek isteyen bir ziyaretçi kaza sonucu heykeli kırdı

  İnanılmaz Selfie Çekme Kazaları

  Washington DC’de sergilenen Sonsuzluk Aynaları sergisini ziyaret eden biri, selfie çekmek isterken platformda takılıp düşerek bir balkabağı heykelini kırdı. Zarar ise 600 bin pound yani yaklaşık 750 bin TL idi. Sergide ışıklarla aydınlatılan 60 tane balkabağı heykeli bulunuyor
 2. 2 Bir başka heykel kazası Los Angeles’dan


  Los Angeles’ta düzenlenen bir sergide akıllı telefonuyla selfie çekmek isteyen kadın ayağı takılınca arkasındaki sütuna çarptıktan sonra zincirleme bir sütun kazasına sebep oldu. Her düşen sütun diğerine çarpınca 3 heykelde kalıcı hasar oluştu. Toplam zarar ise 200 bin dolar.
 3. 3 Herkül heykeli de kazazedelerden


  2015 yılında bir çift turist ziyaret ettikleri İtalya’nın Cremona şehrinde, selfie çekilmek isterken şehrin simgesi olarak görülen İki Herkül heykelini kırdı. Heykelin tacına tırmanmaya çalışan adamın ağırlığına Herkül’ün bile gücü yetmeyince (!) 17.yüzyıl civarında yapılmış paha biçilemez olan bu eser de selfie kazalarından nasibini aldı.
 4. 4 Timsahla selfie çekilmek


  Bir Fransız turist, Tayland gezisi sırasında dolaştığı ulusal bir parkta timsah görünce peşinden gidip selfie çekilmek istedi. Malum, timsahlar anlamaz pek bu işlerden. Son anda timsahtan kurtarılan kadın sadece bacağından yaralanmıştı.
 5. 5 Köprüden düşenler bile var


  Sacramento, Kaliforniya’da genç bir kadın Instagramda paylaşmak için köprüde selfie çekilmeye çalışıyordu. Genç kadın, dengesini kaybettikten sonra yaklaşık 20 metre yükseklikten düştü. Neyse ki hastaneye yetiştirilen kadın hayatta kalmayı başardı.
 6. 6 Araba sürerken çıplak halde selfie çekilmek


  Alkollü araç kullanmayın! Alkollü araç kullanırken Snapchat kullanmayın! Alkollü araç ve Snapchat kullanırken fotoğraf göndermeyin! Bu kadarına da “Pes artık.” diyebilirsiniz. İngiltere’de genç bir kadın alkollü bir şekilde araç kullanırken sevgilisine Snapchat üzerinden üstsüz bir şekilde fotoğraf göndermeye çalışırken polis arabasına çarptı. Polisler arabaya doğru gelirken kıyafetine giymeye çalışan kadın, 2000 dolar ceza ödemek zorunda kaldı.
 7. 7 Trenin üstünde selfie çekilmenin bedeli


  İspanya’nın güneyinde hareket halindeki bir trende yolculuk yapan iki arkadaş selfie çekilmek için trenin üstüne çıktılar. Trenin üstündeki kabloya dokunduklarında elektrik çarpmayacağını düşünüyorlardı. Ne yazık ki elektrik akımına kapılan gençlerden biri hayatından oldu. 3500 voltluk elektrik kablosuna dokunan diğer genç ise kurtulmayı başardı.
 8. 8 Belçika’da yaşanan trajik kaza


  Belçika’da 12 yaşında küçük bir kız tren raylarının üstünde selfie çekilirken trenin çarpması sonucu hayatını kaybetti. Olayın bir başka acı boyutu da trenin ait olduğu demir yolu şirketinin kaza sonucu oluşan hasarın faturasını da kızını kaybeden anneye çıkarmasıydı.
 9. 9 Silahla selfie çekilmek


  Rusya’da bir büro çalışanı, güvenlik görevlisinin bıraktığı silahla selfie çekilmek istedi. Selfie çekilirken yanlışlıkla silahın tetiğini çeken kadın ağır yaralandı. Benzer bir olay da Hindistan’da yaşandı. 15 yaşında bir çocuk, ablasıyla beraber babalarının silahı ile poz verirken fotoğrafı çekmek yerine yanlışlıkla tetiği çekti. Ne yazık ki ağır yaralanan genç kurtarılamadı.
 10. 10 Yamyamlar için video dersleri


  Rusya’da bir çift 18 yıl boyunca gerçek kimliklerini gizleyerek tam 30 insanı yedi. Bu korkunç olay yol çalışanlarının Dmitry Baksheev’in telefonundaki dehşet verici fotoğrafları bulmasıyla ortaya çıktı. Telefonda, çiftlerin insan bedenine ait parçalarla çekildikleri fotoğraflar bulundu. Yamyam çiftin evinde yapılan aramalarda, birçok dolapta insan parçaları ve bunlardan yapılmış turşular bulundu. Çiftin evinde, insan etinin nasıl pişirileceğine dair tarifler ve yamyamlar için videolu dersler bile bulundu.

Bir önceki yazımız olan Nicola Tesla Hakkında muhtemelen daha önce duymadığınız 11 ilginç bilgi başlıklı makalemizde Edison ve Tesla, Listeler ve nicola tesla hakkında ilginç bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

132
67 shares, 132 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
9
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
25
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
8
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
9
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
29
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
20
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
24
BEĞENDİM
İYİ İYİ
18
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
15
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

0 Comments

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı