İnatçı Lekeleri Çıkarma Yöntemleri Nelerdir

İnatçı lekeler her zaman çıkarılması zor olan lekelerdir. Makalemizde inatçı lekeleri çıkarma yöntemleri hakkında bilgiler sunacağız. İşte inatçı lekeleri çıkarma yöntemleri şunlardır;1 min


147
79 shares, 147 points

İnatçı lekeler her zaman çıkarılması zor olan lekelerdir. Makalemizde inatçı lekeleri çıkarma yöntemleri hakkında bilgiler sunacağız. İşte inatçı lekeleri çıkarma yöntemleri şunlardır;

 1. 1 Boya lekesi


  Boya lekesinde başvurabileceğiniz en iyi çözüm terebentidir. Sabunlu su ile yıkadıktan sonra birkaç saat boyunca sabunlu suda bekletin ve sonrasında yumuşayan boyayı bıçak yardımıyla iyice kazın ve terebenti ile silin.
 2. 2 Çamur lekesi


  İlk olarak çamur lekesinin kurumasını bekleyin. Eğer çamur lekesi çok inatçı ise o zaman eşit miktardaki su ve sirke karışımı ise çamurlu kısmı silebilirsiniz.
 3. 3 Çay lekesi


  Eğer çay lekesi dökülen kıyafet beyaz renkte ise yapmanız gereken limon suyu ile silmek olacaktır. Sonrasında ise soğuk su ile durulamalısınız. Renkli giysilerde ise yumurta sarısını su ile karıştırarak iyice ovalamalısınız.
 4. 4 Ciklet ve sakız lekesi


  Ciklet ve sakız lekesi oldukça zor çıkarılabilen lekelerdir. Bu lekelerin çıkarılması için ilk olarak naylona sarılmış olan bir miktar buz koymalısınız. Bu sayede sakız donmaya başlayacaktır. Sakız donduktan sonra bir fırça yardımı ile sakızı yapıştığı yerden kolaylıkla çıkarabilirsiniz.
 5. 5 Çikolata lekesi


  Çikolata lekesi de oldukça güç çıkarılan lekelerdendir. Çikolata lekesini çıkarmak için glisenine başvurmanız gerekmektedir. Glinsenin ile iyice ovduktan sonra yağ emici 2 kağıt arasına bir süreliğine bırakarak yağının iyice emilmesini bekleyin. Bu sayede çikolata lekesinin çıktığını fark edeceksiniz.
 6. 6 Kahve lekesi


  Kahve lekesinde ise yapmanız gereken kahve dökülen kısmın üzerine bir miktar tuz dökmek ve hemen sonrasında ise oksijenli su ile silmek ve bu işlem sonrasında ise iyice durulamaktır. Bu sayede kahve lekesinin kolayca çıktığını göreceksiniz.

İşte hepsi bu kadar. Görüldüğü üzere inatçı lekelerin çıkarılması konusunda uygulanışının oldukça kolay olduğu birkaç yöntem bulunmaktadır. Sizler de inatçı lekelerden hemen kurtulmak isterseniz bu basit uygulamaları yapabilirsiniz. Bu ayrıntı hakkında da bilgi sunduktan sonra makalemizi burada tamamlıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Dünyaya Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi başlıklı makalemizde Günlük Hayata Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi, Hayata bakışınızı değiştirecek 10 Güçlü Bilgi ve Listeler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

147
79 shares, 147 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
6
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
9
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
7
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
21
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
23
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
13
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
15
BEĞENDİM
İYİ İYİ
13
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
9
İDARE EDER!
Mehmet BATUHAN

Kalem İlmi Temsil Eder... -Tabi bu bir surettir. Zira Tüm Alem ve İlim Onu Temsil eder...!

0 Comments

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı