İyi Bir Sevgilide Bulunması Gereken 5 Özellik

İyi Bir Sevgilide Bulunması Gereken 5 Özellik hakkında ilginç bilgiler1 min


157
78 shares, 157 points

Sevgililik dönemi ilişkilerin en zorlu ve en sarsıntılı geçen dönemleridir. Güzel ve unutulmayacak anlar biriktirilse de anlaşmazlık ya da karşıdaki kişinin kötü özelliklerini görmemeyi tercih etmek daha sonrasında büyük bir hayal kırıklığı yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle sevgilinizde olması gereken bazı özelliklere dikkat etmeniz gerekebilir. İşte bu özellikler;

 

 1. 1 Sadakat


  Sadece sevgililik için değil insanın vicdani sorumluluğu da olan sadakat duygusundan yoksun kişileri hayatınızda tutmak sürekli olarak ihanete uğramanızdan başka bir işe yaramayacaktır. Bu nedenle sevgilinizin size sadık kaldığından emin olmalısınız.
 2. 2 Her Anında Yanında Olma


  İnsanlar evlenirken iyi günde ve kötü günde sözünü kullanırlar. Bu durumun temelleri aslında sevgililik dönemlerinde atılır. Sevgiliniz hem mutlu gününüzde hem de kötü gününüzde yanınızda oluyor, olamıyorsa bile desteğini bir şekilde size hissettiriyorsa değer görüyorsunuz demektir.
 3. 3 İletişim Kurma


  İlişkilerin dinamiğini iletişim oluşturmaktadır. Bir mekanda buluştuğunuzda ya da telefonda her konuda birbirinizle sohbet edebilmeniz, birbirinizden sohbetler esnasında sıkılmamanız ilişkinizin dinamiği açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle sevgiliniz sizin sohbetiniz esnasında hiç dikkati dağılmadan dinliyor ise asla bırakmayın.
 4. 4 Her Halini Sevmek


  Karşınızdaki insanı dışarıda olduğundan daha farklı bir şekilde ev ortamında görebilirsiniz. Bu durum sizin sevgilinizden ya da sevgilinizin aynı şekilde sizden soğumasına neden olmamalı. Sizi günün birinde pijama ve terliklerinizle gören sevgiliniz her halinizle sizi güzel, yakışıklı buluyor ise gerçekten seviyor demektir.
 5. 5 Empati Yapabilme


  İnsanların hayatın her alanında bulundurması gereken bir özellik olan empati kurabilme ilişkilerde de kurtarıcı bir rol oynamaktadır. Sevgiliniz sizinle çatışmak yerine empati kurarak kendini sizin yerinize koymalı ve anlayışlı bir şekilde size yaklaşmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Dünyaya Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi başlıklı makalemizde Günlük Hayata Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi, Hayata bakışınızı değiştirecek 10 Güçlü Bilgi ve Listeler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

157
78 shares, 157 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
10
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
16
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
13
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
26
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
35
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
25
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
41
BEĞENDİM
İYİ İYİ
21
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
18
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Zaten bunlar ilişkide varsa ilişki çok güzel bir şekilde şekil alıyor ve olumlu oluyor, ilişkide bunlar eksilmeye başladıysa daha da dikkat etmek gerekiyor.

 2. insan sevdiği kişide her zaman sadakat, hoşgörü, sevgi, saygı bekler bence bunların arasına nezaket, masumiyet gibi kavramlarda eklenebilir zaten bir ilişkide bunlar varsa ayrılık veya mutsuzluk asla yaşanmaz

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı