Kendini Kanıtlamış 7 Diyet türü

Yıllarca Diyetisyenlerin sürekli önerdikleri 7 Diyet türünü Sizin için listeledik. Bu listemizde elimizden Geldiğince kısa ve öz tutmaya çalıştık. 1 min


166
75 shares, 166 points
 1. 1 İsveç Diyeti


  Dünyayı Kasıp Kavuran , kendini kanıtlamış ve Amerika Kalp vakfının da özellikle önerdiği Tek diyet türüdür. Türkiye’de Bir çok ünlünün (İrem Derici, Gülşen, Hadise, Hülya Avşar, Reyhan Karaca, Ebru Gündeş, Çağla Şıkel ve Ebru Şallı )Kullanıp memnun kaldığı Hâtta önerdiği Tek diyet türü diyebiliriz. Bu Diyet Türünün En güzel Yanlarından Birisi ise 2 Hafta’da 15 Kilo ya kadar verdirdiği kanıtlanmıştır.
 2. 2 Dukan Diyeti


  Dukan Diyeti Atak ve Seyir olarak 2 aşamadan oluşmaktadır. Dr. Dukan(Pierre Dukan) Tarafından 2000 Yılında Kitap halinde satışa sunulmuştur. Garantili ve bir o kadarda riskli olan bu Diyet 10 günde 20 kiloya kadar zayıflama. Not : 10 günden Fazla yapılması Tehlikelidir.
 3. 3 Taş Devri Diyeti


  Prof. Dr. Ahmet Aydın tarafından ilk olarak 2000 Yılında Kitap olarak piyasaya sürülmüştür. Bu diyette de üc beyazdan uzak duruluyor ve karbonhidrattan uzak durulduğu için sürekli tokluk hissi yaşanmaktadır. Yasaklamalar Az olduğu için en rahat diyet diyebiliriz. Bu arada 1 haftada 3 kilo verdirmektedir.
 4. 4 Atkins diyeti


  Protein Ağırlıklı Olarak bilinen ve Uyanık kaldığınız Süre içerisinde her 6 saatte bir sadece süt ürünleri tüketilen Buna rağmen 1 Haftada 2 kilo Verdiren Diyet türüdür.
 5. 5 Akdeniz Diyeti


  30 yıllık araştırma sonucunda Ender Saraç Tarafından Bulunan 1 ayda ortalama 8 kilo Verdiren Diyet olarak bilinmektedir. Aslında Diyetisyenler bu diyeti Kilo vermek için değil de Bazı sağlık sorunlarını giderdiği için önermektedirler. - Kolon Kanserini yayılmasını önlüyor. - Mide Kanser riskini Ortadan kaldırıyor. - POLİFENOLLER Damarını koruyor. - Vücut da ki damar sertliğini önlüyor. - Beyni Koruyor. - 10 Yıldan Fazla yaşlanmayı geciktiriyor.
 6. 6 South Beach Diyeti


  Türkiye’de 1 Ayda 12 Kilo verdiren Diyet olarak bilinmektedir. 2004 Yılından Zamanımıza kadar gelen ve hâla etkili olmasından dolayı listemizde yer almaktadır.
 7. 7 Karatay Diyeti


  Canan Karatay Tarafından 2011 Yılında Kitapcık tarafından satışa sunulmuştur. Karatay Diyeti Genel olarak Az ve sık yemek üzerinedir. Ayda 5-8 Kilo Arasında zayıflama söz konusudur.

Bir önceki yazımız olan En Korkunç 10 Kabus ve Anlamı başlıklı makalemizde en çok görülen kabuslar ve anlamları, En çok görülen rüyalar ve nalmaları ve kabuslar ve anlamları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

166
75 shares, 166 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
13
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
34
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
36
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
35
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
56
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
30
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
45
BEĞENDİM
İYİ İYİ
61
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
47
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

3 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Ben Karatay hoca’cıyım☺️ Hakkaten kitabın tam ortasından konuşuyo.o atardı hallerine bayılıyorum????

 2. Karatay’ın kişiliğinden pek haz almasam, konuşma tarzı ve insanlara karşı tutumunu pek onaylamasam da diyet konusunda gerçekten başarılı bir liste sunuyor. Sizinde kabaca paylaşmış olduğunuz tabloya göz atıldığında harfiyen uyulduğu takdirde zaten istenilen sonuç alınmaması neredeyse imkansız olacaktır.

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı