Lazer İle Çil Tedavisi

Lazer İle Çil Tedavisi hakkında bilgilendirme yazımız . 4 min


118
54 shares, 118 points
Lazer İle Çil Tedavisi
Lazer İle Çil Tedavisi

Sanıldığı üzere güneş lekesi olmayan çil, aslında soyaçekime dayanan genetik bir cilt farklılığıdır. Cildimize renk veren unsur melanin’in derimiz altında bazı noktalarda toplaşmasından çiller oluşur. Sarının tonları ile kahverengi tonları arasında bir renk grubu bulunan çillerin en büyün tetikleyicisi güneş ışığıdır çünkü güneş ışığı melanin artışını sağlar. Aynı güneş ışığı melanin artışını sağlayarak koyu tenli insanların güneşlenmesi sonucu bronzluk sağlarken, açık tenli insanların güneşlenmesi sonucu çillerin oluşmasını/çoğalmasını sağlar.

Çiller Nasıl Geçer?

Sonsuza kadar çillerken kurtulmak mümkün değildir. Fakat koruma yöntemi ile var olan düzey korunabilir yahut azaltılabilir ve çoğalması/tekrarlanması önlenebilir. Ancak bunun için düzenli ve sürekli olarak koruma uygulamak gerekir. Uygulayacağınız hiçbir yöntem size sıfır çil olacak bir ten kazandırmayacaktır. Zira kazandırsa bile bu kesinlikle geçici olacaktır.

Çil Tedavisi

Düzenli ve devamlı olarak kullanabileceğiniz kozmetik ürünler ile çil renklerinizi açabilirsiniz ve görünürlüğü, dikkat çekmesi azalabilir. Ancak yine de kozmetik ürünlerin çok sonuç verdiği söylenemez.

Kimyasal Peeling

Kimyasal peelingler bireysel olarak yapmanız önerilen ürünler değildir. Çünkü cildinizdeki deri tabakasını aşındırıp temizleyecektir ve bu işlemin dozunu doğru yapmadığınız takdirde cildinizde yanıklar meydana gelecektir. Bu işlemi öncelikle cilt bakım merkezlerinde bir uzmana yahut tıp merkezlerinde bir cilt uzmanına danışarak yapılmalıdır.

Lazer Tedavisi

Lazer tedavisi en hızlı sonuç alınacak işlemdir. Çillerin olduğu noktalara lazer atışları yapılır ve maksimum üç gün boyunda atış yapılan cilt kırmızı olacaktır. Üç günün ardından maksimum yedi gün içerisinde kabuklanıp dökülecektir. Kalan lekeler için belki bir ay sonra tekrar atış yapılabilir. Bilinmesi gereken en önemli nokta şudur ki, yapacağınız tüm işlemler çillerinizi sonsuza dek yok etmeyecektir. Sadece renklerini açarak görünümünü hafifletebilir yahut azaltabilir. Ancak düzenli ve devamlı olarak güneş kremi kullanmadığınız takdirde sadece bir gün içinde çillerinize yeniden kavuşabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan En Korkunç 10 Kabus ve Anlamı başlıklı makalemizde en çok görülen kabuslar ve anlamları, En çok görülen rüyalar ve nalmaları ve kabuslar ve anlamları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

118
54 shares, 118 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
12
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
13
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
9
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
7
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
23
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
20
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
20
BEĞENDİM
İYİ İYİ
20
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
16
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı