Milano’ya Gitmek: Milano’ya İlk Defa Gidecekler İçin Harika İpuçları

Milano’yu eğitim, iş veya tatil için mi ziyaret edeceksiniz? Bu yazıda size yıllanmış bu moda şehri hakkında bilmeniz gereken faydalı bilgileri aktaracağız.6 min


167
104 shares, 167 points

Milano’yu eğitim, iş veya tatil için mi ziyaret edeceksiniz? Bu yazıda size yıllanmış bu moda şehri hakkında bilmeniz gereken faydalı bilgileri aktaracağız.

Burada Barlara Kafe Deniyor

Milano’da çok fazla bar var. Burada bulabileceğiniz en iyi yerler de zaten barlar. Buranın yerlileri barlar hakkında konuşurken kafe sözcüğünü kullanmayı tercih ediyorlar. Bu yüzden bu iki kelimeyi karıştırmayın. Bir kafede hem alkol hem de kahve içebilirsiniz.

Milano’da Sürekli Yağmur Yağar

Milano’ya gelirken bavulunuza koymanız gereken ilk iki şey bir yağmurluk ve bir şemsiyedir. Çünkü Milano’da her zaman yağmur yağar. Ayrıca burada şemsiye satan bir dükkan bulmak da çok zordur. Bu garip bir ironi değil mi? Bu bakımdan bavulunuzu hazırlarken dikkatli olmakta fayda var.

Milano’ya Gitmek: Milano’ya İlk Defa Gidecekler İçin Harika İpuçları

İngilizce Yaygın Değil

Şüphesiz Milano İtalya’nın en büyük şehirlerinden bir tanesi olması bakımından çok fazla turisti ağırlıyor. Ancak burası henüz İngilizce dilini tam olarak benimsemiş değil. Çoğu İtalyanlar İngilizce konuşamıyor ve sizi anlamıyor.

Pek çok çalışanla sadece el hareketleri yardımıyla anlaşabiliyorsunuz. Bu bakımdan etrafınızda insanların da neden İngilizce bilmediklerine şaşırmayın. Çünkü el hareketleriyle anlaşabilmek bu insanların İngilizce öğrenmelerini de engelliyor. Buraya gelirken biraz İtalyanca öğrenmek işinize çok yarayacak.

Milano’ya Gitmek: Milano’ya İlk Defa Gidecekler İçin Harika İpuçları

Seyahat Biletleri Kafelerde Satılıyor

Milano’da ulaşım temelde trenle yapılmakta. Dolaşmanıza yardımcı olması bakımından her zaman tren bileti satın almanız gerekebilir. Üzerinde büyük “T” harfi bulunan kafelerden tren bileti satın alabilirsiniz. Bu işaret bulunan yerler “Tabacchi Kafeleri” olarak biliniyor ve buralarda tren bileti satılıyor.

Tabacchi Kafelerini şehirdeki her binanın altında kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca dergi ve gazete gişelerinden hatta bir metro istasyonun bile tren bileti alabilirsiniz.

Milano Halkı Çok Fazla Modaya Düşkün Değil

Birçok insan Milano halkının üst düzey İtalyan kıyafetleri, ayakkabıları ve deri ceketleri giyip giymediğini merak ediyor. Bu yanlış bir düşünce. Yerli halk şık giyinse de her zaman için rahat edebilecekleri, günlük işlerine uygun kıyafetler giymeyi tercih ediyorlar.

Milano’ya Gitmek: Milano’ya İlk Defa Gidecekler İçin Harika İpuçları

Tadını Çıkarmak İçin Milano’yu Keşfedin

Birçok insan Milano hakkında bilgi sahibi olmadan Milano’yu ziyaret eder. Bu da bu insanların kötü bir izlenimle buradan ayrılmalarına sebep oluyor. Çünkü Milano’ya geldiklerinde nereye gideceklerini bilmiyorlar. Nereye nasıl gidileceği hakkında öncen kısa bir bilgi her zaman iyi olacaktır.

Bu şehri ancak keşfederken sevebilirsiniz. Kentte saklanan pek çok gizli nokta var ve bu noktaları buldukça şehir daha çok hoşunuza gidecek. Bu noktalardan bazıları eski İtalyan mimarisine sahip binalar ve restoranlar. Bununla birlikte dinlendirici kafeleri de bulacaksınız. En iyi yerlerden bazıları Navigli, Como, Brera ve Corso.

Bir önceki yazımız olan İşte Dünyanın En Büyük Havalimanları başlıklı makalemizde Dünyanın en büyük havalimanı 29 Ekim'de açılıyor, Dünyanın en büyük havalimanı olacak! 29 Ekim ve Dünyanın En Büyük Havalimanları Hangileridir? hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

167
104 shares, 167 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
11
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
11
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
9
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
8
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
18
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
17
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
21
BEĞENDİM
İYİ İYİ
14
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
11
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

0 Comments

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı