Okullarda Bile Öğretilmeyen 17 İlginç Bilgi

Bazı bilgiler vardır ki bilinir ancak her zaman dilde olmaz ve okullarda dahi bilgisi verilmemektedir. Bu bilgiler insanlar için çok ilginç gelecektir ve tarihe şahitlik eden bu şekilde 17 bilgi verilmektedir. 1 min


174
80 shares, 174 points

Bazı bilgiler vardır ki bilinir ancak her zaman dilde olmaz ve okullarda dahi bilgisi verilmemektedir. Bu bilgiler insanlar için çok ilginç gelecektir ve tarihe şahitlik eden bu şekilde 17 bilgi verilmektedir.

 

 1. 1 Albert Einstein'e resmi başkanlık teklifi

  Albert Einstein'e resmi başkanlık teklifi

  17 Kasım 1952 yılı İsrail başbakanı Albert Einstein'e resmi bir şekilde başkanlık etmesi için teklifte bulunmuştur ancak Einstein, insanlarla iyi ilişkiler kuramadığını söyleyerek uygun bir dille reddetmiştir.
 2. 2 Kral Tutankhamun'un anne ve babası

  Kral Tutankhamun'un anne ve babası

  Kral Tutankhamun'un anne ve babası kardeş olmaktadır. Bulunduğunda yapılan DNA araştırmaları sonucunda bu ensest ilişkiden dolayı yaşadığı sıtma ve kemik hastalığının sebep olduğu anlaşılmıştır.
 3. 3 Amerika'da 1930 yıllarında yaşanan Büyük Buhran

  Amerika'da 1930 yıllarında yaşanan Büyük Buhran

  Amerika'da 1930 yıllarında yaşanan Büyük Buhran nedeni ile insanlar için kıyafet seçeneği yoktu bu nedenle un çuvallarından kıyafet yapmaktaydılar. Bunu fark eden üreticilerde çocuklar içinde güzel olması için pamuklu un çuvalları yapmaya ve onları desenli olarak hazırlamaya başladılar.
 4. 4 Arjantina'da fosili bulunan bir kuş olan Argentavis magnificens


  1979 yılında Arjantina'da fosili bulunan bir kuş olan Argentavis magnificens, bilim insanlarının araştırmalarına göre 6 milyon yıl önce Dünyamızda yaşadığı düşünülen 6 - 8 metre kanat genişliği ve 2 metre boyunca olan devasa bir kuştur.
 5. 5 SS Ourang Medan adındaki Hollanda gemisi

  SS Ourang Medan adındaki Hollanda gemisi

  SS Ourang Medan adındaki Hollanda gemisi iki Amerikan gemisine ilginç bir sinyal gönderdi. Mesajda ise kaptan dahil herkesin öldüğünden bahseden ve sadece tek kişi kaldığını ve kendisinin de öleceğini açıklayan görevli, gidildiğinde tüm görevlilerin yara bile almadan donmuş bir şekilde ölü bulunmaları çok garip karşılandı çünkü köpek dahil herkes donmuştu.
 6. 6 Parmak izi kullanılmaya ne zaman başlandı?


  Aynı ceza evinde, aynı isimle ve birbirlerine akraba bağları olmamasına rağmen çok benzeyen bu iki kişi nedeniyle parmak izi kullanılmaya o zamanda kullanılmaya başlanmıştır.
 7. 7 Geçmişte uyandırma servisleri


  Şuan da kullanılan telefon alarmları gibi önceden de bazı kadınlar bir çubuk yardımı ile kapılarının önünde isteyen insanları uyandırmak için çalarlar ya da işçiler için pencerelere kuru bezelye atarak uyandırmaktaydılar.
 8. 8 Eski Çinli kadınlar ve ayakkabıları


  Eski Çinli kadınlar normalden küçük ayakkabılar giyerler ve sıkıca bağlarlardı. Bu şekilde daha güzel ve kadınsı oldukları düşüncesi içinde olmaktaydılar. Sonuçta ayakları o ayakkabılara benzer ve deforme olurdu.
 9. 9 Denizde büyük kristal piramitler


  Teknoloji gelişimi ile deniz radarında bilim insanlarının karşısına deniz altının 2 km altında devasa büyüklükte hatta Mısır'daki Gize piramitlerinden de daha büyük kristal piramitler karşılarına çıkmıştır.
 10. 10 Joseph Stalin ve fotografları sildirmesi

  Joseph Stalin ve fotografları sildirmesi

  Joseph Stalin, sürekli ölen ya da kayıp olan kişiler tarafından sürekli bilgilendirildiği bu nedenle beraber bulundukları fotoğraflardan silinmesi istenmiştir. Bu şekilde kullanılan fotoşopun ilk o zamanlarda kullanıldığı ile karşılaşılmaktadır.
 11. 11 Bu zamana kadar el değmeyen en eski beden


  Aziz olanların öldüklerinde cesetlerinin çürümediğine dair bir düşünce var olmaktadır. Bu zamana kadar el değmeyen en eski beden de MS 177 yılında işkence nedeni ile ölen aziz Saint Cecilia'dır. 1700 yıl önce nasıl görünüyorsa bedeni hala aynı şekilde görünmektedir.
 12. 12 İngiltere'nin Staffordshire bölgesinde yer alan heykel

  İngiltere'nin Staffordshire bölgesinde yer alan heykel

  İngiltere'nin Staffordshire bölgesinde yer alan heykel altında hangi dilde olduğu bilinmeyen bir yazı bulunmaktadır. Bazı kişiler tarafından bu yazının kutsal kasenin yerini tanımlayan tapınak şövalyeler tarafından yazıldığı düşüncesi olmaktadır.
 13. 13 Amerika'daki iş savaş zamanında General Joseph Hooker


  Amerika'daki iş savaş zamanında General Joseph Hooker, askerlerin memnun ve iyi bir ruh halinde olmaları için savaşa kadınları da götürmekteydi ve bu nedenle İngilizcedeki hooker sözcüğü generalin soyadından gelmektedir.
 14. 14 Guanajuato Mumyaları


  Guanajuato Mumyaları dünyadaki en korkunç mumyalar olarak düşünülmektedir. Bunun nedeni de ilginç yüz ifadelerinden işkence görerek ya da yakılarak öldürüldükleri düşünülmektedir.
 15. 15 1890 ve 1910 yıllarda eroin ilaç olarak kullanılmıştır


  1890 ve 1910 yılları arasında Bayern tarafından üretilen eroin, hastalarda morfin ve çocuklarda öksürük şurubu olarak kullanılmıştır.
 16. 16 Rus Rasputin bir çok suikasta uğramıştır


  Rus Rasputin bir çok suikasta uğramıştır hatta bir gece hem hapse atılmış hem vurulmuş hem de bıçaklanmıştır. Bunu yapanlar Neva Nehrine atmadan ölümsüz olacağı düşünüldü ancak 2 gün sonra cesedi bulundu.
 17. 17 Güney Afrika babunu


  Güney Afrika babunu bir maymun Albert Marr tarafından 1. Dünya savaşından önce bulunmuştur. Marr askere gittiğinde Jackie adını verdiği maymunda gitti ve düşman yaklaşınca uyardı ve birlikte savaştı. Sonunda hatta madalya bile almıştır.

Bir önceki yazımız olan Nicola Tesla Hakkında muhtemelen daha önce duymadığınız 11 ilginç bilgi başlıklı makalemizde Edison ve Tesla, Listeler ve nicola tesla hakkında ilginç bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

174
80 shares, 174 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
14
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
33
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
22
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
37
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
45
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
38
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
68
BEĞENDİM
İYİ İYİ
51
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
28
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

10 Comments

 1. Ah düşünsenize çocuksunuz ve öksürüğünüz var doktor size bir paket eroin yazıyor eczaneden alıyorsunuz ^^ Gerçekten eskiden TIP alanında bilim çok gerideydi ve yeterli araştırma yapılmaması nedeniyle bu tarz durumlar ile sıkça karşılaşmak mümkün oluyordu. Yalnızca bu değil buna benzer araştırıldığında çıkan örnekler mevcut.

  Birde şu uyandırma servisi çok iyi bir şeymiş ya, telefon alarmı falan var ama ben genelde uyanamıyorum onu hep erteleme butonuna basıyorum varsa bu mesleği edinen kişiler parası neyse verelim beni işe gitmek için uyandırsınlar kapıma gelip 🙁

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı