Olgun kadınlara yakışan saç kesimleri

Olgun kadınlara ilginç saç kesim tavsiyeleri :kaç yaşında olursanız olun, hâlâ iyi bir kesimle harika gözüken saçlara sahip olabilirsiniz. 1 min


177
271 shares, 177 points

Yaş geçtikçe pek de hoşa gitmeyen pek çok değişiklik yaşanıyor; kırışıklıklar, yavaşlayan metabolizma ve sağlık problemleri bunlardan sadece birkaçı. Diğer yandan, saçlarınız buna mecbur değil çünkü kaç yaşında olursanız olun, hâlâ iyi bir kesimle harika gözüken saçlara sahip olabilirsiniz.

 

 1. 1 Değiştirin


  Bütün stilistler hemen hemen hep aynı şeyi söyler. Harika bir saç kesiminin püf noktası, yeni bir şeyler deneyecek kadar cesur olmakta yatar. Daha yaşlı görünmenin en hızlı yolu, aynı saç kesimini yıllar boyunca kullanmaktır. Zaman ve tarzlar değiştikçe, siz de saçlarınızı değiştirmelisiniz.
 2. 2 Uzun lüleler


  Modacılar bakımlı, klasik lüle saçlardan vazgeçmeyecek gibi duruyor. Ünlülerin stilisti Mitch Stone da uzun lülelerin yaş fark etmeksizin her zaman moda olduğunu, seksi ve sofistike bir görünüm kazandıracağını söylemeye devam ediyor. Yine saç uzmanı Jenna Mast de olgun yaştaki müşterilerine modern ve uzun lüleleri önerirken, bu saç tipinin daha modern bir görünüm sunacağını söylüyor.
 3. 3 Kahküle devam


  Yine uzman stilist Mitch Stone, her yaştan kadına kahkülü önerse de, daha olgun müşterilerine daha çok tavsiye ediyor. Kahküllü saçlar her zaman modaya ve her yüz tipine uygun. Stone’a göre kahküller anında yüzünüzün görünümünü değiştirebilir fakat bu konuda iyi bir kuaföre gitmelisiniz.
 4. 4 Saçlarınızı uzatmaktan korkmayın


  Birçok kadın yaşı olgunlaştıkça daha kısa saç kesimlerine yöneliyor. Aslında çevrede herkes bunu gördüğü için, tek seçenekmiş gibi kısa saça sarılıyor fakat uzun saçtan korkmayın.
 5. 5 Aşırı kısa, aşırı tatlı olabilir


  Yine de eğer uzun saçtan sıkıldıysanız, stilistler cesur kadınlara kısa saçı da önerebiliyor. Kaldı ki Audrey Hepburn, Halle Berry ve Mia Farrow gibi pek çok şöhret isim kısa saçı gayet yakıştırıyor.
 6. 6 Kat kat...


  Saçınızın kaba durmasını önlemek için, kesiminizi katmanlara ayırabilirsiniz. Amerikalı stilist Judy McGuinness da bunu önerirken, daha yumuşak saç kesimlerinin olgun kadınlara daha iyi gittiğini ve aynı zamanda uzunluk fark etmeksizin, saçın katmanlara ayrılması gerektiğini söylüyor.
 7. 7 Kıvırcığa dikkat


  Yaş ilerledikçe kıvırcık saç bir sorun hâline gelebilir, hatta daha önce hiç sorun yaşamamış olsanız bile. Eğer illa kıvırcık saçta ısrarcı olacaksanız da, bakımını çok iyi yapmanız şart.
 8. 8 Doğru renk seçimi


  Belki de saç kesiminden daha önemlisi, genç gösterecek bir renk seçimidir. Stilist Ruth Roche, olgun kadınlara yaşları ilerledikçe saç rengini değiştirmeyi öneriyor. Hangi rengi seçtiğiniz bir yana, gölge kullanmak da sizi daha genç gösterecektir.
 9. 9 Güveninizi tazeleyin


  Yaş önemli olmaksızın, birçok kadın yakıştığını düşündüğü saçı bir daha değiştirmiyor. Tamamen yeni bir şey sizi gerebilir ve bu yüzden yıllar boyu aynı basit tarza bağlı kalabilirsiniz. Buna rağmen, asıl yapmanız gereken kendinize olan güveni yenilemek ve yeni bir tarz yaratmak.
 10. 10 Yüzünüze odaklanın


  Yaşı ilerledikçe her insan yüzündeki yağları kaybeder ve bu da kırışıklıkları başlatır. Çözüm mü? Doğru saç kesimi! Kesim ve rengi belirlerken, mutlaka yüzünüze odaklanın ve yüz yapınıza uygun bir tarz seçin. Eğer güveniyorsanız, bu konuda kuaförünüzden de fikir alabilirsiniz.
 11. 11 At kuyruğu?


  Hiç kimse at kuyruğu yapmak, saçını geriye toplamak için fazla yaşlı değildir. Bu yüzden çekinmeyin. Olgun kadınlarda da at kuyruğıu saçlar gayet hoş bir görünüm oluşturabilir, üstelik işinizi de kolaylaştırır.
 12. 12 Aydınlatın!


  Birçok saç uzmanı, hem kesim, hem de renk olarak daha açık tarzları öneriyor. Açık renkli saçlar, olgun kadınlar için çoğu zaman püf nokta niteliğinde.
 13. 13 Yaş sadece bir rakamdır


  Doğru saç kesimini bulurken, yaşınıza değil saçınıza odaklanın. Unutmayın ki her yaşta gayet çekici ve şık olabilirsiniz ve yaş gerçekten de rakamlardan ibaret. Bu yüzden de önemli olan saçınızın tipi, kalınlığı ve diğer etkenler.
 14. 14 Olgun ykışan saç şekilleri


 15. 15 Olgun kadınlara yakışan saç kesimleri


 16. 16 Olgun kadınlara yakışan saç kesimleri

  Olgun kadınlara yakışan saç kesimleri

Bir önceki yazımız olan En Korkunç 10 Kabus ve Anlamı başlıklı makalemizde en çok görülen kabuslar ve anlamları, En çok görülen rüyalar ve nalmaları ve kabuslar ve anlamları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

177
271 shares, 177 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
25
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
43
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
30
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
26
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
52
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
47
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
77
BEĞENDİM
İYİ İYİ
58
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
47
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Belli yaşlardan sonra saç şekilleri çok etki ediyor, hem görünüşü değiştiriyor hem daha tatlı gözükmemizi sağlıyor.

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı