Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken 10 Yabancı Dizi

Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken 10 Adet Yabancı Diziler Hakkında listemiz.1 min


143
80 shares, 143 points

Makaleye başlamadan önce belirtmek istediğim birkaç önemli konu var. Yabancı dizilerinin arasında o kadar çok güzel diziler var ki, izlediklerime baz alırsak listeye sadece bunları sığdırabilirdim. Listeyi daha uzun yapmak isterdim ancak konsept böyle…

Önemli olduğunu düşündüğüm ikinci konu ise sıralamadır. Belirlediğim bu sıralama rastgele oluşturulmuştur. Listeye girilen dizilerin sırası hiçbir şeyi göstermemektedir.

 1. 1 Game Of Thrones


  Tüm dünyada en çok izlenen ve tavsiye edilen dizilerinden birini listeye eklemezsek olmazdı. Game Of Thrones fantastik konusu ile izleyicileri televizyon başına kitlemeyi başarmıştır. Ülkemizde telif hakkı nedeni ile izlemekte sorun olsa da bir şekilde izlenebiliyor. Dizinin son sezonu için çekimler hala devam ediyor.

 2. 2 Breaking Bad


  Lise öğretmeni ve öğrencisini konu alan dizimizde, 2 başrol oyuncu bir araya geliyorlar. İlk başlarda birbirleri ile arasında sıkıntı olsa da ilerleyen bölümlerde her şey rayına oturmaya başlıyor. Ancak Walter White, kansere yakalandığını öğrendiğine işini bırakıp uyuşturucu üretmeye başlıyor. İzleyicileri tarafından çok beğenilen bir yapım olan Breaking Bad dizisini bitirdiğiniz zaman, diziye tekrar başlayacaksınız!

 3. 3 Prison Break


  2 kardeşi konu alan dizimizde, kardeşlerden birisi hapishaneye düşer. Başrol oyuncusu olan Michael Scofield, hapishaneye düşen kardeşini kurtarmak için mükemmel bir plan yapar. Ancak planı uygulayabilmek için ilk önce kardeşinin yanına, hapishaneye girmesi gerekmektedir. Dizinin bitmesine rağmen izleyicileri tarafından çok beğenilen Prison Break dizisinin yeni sezonu çekilmeye başlandı.

 4. 4 Supernatural


  Dizi bir şeytanın, iki kardeşin evlerine gelip annelerini öldürmesi ile başlıyor. Bu kardeşler büyüdükleri zaman Sam Winchester sınavına, ağabeyi Dean Winchester ise babasından kalan mesleği haline gelmiş avcılığı devam ettiriyor. Babasının av seyahatine çıkıp, geri dönmemesi ile Dean, Sam'i yanına alır ve babalarının peşine düşerler. Bu seyahat sırasında ise gördükleri yaratıkları öldürürler, insanlara ise yardım ederler. Supernatural dizisinin çok fazla sezonu olmasına rağmen, izleyici kalitesi muazzam derecede iyidir. Diziyi bitirip, birkaç kez bitirenler bile tanıyorum...


 5. 5 Vikings


  Vikingleri konu alan dizide başrol oyuncusu olan Ragnar Lothbrok ilk başta bir köyü işgal eder. Sonra savaşarak topraklarını genişletmek ister. Dizide çok savaş olması, aksiyon severlerin adeta kalbine kadar inmiş durumda. Oradaki ortamı size yaşatacak kadar mükemmel olan Vikings dizisini izlemenizi tavsiye ediyoruz.

 6. 6 Lost


  Bir uçak kazası sonucu ıssız adaya düşen yolcuları anlatan bilim kurgu dizisidir. Adada hayatta kalmaya çalışan ekip, birbirinden farklı zorluklar ile karşılaşacaklar. İzlerken çok şaşıracağınız bu dizide sizi çok sürpriz bekliyor.

 7. 7 Black Mirror


  Teknolojinin zararlarını konu alan bu minik dizimizde, her bölüm farklı bir olay, farklı kişiler ile tanışacaksınız. Birbirinden farklı oyuncuları sayesinde her bölüm ayrı bir zevk veren Black Mirror dizisini bitirmek istemeyeceksiniz. Ancak bu mümkün değil. Sürükleyen bir dizi olduğunu, izlemeye başladığınız zaman anlayacaksınız.


 8. 8 The Walking Dead


  Kıyamet sonrasında geçen dizide dünyayı zombiler ele geçirmiş durumda. Hayatta kalmaya çalışan ekibimiz, birbirlerinden farklı mekanlara giderek, erzak toplayarak, ekibe insan arayarak, yeri geldiğinde ise ekipten birileri ölerek, yılmadan yollarına devam ediyorlar. Zombiler yetmiyormuş gibi dizimizde başka düşmanlar ile karşılaşıyorlar. Şuanda 7. sezonu yayımlanan The Walking Dead dizisi izleyen kitlesi tarafından çok olumlu tepkiler alıyor.

 9. 9 Sherlock


  Dahi bir dedektif olan Sherlock Holmes, tüm dünya tarafından tanınan bir dedektif'tir. İmkansız olarak adlandırılan olayları bile rahatlıkça çözebilen Sherlock, izleyicileri ekrana kitlemeyi başarmıştır. Her sezonu 3 bölüm olup, sezonları 3 veya 4 yılda bir çıkıyor.

 10. 10 Daredevil


  Marvel yapımı olan Daredevil gündüzleri avukat, geceleri ise maske takan ve şehrini savunan bir süper kahraman.İnsanlara yardım ederek onları hayatta tutmaya çalışıyor. Ancak bunu yapabilmesi için arkadaşlarından, sevdiği kadından vazgeçmesi gerekiyor. İkisini birden yürütebilecek mi? İzleyip öğreneceğiz...

Bir önceki yazımız olan Dünyaya Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi başlıklı makalemizde Günlük Hayata Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi, Hayata bakışınızı değiştirecek 10 Güçlü Bilgi ve Listeler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

143
80 shares, 143 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
14
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
13
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
13
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
9
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
5
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
1
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
18
BEĞENDİM
İYİ İYİ
14
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
16
İDARE EDER!
MaddeveBosluk

Madde ve Boşluk iç içe yaratılmışken İNSAN nasıl olurda salt madde peşinde koşar....!

0 Comments

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı