Ölmeden Önce Söylenmiş en İlginç Sözler

Dünyaca ünlü olan yazar, ressam, besteci ve filazofların ölmeden hemen önce söylediği akıl karıştırıcı ve bir o kadar da felsefik son sözleri. 1 min


172
82 shares, 172 points
 1. 1 Charlie Chaplin


  88 yaşında ölmeden önce Tanrı ruhunu affetsin diyen papaza ''Neden olmasın? Ne de olsa kendi malı'' diyerek son şakasını yapmıştır.
 2. 2 Nostradamus


  Ünlü kehanetci Nostradamus vefat etmeden bir gün önce kendi ölüm kehanetini bilmiştir. Yanındakilere ''Yarından itibaren burada olmayacağım'' demiş ve uyuduktan sonra uyanamamıştır.
 3. 3 Karl Marx


  64 yaşında hasta yatağında ölümünü beklerken çevresindekiler ondan felsefik sözler bekliyordu. Ancak ter köşe bir cevap veren Marx ''Hadi oradan. Son sözler yeterince doğru söz söylememiş aptallar içindir'' diyerek hayata veda etmiştir.
 4. 4 Bob Marley


  36 yaşında deri kanserinden ölen şarkıcının son sözleri ''Para hayatı satın alamaz'' olmuştur. Hayat felsefesine uygun olan bu sözleri oğluna söylemiş ve vefat etmiştir.
 5. 5 Mozart


  35 yaşında hayata veda eden ünlü besteci ''Ölümün tadı dilimin ucunda, bu dünyadan olmayan bir şeyler hissediyorum'' diyerek hayata veda etmiştir.
 6. 6 Che Guevara


  Arjantinli ünlü devrimci Che Guevara esir düştükten bir gün sonra onu idam etmek için yanına gelen askere ''Buraya beni öldürmek için geldiğini biliyorum. Vur beni korkak, yalnızca bir adam öldürmüş olacaksın'' diyerek kararlı duruşundan asla ödün vermediğini belli etmiştir.
 7. 7 III. Richard


  İngiltere Kralı olan III. Richard savaş meydanında vefat etmiştir. Düşman askerleri tarafından atı alınan ve esir düşürülen kral askerlerine dönüp '' At, bir ata krallığımı veririm'' dese bile bu isteği olmamış düşman askerleri tarafından öldürülmüştür.
 8. 8 Nicolay Gogoy


  Ünlü Rus yazar son baygınlık anlarında '' Bir merdiven, çabuk bir merdiven getirin'' diye seslenmiştir. Ne gördüğü bilinmeyen yazarın son sözü fenomen sözler arasındadır.
 9. 9 Marco Polo


  Ünlü seyyah olan Marco Polo 1969 yılında vefat ederken ''Kimse bana inanmayacağı için gördüklerimin yarısını bile anlatmadım'' diyerek insanları merak içinde bırakmıştır.
 10. 10 Leonardo Da Vinci


  Ünlü Mona Lisa tablosu ile tanınan ressam ölmeden önce ''Çalışmalarım olması gereken kalitede olmadığı için Tanrı'yı ve insanları gücendirdim'' diyerek hayata veda etmiştir.

Bir önceki yazımız olan En Korkunç 10 Kabus ve Anlamı başlıklı makalemizde en çok görülen kabuslar ve anlamları, En çok görülen rüyalar ve nalmaları ve kabuslar ve anlamları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

172
82 shares, 172 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
19
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
28
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
36
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
39
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
35
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
35
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
63
BEĞENDİM
İYİ İYİ
41
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
49
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

5 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bir çoğuna anlam veremedim açıkçası, ne demek istedikleri çoğunun yarıda kalmış bazıları belkide büyük sır perdelerini kaldıracakken hayata veda ettiler.

 2. Bazılarının ölmeden önce söyledikleri sözler çok efsane olmuşlar, bu drumda bile efsane bir söz söylemeyi başarabilmişler.

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı