Oscar Kazanamayan En İyi 10 Hollywood Ünlüsü

Bu liste, hak ettikleri halde kendi alanlarında asla Oscar alamayan kadın ve erkekleri içerir. 1 min


150
78 shares, 150 points

Bu liste, hak ettikleri halde kendi alanlarında asla Oscar alamayan kadın ve erkekleri içerir. Bu listeye Fahri Oscar sahipleri veya Ömür Boyu Başarı Ödülü Oscar’ları dahil değildir.

 1. 1 Albert Finney


  Albert Finney, hayatı boyunca 5 defa Oscar'a aday gösterildi. En dikkat çekici performansı Tom Jones’tu. Ayrıca Erin Brokovich, The Dresser ve Volcano için de aday gösterildi. Finney'i bir filmde hiç görmediyseniz, az bilinen filmlerinden bir tanesi olan ve klasik bir öğretmeni canlandırdığı The Browning Version’u izleyebilirsiniz.

 2. 2 Richard Burton


  Richard Burton 7 defa Oscar’a aday gösterildi. Bu 7 adaylığın tamamı da En İyi Aktör kategorisindeydi. En iyi rolü ise Who’s Afraid of Virginia Wolf filmindeydi.

 3. 3 Angela Lansbury


  Bayan Lovett. Oscar ödülü alamamış olması gerçekten enteresan. Lansbury 3 defa Oscar’a aday gösterildi. Bunlardan en önemlisi ise Dorian Gray’in Portresi ve Manchurian Candidate isimle filmlerdi. Ancak hepsinden çok insanlar tarafından tanınan rolü Sweeney Todd’daki Bayan Lovett rolü oldu.

 4. 4 Peter O’Toole


  Peter O’Toole, Oscar kazanmadan aday gösterilme rekorunu elinde tutuyor. En son 2006 yılında Venüs'teki muhteşem performansıyla 8. kez aday gösterildi. Atticus Finch rolünde oynayan Gregory Peck Oscar’ı kazanmasaydı, 1962'de Arabistanlı Lawrence’daki rolüyle Oscar’ı kendisi alabilirdi.

 5. 5 Fred Astaire


  Uzun kariyerinde sadece bir kez aday gösterildi. AFI’nın tüm zamanların en iyi oyuncuları arasında beşinci sırada. Towering Inferno filmindeki rolüyle aday gösterildi ama kazanamadı. Daha sonra onursal ödüller aldı. Ginger Rogers ile yaptığı müzikal filmler en ünlüleriydi.

 6. 6 Greta Garbo


  Şu anda AFI’nın tüm zamanların en iyi kadın yıldızları arasında beşinci sırada yer alıyor. Sessiz filmin kraliçesiydi ve bugüne kadarki en unutulmaz film performansları sayesinde tanındı. Dört kez aday gösterildi ama asla kazanamadı. Aday gösterildiği filmler Anna Christie, Romance (her ikisi için de 1930'da aday gösterildi), Camille ve Ninotchka filmleriydi.

 7. 7 Deborah Kerr


  Deborah Kerr'ı Kral ve Ben filmindeki Anna Leonowens rolüyle tanınmakta. Oscar ödülü için tam 6 kez aday gösterildi ama asla kazanamadı. Tüm zamanların en iyi kadın oyuncularından biri olarak kabul edilir. En İyi Kadın Oyuncu rolünde bir kadın için 6 kez ile en fazla aday gösterilen kişi oldu. Ayrıca Edward My Son, From Here To Eternity, Heaven Knows, Mr. Allison, Seperate Tables ve The Sundowners filmlerindeki rolüyle aday gösterildi.

 8. 8 Cary Grant


  Cary Grant, AFI’nın tüm zamanların en iyi oyuncuları arasında ikinci sırada. En çok North By Northwest, Philadelphia Hikayesi ve Hırsızı Yakalamak da dahil olmak üzere tüm zamanların en iyi filmleri arasında gösterilen bu filmlerle tanınır.

 9. 9 Alfred Hitchcock


  Hitchcock, tüm zamanların en büyük yönetmenlerinden biri olarak görülür. Asla bir Oscar kazanmadı. Rear Window, The Birds, Rebecca, Lifeboat ve Spellbound gibi klasikleri ile tanınır. Bu filmlerin tamamında Oscar’a aday gösterilmiştir. Hepsinde olmasa dahi en azından bir tanesinde Oscar kazanmayı hak etmiştir.

 10. 10 Charlie Chaplin


  Charlie Chaplin, hiçbir zaman Oscar kazanmadı! Bunun, halkın Oscar'lara aldırış etmemesi nedeniyle olduğu söyleniyor. Bununla birlikte, Charlie Chaplin birçok kişi tarafından tüm zamanların en etkili ve en büyük oyuncusu olarak kabul edilir. Hiç şüphe yok ki en azından bir tane kazanmalıydı!

Bir önceki yazımız olan Sinemanın ilk 10'u başlıklı makalemizde İlk korku filmi, İlk sesli çekilmiş film hangisidir? ve ilk sinema filmi hangisidir? hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

150
78 shares, 150 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
13
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
11
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
7
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
8
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
20
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
19
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
21
BEĞENDİM
İYİ İYİ
12
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
12
İDARE EDER!
Medeni PEKDEMİR

Zaatalim Şifai bitkilerle uğraşı halinde olmakla birlikte , daimi üyesi olduk İB Topluluğunun :)

0 Comments

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı