Rusya’nın Sahip Olduğu 10 Gelişmiş Silah Sistemi

Rusya' nın ürettiği en güçlü silahların listesini hazırladık . 1 min


142
83 shares, 142 points

2012 Yılında Putin’in yeniden başkan seçilmesi ile savunma ve silah sanayisine ağırlık veren Rusya oldukça büyük savaş oyuncakları yapmayı başardı. 2015 yılında savunma ve silah üretimine tam olarak 66.4 Milyar dolarlık yatırım yapan Rusya Dünya’da savunmasına en çok para harcayan 4. ülke olmuştu.
845.000 Kişilik dev bir orduya, 22.550 Tank ve 1.399 Savaş uçağına sahip olan Rusya caydırıcı olabilmek için kalabalık ordu anlayışı yerine teknolojik ve taktiksel gelişmeyi hedefliyor.

 1. 1 Pantsir-S1


  Orta mesafeye kadar havadan gelen füzelere karşı etkili bir savunma aracı olan Pantsir-S1'in üzerinde tam 12 yerden anti-hava topu bulunmakta. Bunun yanında üzerinde 2 adet tam otomatik 30mm taramalı silahı mevcut.

 2. 2 Sanal Denizaltı - Novorrossiysk


  Novorrossiysk adındaki bu denizaltı dizel-elektrik kullanan ilk denizaltı ünvanına sahip. Bu ölüm makinasının mühendisleri denizaltındayken hiçbir sistem tarafından algılanamayacağını savunuyor.

 3. 3 BUK-2 Füze Sistemi


  14 km'ye kadar ulaşan menzili ve 154 sayısına kadar savaş başlığı taşıyabilmesi bu bataryayı etkili bir silah haline getirmiş.

 4. 4 Rus Concorde’si - Tu-160


  Sovyetler Birliği zamanında başlanmış bir projenin son hali diyebiliriz. Dev bir bombardıman uçağı olan Tu-160 40.000 kg bomba taşıyabiliyor. Bu özel savaş silahını daha da özel yapan bir diğer özelliği ise bu bombardıman uçağından dünyada sadece 16 tane olması.

 5. 5 T-90


  Rusya'nın elinde bulunan en güçlü tank. Uzaktan kontrol sistemi bulunan tankın birde makineli tüfeği bulunuyor. 125 mm Tank mermisi atabiliyor.

 6. 6 Mi-28 Atak Helikopteri


  Çıkarma operasyonlarında oldukça etkili olan atak helikopteri 4 adet anti-tank füzesi taşıyor. İstenirse fazladan roket ve silahta eklenebiliyor.

 7. 7 S-300


  Takip edenlerin Rus bayram ve törenlerinde sıkça gördüğü bu silah yerden havaya füze sistemi ile çalışmakta. Tek seferde 6 uçak düşürebilen bu alet uçak başına 12 adet füze yolluyor. Yolladığı her füze saatte 300 km hız ile hedefine ulaşıp yok ediyor.

 8. 8 Typhoon Sınıfı Nükleer Denizaltı


  14.700 Ton ağırlığındaki bu ölüm makinesi 16 bulava büyüklüğündeki balistik füzeleri ve Nükleer savaş başlıkları ile Rusya'nın elindeki en büyük kozlardan birisi konumunda.

 9. 9 RS-24 Yars


  ıtalararası balistik füze sistemi olan Rs-24 Yars 16.000 km uzağa füze gönderebiliyor. 2010 Yılından beri resmi törenlerde sergilenen füze sisteminde Hiroşima'ya atılan 'Küçük Çocuk' isimli atom bombasından 100 kat daha çok hasar verebilen başlıklar bulunuyor.

 10. 10 Mig-35 Çok Amaçlı Savaş Jeti


  Hem hava hem yer saldırılarında oldukça etkili olan savaş jeti önceki versiyonundan %30 daha hızlı yani saatte 2400 km hıza ulaşabiliyor. Deniz yüzeyine bombardıman ve it dalaşında da oldukça iyi durumda.


Bir önceki yazımız olan Dünyaya Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi başlıklı makalemizde Günlük Hayata Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi, Hayata bakışınızı değiştirecek 10 Güçlü Bilgi ve Listeler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

142
83 shares, 142 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
11
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
13
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
10
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
6
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
1
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
16
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
17
BEĞENDİM
İYİ İYİ
12
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
8
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

0 Comments

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı