Şamanların Hayat hakkında 10 öğütü

Şamanların Hayat ve Yaşam hakkında 10 ilginç öğütü1 min


134
73 shares, 134 points

Şamanlar, tabiat dışı yetkileri olduğununa inanılan varlıklardır. Birçok eski medeniyet ve devletlerde görülmüştür. Şamanizm dini de o zaman yaygınlaşmıştır. Kendilerine özel elbise ve sesler , müzik aletleriyle ruhlarla iletişim kurarlar böylelikle medeniyetler içlerinde kendilerine yer edinmişlerdir. Din adamından ziyade büyücü diyebileceğimiz Şamanlar, Hayata dair de birçok öğütleri vardır. Bunlar bazı ilginç öğütleri ;

 1. 1 HAYAT BİR DENEYİM ALANIDIR


  Size verilen kadere karşı gelmeyin. Bu kaderi yaşayış biçiminiz ve kararlarınız sizlerin deneyimlerinizi oluşturucaktır. Her adımında zihin ve aklını doğru kullanmalısın doğru deneyimler seni başarıya ulaştıracağı gibi kötü deneyimlerinin yolundan devam edersen senin için iyi olmayabilir.

 2. 2 HAYVAN FİGÜRLÜ TAŞLARA DİKKAT EDİN


  Hayvan görsellerine benzeyen veya üstünde figürü bulunan taşları yerlerinden özel bir tören olmadan oynatmayınız. Eğer taşı oynatırsanız hayatınızda devamlı aksilikler olacaktır. Taşı almak isterseniz : Oranın şamanına başvurun ve ona takas teklif edin.

 3. 3 PİŞMANLIK DUYGUSU İÇİN KENDİNİZİ KISITLAMAYIN


  Geçmiş yaşadığınız kötü bir olaydan duyduğunuz pişmanlığı kendinize hapsederseniz kendinizi sınırlandırmış olursunuz. Neler oluyorsa bunlar, Ruhların isteğiyle olmuştur ve en iyi olacak durum budur.

 4. 4 HATA OLARAK GÖRDÜĞÜN DEĞERLER BİRER DERS DEĞERİNDEDİR


  Yaşamın sürecinde karşılaştığın zorluklar içinde yapacağın seçimleri hayatına etki edecektir. Bu seçimlerden yanlış, kötü veya doğru, iyi olarak birini seçmen gerekecek. Bilmeden yanlış yola gidersen bu senin hata yaptığını göstermez aksine bu sana, Ders niteliği verir. Bu dersi iyi öğrenirsen tekrar aynı yola düşmeyeceksin.

 5. 5 BEDENİNİ HERŞEYDEN ÇOK SAHİPLEN


  Vücudunuz senin kabındır. Tüm ruhsal veya duyduğun hissiyatlerin varlığı olan bedenine sahip çık onu koru. Bedenin seni doğduğun vakitten, öleceğin vakite kadar terketmeyeceği gibi seni sımsıkı saracaktır.

 6. 6 KARARLIYSAN KENDİNE GÜVEN


  Arasında kaldığın ikilemler ve korku seni yanlış yola saptırmak için elinden geleni yapacaktır. Ancak sen kararı verdiysen, bu yolda başarısızda olsan tekrar denemelisin. Ümidini aslaha kaybetmemelisin.

 7. 7 HÜRMET GÖRMEK İSTİYORSAN BAŞKALARINA SAYGI DUY


  Sizi iyi yapmaya veya kötü yapmaya çalışan birinin kararlarını, tekliflerini geri çevirin. Şahsen sizi kötü yapmak için birinin teklifini redederseniz, Kendisi daha da kötüleşecektir.

 8. 8 DEĞİŞİM İSTİYORSAN KENDİNDEN BAŞLAMALISIN


  Dünyayı değiştirmek istiyorsan bunu ilk olarak kendinde gerçekleştirmelisin aşk ve keyif ikilimenin sonuçlarına varıp sınırlarını belirleyip, kendi yelpazeni çizmelisin böylelikle dünyanın değişimi için ilk adımı atmış olacaksın.

 9. 9 SIKINTILARIN VAR İSE ŞARKI SÖYLE


  Üzerinizde kötü bir enerji varsa bitkinlik, yorgunluk gibi kalbinizin istediği şarkıyı söyleyin, bazen onunda konuşması gerekebilir.

 10. 10 BULDUĞUN NESNELER SANA MESAJ OLABİLİR


  Yolda veya bir mekanda bulduğun küçük bir nesneyi ( cismi ) eve götürüp bir kenara koyabilirsin. Bu nesne cennet’ten size gönderilmiş bir tılsam, mesaj olabilir. Bunu dikkate almalısın ve işaretleri fark etmelisin.

Bir önceki yazımız olan Dünyaya Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi başlıklı makalemizde Günlük Hayata Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi, Hayata bakışınızı değiştirecek 10 Güçlü Bilgi ve Listeler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

134
73 shares, 134 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
7
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
9
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
5
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
3
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
15
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
13
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
13
BEĞENDİM
İYİ İYİ
8
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
4
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

0 Comments

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı