Tarihteki En İyi ve En Kötü 5 Makyaj Trendi

Makyaj trendleri, modadaki diğer her şey gibi sürekli değişir. Bugün güzel kabul edilen bir görünüm, bundan birkaç yıl sonra korkunç olarak kabul edilebilir. 1 min


139
76 shares, 139 points

Makyaj trendleri, modadaki diğer her şey gibi sürekli değişir. Bugün güzel kabul edilen bir görünüm, bundan birkaç yıl sonra korkunç olarak kabul edilebilir. Moda göreceli olsa da, hem iyi hem de kötü makyaj stillerinin tarihi boyunca bazı belirgin göze çarpmalar var. Bu güzellik görünümlerinden bazıları klasikleşmiş ve nesiller boyu sürmüştür. Ancak diğerleri yetersiz kalmıştır. O kadar garip ki, ilk başta nasıl bu kadar popüler oldukları hala merak edilmekte. En kötü makyaj trendlerinden bazıları düpedüz tehlikelidir.

 1. 1 En İyi: Kanatlı Eyeliner


  Kanatlı eyeliner stilinin bir tarihi yoktur. Son yıllarda en popüler stillerden biri olan bu görünüm, yüzyıllar boyunca olduğu gibi hala bir klasiktir. Kadınlar, Vogue Arabia tarafından belirtildiği gibi, eski Mısır'dan bu yana mükemmel kanatlı göz (kedi gözü olarak da bilinir) kullanmaya çalışıyorlar. O günlerde, kadınlar gözlerini sadece güzel görünmesi için değil, aynı zamanda onları nazardan koruduklarına inandıklarından dolayı siyah ve yeşil renkte boyadılar.

 2. 2 En Kötü : Pırıltı


  Tamam, pırıltılı güzel ve hayatlarında biraz daha ışıltı istediği için kimseyi suçlayamayız. Ancak, aslında yüzünüze parıltı uygulamak oldukça korkunç bir makyaj trendi. Bu küçük lekeler ışığı yakalayabilir ve insanların gözünü alabilir. Her bir parça küçük bir plastik parçası olduğundan, gözünüzü çizebilir ve aşırı durumlarda enfeksiyona ve hatta körlüğe yol açabilir.

 3. 3 En İyi: Kırmızı Ruj


  Mükemmel yakut kırmızısı dudaklar, hiç modası geçmemiş gibi görünen ikonik bir görünümdür. Sofistike ve duygusallık uyandıran kırmızı dudaklar, uzun zamandır kadınlıkla ilişkilendirilmiş ve hatta feminist bir ifade olarak benimsenmiştir. 20. yüzyılın başlarında, güzellik firması Elizabeth Arden, oy hakkı için mücadele eden kadınlara kırmızı ruj sağladı ve bu şekilde ruj, kadınların oy hakkı hareketinin belirleyici bir işareti haline geldi.

 4. 4 En Kötü: Fazla Çizilmiş Dudaklar


  Bizi yanlış anlamayın: Dudak kalemi güçlü bir şey olabilir ama ne kadar uygulanması gerektiği konusunda bir sınırlama var. Bu sınır nedir diye sorabilirsiniz? Genel olarak konuşursak, eğer astarınız gerçek dudak çizginizden çok uzaksa, işler karışır. Elbette, abartılı bir astar olan Kylie Jenner gib dudaklarınızın biraz daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Sadece çizdiğiniz çizgiyi kimsenin doğal dudak çizginiz olduğunu düşünerek kandırmayacağınızı bilmelisiniz.

 5. 5 En İyi: Aşk Tanrıçasının Yayı


  Fazla abartılmış dudak kalemi kötü bir trend olabilir ancak yay şekli yanlış bir şekil değil. Bu çarpıcı tarz 1920'lerde geri döndü. Hollywood’un en sevilen aktrislerinden biri olan Clara Bow’dan esinlenen aşk tanrıçasının yayı, ortası dikey olarak uzatılmış ve genişliği kısaltılmış kırmızı dudaklardan oluşuyordu. Güzellik dünyasında, aş tanrıçasının yayı terimi, okları ile aşkı ve tutkuyu uyandırdığı söylenen mitolojik Roma aşk tanrısının sahip olduğu çift eğimli yay şeklindeki üst dudağın şeklini tanımlamak için de kullanılır.

 6. 6 En Kötü: Güzellik Yamaları


  Güzellik yamaları tarihin en tuhaf makyaj trendlerinden biridir. Yüz yamaları eski zamanlarda lekeleri ve yaraları örtmenin bir yolu olarak ortaya çıkarken, 16. yüzyılın sonlarında bir moda çılgınlığına dönüştü. İnsanlar bir aksesuar olarak yüzlerine siyah lekeler yapmaya başladılar. Sanat tarihçisi Kimberly Chrisman-Campbell, Collectors Weekly'e “Cildin güzel görünmesi ve yüzün göz gibi belirli kısımlarına dikkat çekmesi düşünülüyordu” dedi. Yamalar yüze bir yapıştırıcı, tükürük ile yapıştırılmış, siyah kadife veya ipekten yapılmıştır. Küçük yuvarlak noktalar, hilal aylar veya yıldızlar gibi daha ayrıntılı şekiller olabilirler. Fransa’da başlayan bu akım Avrupa'nın diğer bölgelerine genişledi ve yüzlerce yıldır bir moda olarak devam etti. Şaşırtıcı bir şekilde bu güzellik yamaları 20. yüzyılın başlarında bile yaygındı ve Jean Harlow gibi aktrisler bu yamaları meşhur ettiler.

 7. 7 En İyi: Kırışıklıkları Yok Etmek


  Bu görünüm, göz kapağı kırışıklığınızın üzerinde daha koyu bir gölge ve kapağın üzerinde daha açık bir gölge şeklinde yapılır. Bu trend sessiz film yıldızlarının gözlerini daha dramatik hale getirmek için kullandığı Hollywood'un ilk günlerine dayanıyor. Keskinlik aynı zamanda derinlik yaratmaya yardımcı olur, bu nedenle trend herkes için harika görünse de, özellikle küçük gözlü bayanlarda çok daha etili olur.

 8. 8 En Kötü: Kurşun Makyajı


  Bugünlerde insanlar bronzlaşmak istiyorlar, ancak yüzyıllar boyunca hep soluk bir cilt istediler. Bu eğilim, daha fazla insanın geçimini sağlamak için açık alanlarda çalışmak zorunda kaldıkları günlere dayanıyor. Bu nedenle açık ten bir insanın dışarıda çalışmak zorunda kalmayacak kadar varlıklı olduğunu gösteren sosyal statünün bir göstergesiydi. Daha hafif bir cilt arayışı insanların yüzlerini çeşitli maddelerle kapatmaları için ilham verdi. Kraliçe I. Elizabeth çiçek hastalığının izlerini örtmek için kurşun ve sirke bileşiği olan Venedik fondöteni kullandığı biliniyor ve bu uygulama en az 18. yüzyıla kadar sürdü. Ancak deriyi hafifletmek için kurşun kullanma uygulaması eski Roma’ya kadar uzanıyor.

 9. 9 En iyi: Şekillendirme


  Şekillendirme temelde bir sihirdir. Tamamen farklı görünmenizi sağlar ve yüzünüzün belli bölümlerini vurgulayarak diğer kısımlarının küçük görünmesini sağlar. Modern zamanların en sıcak trendlerinden bir tanesidir. 2012 yılında Kim Kardashian, Instagram hesabı aracılığıyla şekillendirmenin sırlarını açıklayarak halkın dikkatini çekti. Sosyal medyanın gücü sayesinde halk bu durumdan haberdar oldu.

 10. 10 En Kötü: Neon


  80'lerde yaşadıysanız, neon adındaki büyük trendi hatırlarsınız. Peki, neden bu kadar önemliydi? Kim bilir! Neon makyajı 20. yüzyılın sonlarında çok popülerdi, insanlar parlak renk tonları sadece bir tek değil, birden çok katmanı uyguluyorlardı. Cilt tonunuzla örtüşecek bir renk bulmak da gerçekten zor. Neon renkler çok parlak olduğundan, size uyacak bir renk tonu seçerken özellikle dikkatli olmalısınız. Koyu tenli biri üzerinde parlak renkler iyi görünse de, tarihin en garip makyaj görünümlerinden birini yaratma çabası aslında bir sorun gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Shakespeare'in Gerçek Kimliği Hakkında Sizi Şaşırtacak 10 Teori başlıklı makalemizde Listeler, Shakespeare kimdir ve Shakespeare'in gerçek kimliği hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

139
76 shares, 139 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
9
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
11
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
6
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
6
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
17
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
14
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
14
BEĞENDİM
İYİ İYİ
9
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
7
İDARE EDER!
Medeni PEKDEMİR

Zaatalim Şifai bitkilerle uğraşı halinde olmakla birlikte , daimi üyesi olduk İB Topluluğunun :)

0 Comments

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı