Unutulmaz 10 Muhteşem Çizgi Dizi

Çocukluğumuza Damgasını Vurmus Unutulmaz Çizgi Filmleri1 min


128
64 shares, 128 points

Hepimizin küçükken izlediği ve etkisi altında kaldığı çizgi filmler olmuştur. Şimdi bile aklımıza görünce keşke tekrar çıksa da izlesek diyenler olacaktır. Gerçekten kaliteli yapımlardı. Şimdiki çizgi dizilere bakıp kıyaslamak mümkün bile değil. Size o eski günleri bir nebze de olsa yaşatabilmek için bu güzel listeyi hazırladık. Kendinizi hazırlasanız iyi olur az sonra bazı arkadaşlar duygulanacak.

 1. 1 Red Kit


  Listemizin ilk sırasında yanlız kovboy Red Kit bulunmakta. Gölgesinden bile daha hızlı silah çeken bu adam atı Düldül ve köpeği Rintintin ile Daltonların peşinde az koşmadı. Daltonlarda hatırladığınız gibi dört kardeş dizi boyunca banka soymaya ve Red Kit'ten kurtulmaya çalışmışlar. İnsanların çoğu dalton kardeşlerin isimlerini unutsada biz size söyleyelim

  Joe Dalton: En ufak olan dalton olan joe gruptaki bütün kararları verir aynı zamanda dalton kardeşler arasında en zeki olandır. Çabuk ve çok sinirlenir.
  William Dalton: Grupta etkin bir rolü olmamasına karşın Joe sinirlendiğinde sakinleştirmeye çalışır.
  Jack Dalton: Bu daltonda william kardeşi ile aynı özelliklere sahiptir.
  Averell Dalton: Grubun en uzunu ve en aptal olan daltondur. Sürekli yemek yer.

 2. 2 Atom Karınca


  Bir karınca ne kadar güçlü olabilir ki ? Atom karınca bize bunu fazlasıyla göstermişti tek başına tankları kaldırabilen ve gücü bittiğinde evine gelip ağırlık çalışan bu karıncayı da unutmadık.

 3. 3 Temel Reis


  Ispanak ile güçlenen ve çocuklara sebze yemenin iyi bir şey olduğunu anlatmaya çalışan Temel Reis, Safinaz için Kaba Sakal ile girdiği amansız mücadele hepimizi bir dönem ekranlara kilitlerdi.

 4. 4 Yu-Gi-Oh


  İşte geldik benim favorim olan diziye bazı arkadaşlar bana kızabilir bu bir çizgi film değil animedir. Yugi büyük babasından aldığı bir bulmacayı çözer ve bu bulmacanın içindeki ruh ile birlikte Düello canavarları adında bir oyun oynar bu oyun kartlarla ve kartların içindeki canavarlarla oynanıyordu. Keşke gine televizyonu açtığımda karşıma gelse diye içimden geçiririm.

 5. 5 Tsubasa


  Kaptan Tsubasa futbol meraklısı bir çocuktur. Mahalle takımında başlayan futbol tutkusu milli takıma kadar uzanır en büyük hayali olan ülkesini temsil etme ve futbolda en tepeye çıkmaktır. Maçlar genelde 2/1 veya 1/2 biter ve eğitici bir çizgi filmdir Dünya'nın yuvarlak olduğunu anlayabilirsiniz. Topun atılan şutlardan sonra şekil değiştirmesini saymıyorum bile 🙂

 6. 6 Beyblade


  Beyblade metal disklerle oynanan ve bu metal disklerin birbirlerini durdurmaya çalıştığı güzel bir oyun. Karakterlerimiz bu oyunu oynuyor zevkli ve eğlenceli bir çizgi filmdi.

 7. 7 Pokemon


  Unutulmaz çizgi film denince akla ilk gelenlerden pokemon tabiki Bu çizgi filmin Türkiye'de anısı büyüktür. Ben Pikaçuyum diyerek camdan atlayan o çocuğu unutmak imkansız bu olay üzerine Türkiye'de final bölümü bile oynatılmadan yayından kaldırılmıştı. Karakterler çevrelerinden buldukları pokemonları topların içine hapsediyor ve bu yakaladıkları canavarları düellolarda kullanıyorlardı.

 8. 8 Ayı Yogi ve Olimpiyatlar


  İzlerken zevk aldığım çizgi filmlerden biriydi gerçekten en güzel yanı ise çoğu çizgi film kahramanının aynı sahnede olmasıydı. Değerli'nin yaptığı hilelerden sonra ki gülüşü çok hoşumuza giderdi. O gülüşü kim unutabilir ki 🙂

 9. 9 Pembe Panter


  Konuşmaların olmadığı bu güzel çizgi film keşke hala devam etse dediğimiz başka bir yapım. Şarkısının hala aklımda olduğu ve bu yazıları yazarken mırıldandığım aklımıza kazınan güzel bir çizgi filmdi.

 10. 10 Cedric


  Cedric sıradan bir ailenin zeki ve tembel tek çocuğudur. Büyük babasıyla beraber yaşarlar büyük babası eski demir yolu işçisi ve bilgili bir adam olduğu için Cedric'e kızlar ve hayat konusunda taktikler verir.

 11. 11 Tom ve Jerry


 12. 12 Buggs Buny


 13. 13 Scooby-Doo


 14. 14 He-man


 15. 15 Taş Devri


 16. 16 Müfettiş Gadget


 17. 17 Ninja Kaplumbağalar


 18. 18 Richie Rich


 19. 19 Şirinler


 20. 20 Tazmanya Canavarı


 21. 21 Road Runner


Bir önceki yazımız olan Dünyaya Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi başlıklı makalemizde Günlük Hayata Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi, Hayata bakışınızı değiştirecek 10 Güçlü Bilgi ve Listeler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

128
64 shares, 128 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
3
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
2
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
16
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
16
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
11
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
8
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
12
BEĞENDİM
İYİ İYİ
4
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
19
İDARE EDER!
Sezai USTA

Anadolu çoğu sezai :)

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı