Üzerinde Düşünülmesi Gereken Açık Mutfak Tasarımları

Mutfak herhangi bir evde son derece gereklidir. En iyi yemeklerin hazırlandığı ve ailenizin genelde toplandığı yerdir. 1 min


156
130 shares, 156 points

Mutfak herhangi bir evde son derece gereklidir. En iyi yemeklerin hazırlandığı ve ailenizin genelde toplandığı yerdir. Ancak, herkes birkaç çeşit mutfak olduğunu bilmiyor. Dış mekân mutfağı, kesinlikle göz önünde bulundurmanızı önerdiğimiz mutfaklardan biridir. Mesele şu ki böyle bir mutfak size normalden çok daha fazla imkân sunuyor. Sıcak bir Pazar öğleden sonrası veya rahat bir akşam olsun, dışarıda yemek yemek her zaman güzeldir. Arka bahçenizde böyle bir akşam yemeği yiyebilir misiniz?

 1. 1 Izgaralı ve Modern Mutfak


  Modern bir dokunuşa sahip açık bir mutfak arıyorsanız, o zaman bu size uygun olabilir. Mesele şu ki, barbekü hayranıysanız mutlaka bir ızgaraya ihtiyacınız var ve bu ızgara bu mutfakta mevcut. Dahası, tüm kirli bulaşıkları yıkamak için içinde bir lavabo bulunduğundan, kolayca dışarıda da bulaşıkları yıkayabilirsiniz. Ayrıca, dış mekân mutfak dolapları, iç mekanlarda olduğu kadar gereklidir, çünkü orada da her zaman için bir şeyler bulundurmaya ihtiyacınız olacak.

 2. 2 Mutfak Masalı Modern Tasarım


  Bir başka modern dış mekân mutfak tasarımı masalı olanıdır. Bu tür bir mutfak, büyük bir aileye sahip olanlara uyacaktır. Ayrıca, mutfağınızda yemeğinizi yaparken her şeyin mükemmel bir düzende ve ulaşılabilir olmasını istiyorsanız, böyle bir asanın açıkça yeri doldurulamaz. Dışarıdan gelen ışığa rağmen, mutfakta bir miktar elektrik aydınlatması da eklemeniz gerekebileceği aklınızda bulunsun.

 3. 3 Fonksiyonel Izgaralı Açık Mutfak Tasarımı


  Birçok insan, ızgara partileri için mükemmel olan dış mekân mutfak tasarımları arıyor. Onlardan birine sahip olmanız durumunda, tam olarak dikkat etmeniz gereken şey budur. Mesele şu ki, iyi yapılmış ızgara konu olunca mevcut tüm fonksiyonlara ihtiyacınız var ve bu tam da bu dış mekân mutfağının sunduğu şey.

 4. 4 Lavabolu ile Basit Ahşap Mutfak


  Sıklıkla evimize yeni bir şeyler yapmayı tercih ettiğimizde kesinlikle sadece işlevsel değil aynı zamanda şık olmasını da istiyoruz. Bu nedenle, iç mekanınızda ahşap kullanmayı seviyorsanız, dış mekân mutfağınız için de kullanabilirsiniz. Bu tasarıma baktığınızda, hiçbir fark olmadığı anlaşılıyor. Dış mekân mutfak lavabosu ve ızgara gibi gerekli tüm yardımcı şeyle mevcut.

 5. 5 Küçük Ahşap Izgara Alanı


  Gerçek şu ki, arka bahçede herkesin kocaman bir açık mutfak yaptırmak için çok fazla alanı yoktur. Ancak, bu bir tane açık mutfak sahibi olmayı unutmanız anlamına gelmez. Mesele şu ki, küçük bir ahşap ızgara alanı büyük bir açık mutfak kadar iyidir. Sonuçta, ihtiyacınız olan her şey bir ızgara ve bir adet mutfak tezgahıdır.

 6. 6 Sürgülü Kapılı Ahşap Açık Mutfak Alanı


  Bugünlerde modern teknolojinin ve iç mekânın mucizeleri oldukça arttı. Bu, daha önce hayal bile edemediğiniz bir şeyin şu anda basit bir olasılık olduğu anlamına gelir. Bizim ima ettiğimiz şey, dış mekân mutfağının isteğinize göre saklanabileceği. İhtiyacınız olan tek şey, gerektiğinde mutfağınızı gizli tutan basit bir kayar kapı.

 7. 7 Pizza Fırını ile Minimalist Açık Mutfak


  Herkesin aynı oranda ızgara etten hoşlanmaması çok doğal. Bazı insanlar onun yerine pizzayı tercih eder. Sizi ve ailenizi tanımlayan açıklama buysa - sizin için özel bir şeyimiz var. Pizza fırınıyla minimalist bir mutfak, mükemmel, lezzetli aile toplantılarınızın tadını çıkarmak için ihtiyacınız olan her şey!

 8. 8 Bir Fırına Sahip Büyük Mutfak


  Gerçeği söylemek gerekirse, açık hava mutfağınızın büyüklüğü sadece bahçenizin büyüklüğüne bağlı değildir. Çok fazla yemek yapmayı da sevip sevmemeniz önemli. Yapmanız durumunda, tam donanımlı bir alana ihtiyacınız olacaktır. Büyük bir fırına sahip bu muhteşem mutfak, tam olarak gerekli olabilecek her şeye sahip. Bunun yanı sıra eski tasarım, bu pratik mutfağa uzun süreli eşsiz bir hava katacaktır.

 9. 9 Bir Fırın ve Oturma Alanı Bulunan Açık Mutfak


  Dış mekân mutfak masasını bir yemek hazırlama bölümü ile nasıl birleştireceğini merak edenler için mükemmel bir fikrimiz var. Bu tasarıma ilk bakışta âşık olacağınızdan eminiz. Mesele şu ki, her şeyin mükemmel ve sırayla olması. Büyük fırın, yemek hazırlama yeri, hatta dinlenme yeri. Gerçekten de bu dış mekân mutfağının şaheseri!

 10. 10 Lavabolu Küçük Açık Mutfak Alanı


  Bir açık mutfak düşündüğünüz zaman büyüklüğü çok da önemli değil. Sınırlı alanınız olsa bile çok sayıda ilginç fikir var. Kilit nokta, gerekli her şeyin toplanması. Lavabo ve tezgâh, birkaç raf ve küçük açık mutfak alanınız. Ayrıca, küçük detayların eklenmesi mutfağa katkıda bulunacaktır.

 11. 11 Izgaralı Küçük Mutfak Alanı


  Barbekü masası, arka bahçenize mükemmel bir eklentidir. Tabii ki, bu tam anlamıyla bir dış mekân mutfak fikri değildir. Ancak, kullanmak yeterince makul. Ancak şu da var ki böyle bir mutfağın uygun bir çatıya ihtiyacı var çünkü kimse havaların ne zaman değişeceğini bilemez ve barbekünüzün yağmurla harap olmasını kesinlikle istemezsiniz.

 12. 12 Küçük Izgara ve Barbekü Alanı


  Hareketli bir dış mekân mutfak ızgarası arıyorsanız size uygun bir seçenek var. Bu metalik portatif barbekü alanı, arka bahçenize kalıcı bir alan yapmak istemiyorsanız tam da ihtiyacınız olan şey. Böyle bir mutfağı tekerlekler üzerinde kolayca kendi isteğinize göre hareket ettirebilirsiniz.

 13. 13 Işıklı Bara Sahip Açık Mutfak


  Çok fazla açık mutfak fikri olduğu doğru. Ancak, tam bir bütün dış mekân arıyorsanız, o zaman en iyilerinden bir tanesi olabilir. Mesele şu ki, arka bahçenizde otururken ışıklar altında yemek pişirme ve oturma alanlarının bir arada olması size dışarıda olduğunuz hissini veriyor.

 14. 14 Bar ile Tamamen Fonksiyonel Açık Mutfak


  Birçok kişi açık hava bar fikirlerini de takdir ediyor. Böyle bir fikir dışarıda geçireceğiniz akşamların sayısını da arttırır. Duvardaki büyük televizyon ile sevdiğini programları da kaçırmayacaksınız. Ayrıca, programın tadını çıkarırken bir kadeh şarabın veya daha güçlü ve tatlı temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hayatımıza Renk Katan 18 Güzel Çiçek başlıklı makalemizde bizi mutlu eden çiçekler, hayatımıza renk katan çiçekler ve Listeler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

156
130 shares, 156 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
14
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
13
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
12
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
10
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
7
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
4
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
19
BEĞENDİM
İYİ İYİ
14
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
13
İDARE EDER!
Medeni PEKDEMİR

Zaatalim Şifai bitkilerle uğraşı halinde olmakla birlikte , daimi üyesi olduk İB Topluluğunun :)

One Comment

 1. Gerçekten şöyle bir mutfak tasarlamaya uygun bir bahçem olmasını istiyorum. Modern yaşam yalnızca belirli bir kesime bu imkanı sunuyor. Maalesef şehir hayatı içerisinde buna uygun bir alan bulmak neredeyse imkansız 🙁

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı