Vajinismus Botokslu Çözüm

Vajinismus , ağrılı cinsel ilişki sorununa Botokslu Çözüm.5 min


138
65 shares, 138 points
Vajinismus Botokslu Çözüm
Vajinismus Botokslu Çözüm

Vajinismus cinsel ilişki sırasında kadında vajeni çevreleyen kasların istemsiz olarak kasılması sonucunda ilişkinin zorlaşması veya ilişkiye izin verilmemesi durumunu tanımlayan patolojik bir belirtidir. Vajinismusun günümüzde birden çok tedavisi mevcuttur. Bunlara son dönemlerde alternatif yöntem olan botulinum(botoks) enjeksiyonu, ağrılı cinsel ilişki durumlarında ya da kronikleşmiş kasık ağrıları olan kadınlarda yararlı olduğu belirlendi.

Botoks Nedir?

Uzun vadeli bir kas gevşeticisi olan botoks, yüz yaşlanmasında ve kasların çok fazla kasılması durumunda geniş olarak kullanılmıştır. İnce iğne enjeksiyon kullanılarak sıkıntı yaratan kaslara doğrudan uygulanır. Kramp yapan kasları geçici olarak botoks ile felç edip gevşetilir. Etkisi ise 2 ila 6 ay sürer, ondan sonra tedavi gerekirse tekrarlanabilir.

Botoks Uygulamasında Hasta Uygunluğu

Vajinismus hastalarının botoks kullanımı için dikkatli bir şekilde belirlenmesi önemlidir. Bu tür kasık ve vajenin ağrılı durumlarının başka sebeplerinin araştırılmış ve sonuçsuz kalması gerekiyor. Ağrılı cinsel ilişkisi olan ve kronikleşmiş kasık ağrısı sorunu olan kadınlarda vajen kas spazmlarının da olduğunun gösterilmesi gerekiyor. Vajinismus problemi olan kadınların diğer tedavi yöntemlerine cevap vermemiş olmaları gerekiyor.

Vajinismus İçin Botoks Uygulaması

Kadınları hem fiziksel hem de ruhsal olarak çöküntüye uğratan vajinismusu, botoks ile aşmanın çok kolay olduğunu söyleyen uzmanlar göre, kadınlar botoks yöntemi ile 30 saniyede kurtulabiliyor. Uygulama poliklinikte yapılabilir, ameliyathane gerektirmez. Hafif bir anesteziden sonra işlem hastaya uygulanır. İşlemden 1 saat sonra hastalar yürüyerek işlerine veya evlerine gidilebiliyor.

Botoks Uygulama Sonrası

Bir klinikte ve tek seansta anestezi altında uygulanan botoks enjeksiyonları, vajen kaslarını tamamıyla gevşetir. Böylece cinsel ilişki sırasında istemsiz kasılmalar olmaz. Hasta çok duyarlı olduğu cinsel birleşme olgusunu alışılmış ve ağrısız olarak da yaşayabildiğini fark eder yani bu konuda bir duyarsızlaşma kazanılmış olur. Bu kasılmayı önleyici etkilerin bir süre sonra tamamen ortadan kalkma durumu olabilir, ama bu süreçteki normal bir cinsel yaşamın etkisi nihayetinde vajinismusu tamamen iyileştirebilir. Bunun yanı sıra araştırmalar, kadınların bu kötü vajinal gerilimden kurtulmak için ortalama 2 tekrar tedavisine ihtiyaç duyabileceğini de söylüyor. Fakat tedavinin sürekli (her 6 ayda bir) tekrar edilme gerekliliği çok nadirdir. Yapılan uygulamalarda bugüne kadar bildirilmiş herhangi bir uzun süren yan etki bulunmuyor ve cinsel yaşamda çok iyi sonuçlara yol açması bekleniyor. Bilimsel uygulama sonuçları, botoks tedavisinin vajinismus kasık ağrısı ve ağrılı cinsel ilişkide çok etkili olduğu yolunda birleşiyor.

Bir önceki yazımız olan En Korkunç 10 Kabus ve Anlamı başlıklı makalemizde en çok görülen kabuslar ve anlamları, En çok görülen rüyalar ve nalmaları ve kabuslar ve anlamları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

138
65 shares, 138 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
19
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
23
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
17
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
16
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
40
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
17
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
21
BEĞENDİM
İYİ İYİ
40
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
27
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

0 Comments

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı