YENMESİ EN LEZZETLİ 4 BALIK

YENMESİ EN LEZZETLİ 4 BALIK nedir 1 min


118
59 shares, 118 points
 1. 1 Hamsi


  Hamsi denilince hemen akıllarımıza Karadeniz gelir. Bu fikrin aklımıza hemen gelmesinin temelinde yatan neden ise Karadeniz'de hamsinin bol ve lezzetli olmasındn kaynaklanır. Hamsinin bol olduğu zaman genelde aralık ile ocak ayları arasındadır. Hamsilerin ortalama olarak boyu 12 santimetre olurken, nadir de olsa 20 santimetre boyunda olan hamsilere de rastlayanlar olduğu bilinmektedir. Karadeniz haricinde hamsi Marmara Bölgesi'nde de çıkmaktadır. Marmara Bölgesi'nde çıkan hamsilerin boyutları Karadeniz'de çıkan hamsilere göre biraz daha büyüktür. Ama lezzet olarak Karadeniz'de çıkan hamsilerin bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz.
 2. 2 Levrek


  Bu balığın vücut derileri iri haldeki pullarla çevrilidir. Bunun yanında sırtının rengi kurşuni, karın bölgesinin rengi de gümüş renkte olduğunu söyleyebilirim. Boyut olarak küçük bir yapıya sahiptir ve üzerinde ise siyah renkte benekler mevcuttur. Vücudunda siyah beneklere sahip olması aslında birazda olsun alabalığı andırmasını sağlıyor. Bu balığın dil kısmının hemen üzerinde diloit denilen dişleri vardır. Boylarına gelecek olursak 40 santimetre ile 100 santimetre aralığında değişmektedir. Bu balık türleri genel anlamda Marmara, Akdeniz ve Karadeniz kesimlerinde sıklıkla görülür. Mayıs ayı başta olmak üzere hemen hemen her mevsimde avlanmayı sürdürür.
 3. 3 Çupra


  Bu balık türünün eti az kılçıklıdır, sert bir yapıya sahiptir ve beyaz renktedir. Ayrıca balık türleri arasında en lezzetli ete sahip olan balıkların başlarından gelmektedir. Çupralar etçil balık türleri olarak bilinirler. Bu da diğer balıkları yiyerek avlandıkları anlamına geliyor. Deniz şartlarında kontrolsüz bir şekilde avlanmaları nedeniyle nesillerinin tükenmekte olduğunu söyleyebiliriz.
 4. 4 Mercan


  Dış görünüşü pembe renkte olan bir balıktır. Kiloları ortalama olarak 15 ile 20 kilo civarlarında olan balık türüdür. Bu balığın çıktığı bölgeleri sınıflandırmak yanlış olur. Çünkü genellikle her bölgede çıkan balık türüdür. Ama Ege Bölgesi'nde çıkan Mercan'lar ün açısından bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz. Karides, kalamar ve midye ile beslenmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Günlük İhtiyacımız Olan Vitaminler başlıklı makalemizde günlük a vitamini ihtiyacı, günlük alınması gereken vitamin hapları ve günlük b12 ihtiyacı nasıl karşılanır hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

118
59 shares, 118 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
10
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
9
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
6
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
6
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
17
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
15
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
14
BEĞENDİM
İYİ İYİ
9
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
6
İDARE EDER!
Mehmet BATUHAN

Kalem İlmi Temsil Eder... -Tabi bu bir surettir. Zira Tüm Alem ve İlim Onu Temsil eder...!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı