Yurtdışında nasıl tanıdıklarla iletişimde kalınır?

İlginç Bilgilere Devam : Yurtdışında nasıl tanıdıklarla iletişimde kalınır? sorusuna cevap aradık . 5 min


173
190 shares, 173 points
Yurtdışında nasıl tanıdıklarla iletişimde kalınır?
Yurtdışında nasıl tanıdıklarla iletişimde kalınır?

Birçok insan iş, eğitim veya gezi amaçlı yurtdışına seyahat ediyor. Bunun pek çok keyif verici yanı olsa da, aynı zamanda buradaki arkadaşlarınız ve ailenizle iletişimde kalmak da önemli. Özellikle Türkiye’den farklı ülkelere gitmek, farklı bir zaman diliminde olmak demek.

İlk olarak, yurt dışında iletişimi sağlama yöntemlerinizden bahsedeceğiz. Bunun için e-posta, anlık mesajlaşma uygulamaları, sosyal medya, kısa mesajlar, video aramalar gibi pek çok seçenek var. Tabii bunların hepsi de internet veya hücresel veriye gereksinim duyuyor.

Yurtdışında iletişim nasıl sağlanır?

Düzgün bir internet bağlantısının olmadığı yerlerde, tavsiyemiz içinde bolca veri barındırabilen akıllı telefonlar kullanmanız. Örneğin iPhone ya da Google Nexus telefonlarda hücresel veri olmadan da kullanılabilen GPS özelliği var. Bu sayede önceden yüklü haritaları açabilir ve kullanabilirsiniz.

Bu özellikle internet cafeler, oteller ve diğer Wi-Fi barındıran bölgelerde internet kullananlar için önemli. E-posta gibi şeyleri de önceden yazarak internete ulaştığınızda hemen gönderebilir, zamandan tasarruf sağlayabilir ve daha az internet kullanabilirsiniz.

Eğer bulunduğunuz ülkenin mobil ağına bağlanacaksanız, telefonunuzun doğru radyo frekansında olmasına özen gösterin. Bunun yerel telefon firmasını arayarak da teyit edebilir veya ayarlardan halledebilirsiniz. Telefonlar iki kategoride çalışır; GSM veya CDMA. GSM özelliği dünya çapında oldukça yaygınken, ABD’de bu hizmeti AT&T vermekte. Bu telefonlara SIM kart takabilir, istediğiniz ülkede yeni bir SIM kart alarak kullanabilirsiniz. CDMA ise sadece birkaç ülkede bulunur.

Eğer hem GSM, hem de CDMA özellikli yeni bir telefonunuz varsa da, ziyaret ettiğiniz herhangi bir ülkede kullanabilirsiniz.

Kendi telefonunuzu yurt dışı gezilerinde yanınıza almayı unutmayın!

Diyelim ki seyahat hâlindesiniz ve düzenli olarak aileniz ya da arkadaşlarınızla iletişimde olmalısınız. Tavsiyemiz mutlaka yurtdışına çıkarken yanınıza kendi telefonunuzu almanız. Pek çok kişi bu hataya düşüyor ve yurtdışında telefon alarak sorun yaşıyor.

Yanınıza telefonunuzu alın, gittiğiniz yerde de bir hat veya veri planı satın alın. Tabii ne olursa olsun, veri kullanımınızı daima takip edin çünkü dev bir faturayla karşılaşmanız da olası. Ayrıca mümkün oldukça ücretsiz Wi-Fi bulunan yerlerde hücresel veriyi kapatın.

Arama ve mesajlaşma için hangi uygulamalar var?

Eğer iPhone kullanıyorsanız, bu telefonlarda zaten pek çok ön yüklü uygulama mevcut. Facetime ile başka bir Apple cihazıyla sesli-görüntülü görüşme yapabilirsiniz. iMessage ile de zaten mesajlaşmak mümkün. Apple harici bir cihazla iletişimde olacaksanız, arama için Viber ile Skype ideal. Mesajlaşma için de WhatsApp’tan şaşmamak gerek.

Şahsım adına Viber’i tercih ediyorum çünkü ücretsiz olarak gerçek telefon numaralarını arayabiliyorsunuz. Tabii öncesinde karşı tarafa da bunları yükletmeniz gerektiğini unutmayın.

Kaydet

Bir önceki yazımız olan En Korkunç 10 Kabus ve Anlamı başlıklı makalemizde en çok görülen kabuslar ve anlamları, En çok görülen rüyalar ve nalmaları ve kabuslar ve anlamları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

173
190 shares, 173 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
13
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
48
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
29
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
24
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
35
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
20
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
48
BEĞENDİM
İYİ İYİ
40
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
36
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı