Zombi Uyuşturucusu Flakka Hakkında 10 Korkutucu İlginç Bilgi

Flakka bugüne kadar hiçbir uyuşturucunun yapmadığı şekilde insanları etkilerken , listemizde bu korkunç zombi uyuşturucu flakka hakkında bilgiler videolarla ...1 min


171
118 shares, 171 points

Bugüne kadar uyuşturucu maddelere dair çok sayıda korku hikâyesi duyduk. Aklını oynatanlar, uçurumdan atlayanlar veya öfkeyle cinayet işleyenler… Tüm bu çılgınca olaylar bir yana, son zamanlarda ortaya çıkan Flakka adlı, insanları adeta zombiye çeviren sentetik uyuşturucu biraz daha farklı.

Yeni nesil bir uyuşturucu olan Flakka, diğerleriyle kıyaslandığında henüz o kadar yayılmadı. Buna rağmen kullanan kişiler delirip şiddetle dolarken resmen zombiye dönüşüyorlar ve görülmemiş şeyler yapıyorlar. Flakka bugüne kadar hiçbir uyuşturucunun yapmadığı şekilde insanları etkilerken, kimileri gerçek olduğuna inanmıyor fakat aslında doğruluğunu kanıtlayan pek çok video kaydı var.

 

 1. 1 Zombi Gibi Hareket Ediyorlar


  Flakka’ya ‘zombi uyuşturucusu’ denmesinin bir sebebi var. Bunu içen kişiler tıpkı zombi gibi hareket ediyorlar, vücutları bir insana göre çok daha farklı tepkiler veriyor. Birisi çok fazla Flakka aldığı zaman vücudundaki kas lifleri kan dolaşımına karışmaya başlıyor ve bedenleri kontrolsüzce hareket ediyor. Bazen başları omuzlarının altına düşerken, diğer zamanlarda ise bacakları sertleşiyor. Fakat bu sadece garip gözükmeleriyle ilgili değil. Flakka, kişinin beynini tetikliyor ve savaşması ya da kaçması hissini uyandırıyor, çoğu zaman da onları hiç akılcı olmayan şiddet durumlarına düşürüyor. Aynı zamanda paranoyaya, sanrısal hayallere sebep oluyor ve beyinleri de saldıracak canlılar arıyor. Benzer bir vakada, Flakka kullanan bir adam kendi evini dağıtmaya başladı. Mobilyaları parçalayıp kendi bedenini duvarlara vururken, polis gelene kadar kendini kanlar içinde bıraktı. Güvenlik güçleri adamı durdurmak için mücadele ederken hayatını kaybetti. Dairesi adeta bir cinayet mahali gibiydi. Konuyla ilgili açıklama yapan müfettiş de, eğer video kayıtları olmasaydı eve giden polisleri tutuklamak durumunda kalacağını itiraf etti.
 2. 2 Cinayete Teşvik Ediyor


  Flakka’ya dair en çok bilinen hikâye 19 yaşındaki Austin Harrouff’a ait. Kendisi komşusunun yüzünü çiğnerken ve bir hayvan gibi hırlarken yakalandı. Delilik, paranoya ve insan üstü güçleri onun Flakka aldığını düşündürdü fakat toksik testlerinde herhangi bir uyuşturucu kullanmadığı saptandı. En bilinen Flakka katilinin uyuşturucu içmediği ortaya çıkınca, insanlar bu hikâyelerin gerçek olmadığını düşünmeye başladı fakat Harrouff kullanmasa bile, bu maddeyi içen birçok kişinin cinayet işlediği bilinen bir gerçek. Leroy Strothers adlı bir adam silahını eline aldı, kıyafetlerini çıkardı, çatı katına çıktı ve komşularına ateş açmaya başladı. Flakka içmişti ve daha sonra bunu polise de itiraf ederken, Haitili bir çetenin dışarıda ailesini öldürmeye çalıştığını iddia etti. Derren Morrison adlı bir diğer adam ise 82 yaşındaki bir kadının kana susamış, katil bir iblis olduğunu ve onu öldürmeye çalıştığını söyledi. Morrison, kadının kapısını kırdı ve onu ölümüne dövdü. Yaşlı kadın hastaneye kaldırılırken, üç acı dolu aydan sonra yaraları yüzünden hayatını kaybetti. Uzmanlara göre bu sentetik uyuşturucu beyin kimyasını değiştirirken, insanlar da ne düşüncelerini, ne de eylemlerini kontrol edemiyor. Kullanan kişiler birilerinin onun peşinde olduğunu düşünüyor.
 3. 3 Kokainden 10 Kat Daha Etkili


  Flakke insanları tehlikeli hâle getirirken, asıl tehdit ise çok ucuz ve güçlü bir uyuşturucu olması. Kokainden 10 kat daha güçlü olduğu söylenen maddeden 0.1 gram almak dahi aşırı doz oluşturabiliyor. Amerika’da insanlar bu maddeye ‘5 Dolarlık Çılgınlık’ adını koyarken, sebebi ise sadece 5 dolar karşılığında 80 dolara denk kokain alabiliyor oluşunuz. Çok güçlü bir maddeyken, her uyuşturucu gibi ilk seferde insanların hoşuna gidiyor fakat zaman içinde inanılmaz bir bağımlılık oluşturarak sınırları zorlatıyor. 0.1 gramdan daha fazla Flakka alınınca, vücut sıcaklığı 41 dereceye kadar yükseliyor, kas lifleri eriyor, ortaya spazmlar, kramplar ve nefes alma zorluğu çıkıyor. Aynı zamanda kalp atışları da hızlanıyor. Her ne kadar kısa süredir piyasada olsa da, birçok insan Flakka aşırı dozundan hayatını kaybetti. Kimisi kalp krizi geçirdi, kimisi felç yaşadı fakat bir şekilde kalpleri atmayı bıraktı.
 4. 4 Acı Hissini Yok Ediyor


  Acının her zaman için bir amacı vardır. Canınız yandığında, vücudunuz yanlış bir şey olduğunu ve yardım almanız gerektiğini size söyler. Bu durum sizi hayatta tutar fakat Flakka’da bu söz konusu değil. Brezilya’da buna dair bir video ortaya çıkarken, bolca Flakka içen adam yüzünde mermi yarasıyla hastane koridorlarında ‘zombi vari’ davranışlar sergiliyor. Her ne kadar ölümcül bir yarası olsa da, bunun farkında bile değil. Garip şekilde arkaya doğru yürüyor, gülüyor ve yardım etmeye çalışan insanlara hırlıyor. Tıpkı içine cin girmiş gibi! Bu tek sefer de yaşanmadı. 2015 yılında da ABD’nin Florida eyaletindeki polis, sokakte kanlar içinde koşan, ‘Ben tanrıyım, ben şeytanım’ diye çığlıklar atan 17 yaşındaki bir kızı durdurmak zorunda kaldı. Her yeri kesikler içindeydi ve daha sonra bir yabancının evine pencereden atladığı öğrenildi. Olay sırasında ev ahalisi de içerideydi ve onlar şok yaşarken, genç kız da camdan geri zıplamış, çimlerdeki birine saldırmış ve kaçmaya başlamıştı.
 5. 5 Çırılçıplak Koşma Akımı


  Flakka’nın yükselişe geçtiği dönemde Florida gazeteleri sokaklarda paranoyak hayaller içinde, çırılçıplak koşan insanların haberleriyle dolmuştu. Bir davada polis Kenneth Crowder diye birini tutuklamaya gelmişti ve adam pantolununu indirmiş, ağaçla ilişkiye girmeye çalışıyordu. Polise yanıt vermeyince memurlar onu elektrik tabancasıyla etkisiz hâle getirmeyi denedi fakat Crowder yine de durmadı. Polislere bağırarak kendisinin ‘Yıldırım tanrısı Thor’ olduğunu söyledi, hatta polisin yüzünü tırmalayarak rozetini dahi çalmaya çalıştı. Başka bir vakada ise 34 yaşındaki Matthew Kenney çıplak şekilde kalabalık bir kavşakta koşuyordu. Polisler onu yakaladığında şeytani bir grubun kıyafetlerini çaldığını ve şimdi de onu takip ederek öldürmeye çalıştıklarını iddia etti. Polislere, ‘Eğer bir araba bana çarparsa takip etmeyi bırakırlar’ sözlerini kullandı.
 6. 6 Flakka Kullananlar Polislere Saldırıyor


  Bu zombi uyuşturucusunu aşırı doz şeklinde içenler sadece şiddetle dolmuyor, aynı zamanda tamamen korkusuz varlıklar hâline geliyor. Normal insanların asla yapmayacağı şeyleri yaparken, bunların arasında polislere saldırmak da var. Coconut Creek bölgesindeki bir adam aracını bir polisin üstüne sürerken, polis memuru yoldan kaçmayı başardı fakat bağımlı şoför saatte 160 kilometre giden aracıyla yine de ona çarptı. Adamı yakaladıklarında özür diledi ve kendisine bunu Flakka’nın yaptırdığını iddia etti. Kulağa çılgınca gelebilir fakat bunu yapan tek kişi de kendisi değil. Başka bir adam da hapishaneyi kuşatan 3 metre uzunluğundaki güvenlik tellerinden atlamaya çalıştı. İşe yaramadı, kaydı ve kalçasına dikenler battı. Açıklamasında ise onu öldürmeye çalışan insanlar olduğunu ve tek ümidinin hapse girmek olduğunu söyledi. Ve yine başka bir adam, arabasını River County Hapishanesi üzerine sürdü ve araç hurdaya döndükten sonra inerek tellerden tırmanmayı denedi. Polis tarafından yakalandığında her tarafında dikenli teller vardı. Onlara, hapisteki arkadaşlarını ziyaret etmek istediğini söyledi.
 7. 7 Aşırı Güç Veriyor


  Bir şekilde Flakka insanlara ‘insan üstü’ güçler vermeyi başarıyor. Kullanıcıların beyni değişim yaşarken, bu da onları inanılmaz derecede tehlikeli hâle getiriyor. James West adlı bir adam Fort Lauderdale Polis Karakolu’na girmeyi denerken, Flakka içtikten sonra paranoyaklaştı ve peşine 25 tane onu takip eden araç taktı. Polisin ona yardım etmesini isterken, daha sonra araçların ön kapısını kırmayı denedi. Ardından kurşun geçirmez camı parçalayarak kaçmayı denedi ve neredeyse de başarıyordu. Daha sonra bir detektif açıklama yaparken, adamın gücünün aşırı olduğunu dile getirdi. Kapıları kırabilen tek kişi de kendisi değil. West Palm Beach bölgesindeki başka bir adam ise hastaneye girdi ve güvenlik görevlileri gitmesini isteyince birden vahşileşti. Flakka’nın getirdiği öfkeyle hastanenin cam kapılarını çıplak elleriyle parçaladı. Acil Tıp Teknisyeni Dr. Nabil Ed Sanadi, konuya dair ‘Bu uyuşturucunun yaptığı şey bu. Gerçeklik algısını tamamen değiştiriyor. Beyinleri onlara ne söylüyorsa, bundan kaçmak için bütün fiziksel güçlerini kullanıyorlar’ sözlerini kullanıyor.
 8. 8 İntihara Yol Açıyor


  Flakka sadece başkaları için değil, aynı zamanda kullananlar için de büyük tehdit oluşturuyor. Bu zombi uyuşturucusu depresyon duyguları ve intihar düşünceleriyle gelirken, aslında ilk ölümler de intiharlarla gerçekleşti. John Hummel Jr., Flakka kullanmaya başladığında aşırı derecede paranoyaklaştı. Annesini arayarak gördüğü hayallerden, birisinin onu takip ettiğinden bahsetti. Polislerin onu helikopterlerle izlediğini söyleyen adama annesi yardım etmeyi denedi fakat zamanında varamadı. Kısa süre sonra bir otel odasında kendisini asmış şekilde bulundu. Bu uyuşturucu kullanan kişiler bütün hayat değerlerini kaybederken, Florida’daki bir başka kadın ise kendi hayatı yerine bebeğinden vazgeçti. Uyuşturucu etkisindeki genç kadın bir alışveriş merkezine girdi ve bir yaşındaki çocuğuna biraz cipsle, bir şişe gazoz bırakarak onu terk etti. Daha sonra yaşadıklarını da unuttu. Polis çocuğu bularak kurtulsa da, kendisi olaya dair bir şey hatırlamıyordu.
 9. 9 İnternette Dahi Satılıyor


  En korkutucu yanı ise Flakka’yı satın almanın çok kolay olması. Her ne kadar eskiye göre kısıtlamalar artsa da, Flakka sadece tek bir tıkla sipariş edilebiliyor. 150 farklı Çin firması bu uyuşturucuyu online şekilde satıyor. Bunların arasında en büyüğü ise Çinli uyuşturucu baronu Bo Peng’in yönettiği firma Kaikai Technology Co. Bu maddenin kilosu 1500 dolardan internette satılırken, sokaklarda ise bir kilo yaklaşık 50 bin dolara alıcı buluyor. Üstelik şimdiye kadar Flakka satışı neredeyse tamamen yasaldı çünkü zararları tam olarak bilinmiyordu. Her ne kadar ABD’de 2013, Çin’de ise 2015 yılında yasaklanmış olsa da hâlâ temin edilen bölgeler bulunuyor. Hatta son zamanlarda Türkiye’ye girişi de bunun en büyük göstergesi.
 10. 10 Ortadan Kaybolmadı


  ABD hükümeti Flakka çılgınlığıyla baş etmek konusunda kendinden oldukça emin. Neredeyse ülkedeki bütün stokları ortadan kaldırdılar ve insanlar artık sorunun bittiğini sanıyor. Fakat ABD dışına baktığımızda dahasını görüyoruz. Flakka ABD’nin ardndan Brezilya’ya yayılırken yeni bir salgın yarattı ve daha sonra da başta Türkiye olmak üzere İskoçya, Kanada, Avustralya, Malta ve Suudi Arabistan gibi ülkelerde görüldü. Hatta hemen hemen her ülkede şu anda yasadışı Flakka tehlikesi hüküm sürüyor.

Bir önceki yazımız olan Dünyaya Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi başlıklı makalemizde Günlük Hayata Bakışınızı Değiştirecek 10 İlginç Bilgi, Hayata bakışınızı değiştirecek 10 Güçlü Bilgi ve Listeler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

171
118 shares, 171 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün! Üzgün!
20
Üzgün!
SEVİMLİ! SEVİMLİ!
28
SEVİMLİ!
BERBAT! BERBAT!
24
BERBAT!
HOŞ DEĞİL! HOŞ DEĞİL!
24
HOŞ DEĞİL!
ÇOK HOŞ! ÇOK HOŞ!
46
ÇOK HOŞ!
KOMİK! KOMİK!
31
KOMİK!
BEĞENDİM BEĞENDİM
52
BEĞENDİM
İYİ İYİ
32
İYİ
İDARE EDER! İDARE EDER!
27
İDARE EDER!
Ceyda YILMAZ

Eğitimli ve fekat bir o kadarda başıbozuk , yaşamdan keyf almasını bilen neşeli bir tipim işte :)

5 Comments

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı